המשפחתית המובילה בישראל, לראשונה ב-Plug In Hybrid אוקטביה iV - מלכת קטגוריית המשפחתיות בגרסה היברידית נטענת

המשפחתית המובילה בישראל, לראשונה ב-Plug In Hybrid אוקטביה iV - מלכת קטגוריית המשפחתיות בגרסה היברידית נטענת
תמונה: יצרן

סקודה אוקטביה, הרכב המשפחתי המוביל בישראל מזה שנים ארוכות , זוכה לגרסת Plug-in בפעם ראשונה. ה-Octavia iV מציעה שתי רמות גימור כשהיא חמושה בכל האלמנטים שהפכו אותה למשפחתית האהובה על הישראלים, כשהפעם היא מצוידת במנוע 1.4 ליטר TSI לצד מנוע חשמלי: ובעלת הספק משולב כולל של 204 כ"ס. המפרט הבטיחותי של הרכב כולל מגוון מערכות בטיחות אקטיביות לעזרת הנהג כסטנדרט, ביניהן: ניטור מרחק מלפנים, שמירה על נתיב למניעת סטיה ממנו, בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי מכשולים מאחורי הרכב, בלימה בעת חירום ו תאורת LED קדמית ואחורית ועוד. מחיר ה- Skoda Octavia iV יעמוד על 178,990 ₪ לרמת הגימור Ambition, ו- 188,990 ₪ לרמת הגימור Style בתוספת אגרת רישוי בסך 2,452 ש"ח.

גלגלים | 01/06/22

חטיבת Skoda, מבית צ'מפיון מוטורס, מותג הרכב האירופי המוביל והנמכר בישראל, מרחיבה את משפחת דגמי האוקטביה, מובילת קטגוריית המשפחתיות בישראל, ומנחיתה לראשונה את גרסת  ה-Plug-in hybrid שלה .

ה- Octavia iVמאפשרת את היתרונות שלקוחות סקודה נהנו מהם עד כה, כולל שימושיות ואפקטיביות מצטיינות, בתצורה המצוידת בהנעה היברידית המשלבת בין מנוע בנזין למנוע חשמלי, עם אבזור בטיחותי נרחב.

מחיר ה- Skoda Octavia iV יעמוד על 178,990 ₪ לרמת הגימור Ambition, ו- 188,990 ₪ לרמת הגימור Style. בתוספת אגרת רישוי בסך 2,452 ש"ח.

 

ל- Octavia iV הנעה היברידית משולבת באמצעות מנועי הבנזין והחשמל. לרכב מנוע בנפח 1.4 ליטר, המשודך לתיבת  DSG  אוטומטית עם 6 הילוכים הכוללת הנעה קדמית. לאוקטביה הספק משולב כולל של 204 כ"ס, כאשר מנוע הבנזין מספק 150 כ"ס והמנוע החשמלי מספק 109 כ"ס.

נתון ה-0 ל-100 שלה עומד על 7.6 שניות. למנוע מומנט מירבי משולב של 35.69 קג"מ, כשלמנוע החשמלי סוללה בעלת קיבולת של 13 kWh וטווח נסיעה חשמלי מירבי של כ- 60 ק"מ (WLTP) בהתאם לרמת הגימור.

למנוע הבנזין מומנט של25.49  קג"מ המושגים ב-1,550-3,500 סל"ד עם הספק מירבי של 150 כ"ס ולמנוע החשמלי מומנט של 33.65 קג"מ. המהירות מקסימלית עומדת על 220 קמ"ש.

 

חיצונית, לאוקטביה פרופיל חד, חישוקי סגסוגת 17", חלונות אחוריים כהים Sunset, וחבילת Ambient Light לעיצוב פנימי הכוללת תאורת אווירה עם מגוון צבעים לבחירה, תאורת רגליים מלפנים ומאחור ותאורה בסוככי שמש.

רמת הגימור Style תוסיף חישוקי סגסוגת 18", וחבילת כרום – עם גריל קדמי ומסגרת לחלונות הצד.

 

החלל הפנימי של הרכב מציג את שפת העיצוב העכשווית והנדסת האנוש של  Skodaעם חוויית המשתמש המתקדמת, לצד  הנתונים הבולטים של האוקטביה המרווחת והאיכותית. מערכת המולטימדיהBolero  כוללת מסך מגע צבעוני 10" המאפשר שליטה במערכות הרכב עם תפעול מלא בעברית, מערכת סאונד בת 8 רמקולים, בתוספת למערכת בקרת אקלים דיגיטלית המפוצלת ל-2 איזורים, מערכת Kessy להנעה, נעילה ופתיחה ללא מפתח, 5 שקעי USB Type C, ובלם יד חשמלי. הנהג ייהנה מהגה דו חישורי לשליטה על המולטימדיה והעברת הילוכים ומושבים קדמיים עם כוונון גובה תמיכה לגב התחתון.

רמת הגימור Style תוסיף גם Virtual Cockpit, לוח מחוונים דיגיטלי, תא ייעודי לטלפון הנייד לטעינה אלחוטית במכשירים תומכים בלבד, ומערכת בקרת אקלים מורחבת עם 3 איזורי אקלים.

 

מפרט הבטיחות כולל כסטנדרט, מגוון מערכות נרחב: Front assist לניטור מרחק מלפנים אשר מבצע בלימה של הרכב בעת זיהוי סכנה להתנגשות, כולל זיהוי של הולכי רגל, מערכת Lane Assist לתיקוני היגוי למניעת סטיה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, Maneuver Assist לזיהוי מכשולים מאחורי הרכב ולבלימה בעת זיהוי סכנה להתנגשות,  פנסים קדמיים ואחוריים בטכנולוגיית LED, 7 כריות אוויר, מצלמה אחורית וחיישני חניה אחוריים.

 

רמת הגימורStyle  מוסיפה מערכת להתרעה על כלי רכב בשטח מת, מערכת אקטיבית להתרעה על תנועה חוצה מאחור ובלימה בעת חירום, פנסים קדמיים Full Led עם טכנולוגיית Matrix למיסוך רכבים במצב של אורות גבוהים, לתאורה מירבית לנהג ללא סנוור משתמשי הדרך, חיישני חניה קדמיים, ומערכת לזיהוי מכשולים באחורי ובחזית הרכב עם בלימה בעת חירום.

 

* כל הנתונים המפורטים מעלה הינם נתוני יצרן הרכב מבדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופאית. נתונים אלה אינם מתייחסים לנתונים של רכב ספציפי אלא נועדו, בין היתר, לאפשר השוואה בין דגמי רכב שונים.  אבזור ואפיון הרכב עשוי לשנות את תכונות וביצועי הרכב כגון: משקל, אווירודינמיקה וצריכת דלק וחשמל. כמו כן, פליטת המזהמים וצריכת האנרגיה בפועל עשויים להשתנות ומושפעים מגורמים שונים, כגון, אך לא רק: הרגלי נהיגה ושימוש, מזג אוויר, תנאי הדרך , גיל הסוללה ותחזוקת הרכב. קיבולת הסוללה  מצטמצמת לאורך הזמן ובהתאם לאופן השימוש..

** אפשרות החיבור למערכת המולטימדיה והיקף השימוש בה תלויים ביצרניות המכשיר הסלולארי ובאפליקציות השונות. ייתכנו מגבלות בחיבור ו/או בשימוש אשר הינן תלויות ביצרן או יבואן הרכב ואינן באחריותם.

*** מערכות העזר והבטיחות המותקנות ברכב נועדו לסייע לנהג במגבלות המערכות ולא נועדו להסיר מאחריותו של הנהג