דלק מוטורס מתחילה לשווק בישראל את MAZDA 2 החדשה

דלק מוטורס מתחילה לשווק בישראל את MAZDA 2 החדשה
תמונות: באדיבות יצרן

הרכישה באתר האונ-ליין של מאזדה בלבד ובהטבת השקה מיוחדת

גלגלים | 22/09/20

דלק מוטורס, יבואנית מאזדה, פורד BMW ו-MINI, משיקה את MAZDA 2 החדשה, אשר ממשיכה להטמיע את תפיסת הפרמיום של היצרנית. הדגם החדש ממשיך ומטפס מעלה בכמה מימדים: מראה, מגע ותחושה. עם איכות סטטית שניתן להעריך באולם התצוגה או ברחוב הסואן. העיצוב החיצוני דובר את שפה העיצוב העדכנית של מאזדה: ביטוי מינימליסטי-אך-עשיר של תחכום אשר בנגיעות מעצב חכמות יוצר מראה רחב יותר, מדגיש את מרכז הכובד הנמוך ומבליט את האופי הייחודי ורמת האיכות הגבוהה שיש ל- MAZDA 2 בתוך קבוצת הסופר-מיני.

עיצוב הפנים מאמץ את השימוש בחומרים הטובים ביותר שיש ומאזן בין האופי הצעיר והנמרץ של המכונית לבין חלל פנים מהודר ואיכותי. רחוק מאוד ממכונית קטנה וסגפנית, הרבה יותר מתאימה לטעם ולאורח החיים שלנו כיום.

במאזדה המרכיב הדינאמי בולט בכל הדגמים, ומהווה חלק בלתי נפרד מערכי הליבה של המותג. גם MAZDA 2 החדשה ממשיכה את החוזקה המשפחתית הזאת בשלושת הממדים הדינאמיים: נוחות נסיעה, ביצועים וחוויה. נהיגה קלילה, חסרת מאמץ ובאיזון מושלם כאילו הרכב הוא שלוחה ישירה של גוף הנהג. לטובת זאת מאזדה יישמה שורה של עדכונים טכנולוגיים המאפשרים זאת: מערכת מתלים עם כיול מעודכן, ניתוב מומנט אקטיבי בפניות וטכנולוגיות בטיחות אקטיביות מתקדמות.

כמו הגדולים

MAZDA 2 החדשה מתאימה לרבים: שאפתנים בתחילת דרכם שלא מוכנים לוותר על איכות ורוצים להרגיש כמו באחד הדגמים הבכירים של מאזדה. זוגות צעירים, או מבוגרים, משפחות בתחילת דרכן, ותושבי העיר, שרוצים יותר מהסופר מיני שלהם, עם תא נהג מחודד ואיכותי שמתאים למרוץ החיים האינטנסיבי בעיר הגדולה.

כדי להתאים למנעד כה גדול של נהגים מציעה MAZDA 2 שלושה ריפודי מושבים בשילובי צבעים וחומרים שונים: בד שחור משולב בחום או בד שחור משולב בכחול. ריפודי עור לבן משולבים סוויד יהיו בגרסה הבכירה. בנוסף ישנו מבחר של 10 גוונים לצבע המרכב וחישוקי סגסוגת מעוצבים בקוטר 15 או 16 אינץ'.

חיצונית בולטת שבכת החזית בעיצוב חדש, פנסי חזית LED עם מראה מחודד יותר הם כעת אביזר סטנדרטי, ממש כמו בדגמים הבכירים של מאזדה, והדגשה של ה"כנף" הייחודית המתמשכת לתוך פנסי החזית. כדי לתת ל- MAZDA 2החדשה מראה רחב יותר יש עתה פגוש קדמי בעיצוב חדש עם פסי רוחב מודגשים בכרום בתחתית. המראה הרבה יותר אלגנטי והרבה יותר קרוב למראה של MAZDA 3 ושל MAZDA 6.

חישוקי הסגסוגת "15 הסטנדרטיים קיבלו גוון צבע כהה יותר לתרומה למראה היוקרתי, וחישוקי הסגסוגת "16 זכו לעיצוב חדש לחלוטין מרובה חישורים.

מאחור ה- MAZDA 2החדשה מקבלת פגוש אחורי עם עיצוב חדש ואותם פסים אופקיים מכרום המדגישים את ממד הרוחב. יש פנסים אחוריים מודגשים ומסיט רוח אחורי עם עיצוב אירודינאמי מעודכן אשר מפחית משמעותית את רעשי הרוח בנסיעה.

