SERES - מותג הרכב החשמלי

SERES - מותג הרכב החשמלי
צילום תמונות: רונן טופלברג

חברת טלקאר מודיעה על תחילת שיווקו בישראל של SERES - מותג הרכב החשמלי

גלגלים | 27/04/21

מהפכת הרכב החשמלי

הרכב החשמלי הוא בעל נתח של 3%  מסך מכירות הרכב בעולם בסיכום נתוני שנת 2020.

מומחים בתעשייה סבורים כי עד שנת 2025 נתח החשמליות יגיע כדי 20%  ועד לתום  העשור הנוכחי כדי 40%. 

רק בימים האחרונים הכריז ממשלו החדש של ג'ו ביידן, נשיאה של ארה"ב,  על הקצאת משאבים של 174 מיליארד דולר בכדי להאיץ את מגמת החשמול בארצו. 50% יותר מסך ההשקעות של ממשלו בכבישים ובגשרים.

סין היא מובילת המרוץ החשמלי. אחת מכול 2 מכוניות חשמליות נמכרות בתחומה.

אנליסטים סבורים שבשנת 2021 מכירות רכבים חשמליים יגדלו ב40% ויגיעו כדי 1.8 מיליון מכוניות חשמליות. בשנת 2023 התחזיות עומדות על כ - 3 מיליון מכוניות חשמליות .

הממשל הסיני הצהיר רק לאחרונה כי 1 מכול  5 מכוניות חדשות בסין שיימכרו בסין עד 2025 יהיו חשמליות.

לא ניתן להתכחש לאתגרים מאד משמעותיים; טווח הנסיעה, נגישות במחיר ותשתית תומכת הם אתגרים בלתי מבוטלים שיחייבו מענה.

גם בישראל אנו עדים למהלכים לעידוד תחבורה לא מזהמת. לשם כך, הציב המשרד להגנת הסביבה כיעד את הגדלת אחוז כלי הרכב החשמליים בישראל ל-25% עד שנת 2025.

 

מותג חדש וטכנולוגי

SERES נוסדה בשנת 2016, בעקבות חזון – ליצר מכונית חשמלית, שהופכת את הנהיגה לקלה, חכמה ובטוחה יותר. מכונית עם ביצועים שמותאמים למערכת הדרכים המודרנית, תכונות מתקדמות המבטיחות חווית נהיגה יוצאת דופן וטווח נסיעה שיאפשר לך להגיע רחוק יותר. כדי להגשים את החזון, חברו שתי ענקיות רכב גלובליות לשיתוף פעולה ראשון מסוגו - Dongfeng Motor, מקבוצות הרכב הגדולות בסין וקבוצת הרכב SOKON (שהיא בעצה אחת מ500 החברות הגדולות ביותר בסין עם עבר עשיר בייצור של מכוניות מסחריות קלות וחלפים לתעשיית הרכב הסינית).

השם SERES נבחר בזכות היותו פלינדרום ( רצף אותיות  שקריאתו מימין לשמאל ומשמאל לימין היא זהה) . האותיות המרכיבות אותו מסמלות את מהות המותג:

ה-S מייצגת את Silicon Valley – שיא הקדמה הטכנולוגית
ה-E מייצגת את Electric – התמקדות ברכב חשמלי בלבד
ה-R מייצגת את Range – טווח נהיגה יוצא דופן

כיום, SERES היא מהחברות המבטיחות בשוק הרכב החשמלי הגלובלי.

לחברה מרכזי מחקר ופיתוח שהם בחזית הטכנולוגיה בסין, ארצות הברית, גרמניה ויפן.

יכולות הפיתוח והייצור של SERES מאפשרות לה לבנות ולמכור את כלי הרכב שלה בכל רחבי העללם, כולל תחילת שיווק במדינות נבחרות באירופה, לצד השוק הסיני.

דגמי החשמל של SERES

בספטמבר 2020 הושק הדגם החשמלי הראשון מבית המותג – 3EV, אשר נושא תקינה אירופאית.

בד בבד עובדים ב SERES על שני דגמים חדשים המבוססים על פלטפורמה חשמלית מתקדמת וייעודית – SF5 ו SF7.

ברבעון ה 4 של השנה, מתוכננת תחילת שיווקו של ה SF5, הרכב החשמלי הייעודי הראשון של המותג, המבוסס על פלטפורמה חשמלית מתקדמת עם עיצוב חדשני כ SUV קופה ועם מגוון טכנולוגיות מתקדמות וביצועים יוצאי דופן.

ה SF5 יוצע בתצורה של 2 מנועים חשמליים (מנוע קדמי ומנוע אחורי) עם הספק משולב של 684 כ"ס, טווח נסיעה של כ 500 ק"מ ותאוצה מ 0-100 קמ"ש ב 3.5 שניות וזאת לרכב מעוצב, מרווח המצוייד במיטב טכנולוגיות הבטיחות הקיימות.

במהלך שנת 2022 המותג צפוי להשיק דגם נוסף, SF7 שיהווה עוד קפיצת מדרגה טכנולוגית בכל התחומים.

 

שיתופי פעולה אסטרטגיים

בשבוע שעבר, 19.4.21, נחתם הסכם שת"פ בין SERES לבין ענקית הטכנולוגיה Huawei, ליצירת חוויית משתמש מתקדמת ברכבים החשמליים של המותג. במסגרת שיתוף הפעולה, החברות יחלקו ידע וטכנולוגיות בתחום הסוללות, מערכות הנעה חשמליות, ואלקטרוניקה מתקדמת, לצד שימוש בצינורות השיווק של כל אחת מהחברות כדי ליצור ללקוחות רכבים נקיים מזיהום וחוויית שימוש יוצאת דופן.

במסיבת העיתונאים שהתקיימה בתערוכת הרכב של שנגחאי, אמר יו"ר SERES, ג'אנג ג'נגיואן: "SERES ו- Huawei, האחת היא מובילה בתחום האנרגיה והשנייה יצרן גלובלי המוביל בחדשנות טכנולוגית. ל- SERES ו- Huawei יש אותם גנים חדשניים, והערך הפרגמטי של 'Customer First, Quality First' הוא הסכמה של SERES ו- Huawei לשיתוף פעולה מגובש. "

 

SERES 3 EV – ה SUV החשמלי הראשון של המותג בישראל

SERES 3 EV מציע ללקוחות נסיעה שקטה ונטולת זיהום, מרווח פנימי גדול, ושפע של אבזור נוחות ליצירת חוויית נסיעה איכותית.

אורכו הוא  4,385 מ"מ, רוחבו  1,850 מ"מ, גובהו  1,650 מ"מ ובסיס גלגלים עומד על 2,655 ה SERES 3 הוא רכב מושלם למשפחה.

מנוע חשמלי בהספק של 163 כ"ס ומומנט מירבי של 30.5 קג"מ בשילוב עם סוללה בעלת קיבולת של 52.7 קוט"ש, מציע ביצועים מעולים, כמו תאוצה מ 0-100 קמ"ש ב 8.9 שניות עם טווח נסיעה פרקטי של 301 ק"מ במסלול משולב ע"פ תקן WLTP .

בנוסף, הרכב תומך בטעינה מהירה בזרם ישר DC של 80% מהסוללה ב 30 דקות או טעינה מעמדת AC שאורכת כ 8 שעות .

עיצוב ה 3 EV מתאפיין בפרופיל עם קווים חדים לאורכו, להענקת מראה צעיר, שרירי ודינמי עם פס כרום בקורה האחורית המדגיש את הכתפיים ואת הקו הזורם.

תאורת יום קדמית מסוג LED , חישוקי סגסוגת 18 אינץ' מוסיפים למראה העדכני והדינמי של הרכב וגריל קדמי שחור עם כחול ממחיש כי מדובר ברכב נקי מפליטה.

החלק האחורי של הרכב נראה גבוה ורחב עם יחידות תאורה LED הכוללות איתות דינמי.

תא הנוסעים האיכותי של SERES 3 EV מציע איכות חומרים גבוה ושפע אבזור נוחות לחוויית נסיעה רגועה, שקטה ונעימה.

הקונסולה המרכזית כוללת לוח מחוונים דיגיטלי מלא עם מגוון אפשרויות תצוגה, מסך מולטימדיה בגודל 10.25 אינץ' בעברית הכולל תצוגה של מצלמות היקפיות 360 מעלות ומצלמת דרך אינטגרלית DVR שמקליטה את הנסיעה ומאפשרת לשחזר את הצילום במידת הצורך.

פתחי מיזוג עגולים, הגה מחופה עור עם חלק תחתון קטום D-CUT ובורר הילוכים עגול נסתר העולה מתוך הקונסוה המרכזית בעת הפעלת הרכב, יוצרים תא נוסעים עכשווי, מתקדם ואיכותי.

אבזור נוסף כולל מערכת בקרת אקלים דיגיטלית עם פתחי מיזוג מאחור, מושבי עור מתכווננים חשמלית ומחוממים, חיישן גשם, מראות צד מתקפלות חשמלית, מפתח חכם עם התנעה בלחיצת כפתור, בלם יד חשמלי הכולל Auto Hold ובורר מצבי נהיגה.

אבזור הבטיחות כולל מערכת LDW להתראה על סטיה מנתיב, FCW להתראה מפני התנגשות קדמית, 6 כריות אוויר, מצלמות 360 מעלות ועוד.