תא הנוסעים הוא עתה בוגר ומשרה תחושת מהודרת ואיכותית - פרמיום מבלי להיות מצועצע ועמוס. כדי לתמוך במסר כזה יישמה מאזדה שורה ארוכה של חומרים איכותיים ועם הרכבה מוקפדת ומדויקת. אלה כוללים גימור שחור מבריק עם דוגמה ייחודית בגרסת DYNAMIC, גימור רך בגוון כחול עם תפרים קונטרסטיים המוכר מדגם ה-CX-30 בגרסת ELEGANT, וגימור סוויד אפור עם תפרים בהירים המוכר מדגם המאזדה6, בגרסת PURE WHITE הבכירה.

כל הגרסאות מקבלות דור חדש של מושבים קדמיים אשר נותנים תמיכה טובה יותר בגוף בכל מימד אפשרי, כדי להעניק את מרחב הנהיגה הבטוח והנעים ביותר שיש. MZD CONNECT  עם מסך 7 אינץ', מערכת שמע עם 6 רמקולים והתממשקות עם CARPLAY של אפל או אנדרואיד אוטו.

בטיחות משופרת

מערך בטיחות אקטיבי עדכני הכולל:

• 6 כריות אוויר עם ביטול למושב בטיחות קדמי

• בקרת יציבות ובקרת משיכה

 • התראה על סטייה מנתיב

• בלימת חירום עירונית עד 80 קמ"ש הכוללת התראה ובלימה בפני הולכי רגל ובשעות החשיכה

• בלימת חירום עירונית בנסיעה לאחור

 • ניטור שטחים מתים

• ניטור תנועה חוצה מאחור

• ניטור לחץ אוויר בצמיגים

• התראה בפני תאונות דרכים בהתקנה מקומית

כל אלה, בנוסף לחיישני חניה, חיישני אורות וגשם, בקרת שיוט, ומצלמת חניה.

ביצועים ונוחות

מנוע בנזין מתקדם מסדרת SKYACTIV אחראי על ההנעה והבטיחות של MAZDA 2 החדשה. המנוע בנפח 1.5ל' ומפיק 116 כ"ס ו-14.78 קג"מ. תיבת הילוכים אוטומטית עם 6 הילוכים מאפשרת תאוצות נמרצות כמו גם שיוט מהיר וחסכונית בסל"ד נמוך. הביצועים הם 10.3 שניות ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית של 188 קמ"ש. בזכות ארכיטקטורת סקייאקטיב החדשנית משיגה מאזדה 2 לא רק ביצועים טובים אלא גם צריכת דלק מרשימה: 4.9 ל' ל-100 ק"מ בנהיגה בינעירונית ו-7.3 ל' ל-100 ק"מ בנהיגה עירונית - תוך שמירה על רמות פליטה נמוכות (דרגה 4). בנוסף הנהג יכול לבחור בין שני מצבי נהיגה: נורמל חסכוני ו-ספורט נמרץ.

חלק מהותי מחוויית הביצועים והנוחות - בדיוק כמו אצל דגמי מאזדה הבכירים - תלוי בחבילת המתלים. ב- MAZDA 2החדשה מיושם הדור האחרון של תמוכות מקפרסון בחזית וקורת פיתול מאחור. המתלים עברו כיול מחדש כדי לספק רמות חדשות של שיכוך ובידוד אבל גם לשמור על החיבור ההכרחי בין הנהג למאזדה שלו. המתלים הם מרכיב מרכזי כדי לתת חוויית נהיגה נמרצת ודינאמית אבל גם נוחה ונעימה. טיפול נכון במהמורות הדרך הפחתת ויברציות כמו גם בצרכי האחיזה בעת נהיגה בכביש מאתגר.

 

גרסאות ומחירים

מאז השקתה, היתה המאזדה2 אחת ממכוניות הסופר-מיני המאובזרות ביותר בקטגוריה והראשונה שהציעה תוספות יוקרתיות כגון ריפודי עור או מערך מולטימדיה מקורי בעברית.

ה-MAZDA 2 החדשה תמשיך להציע חבילה אבזור עשירה כבר מרמת הגימור הסטנדרטית, יחד עם פרטי אבזור חדשים המופיעים לראשונה בעדכון זה. הדגם ישווק בישראל בשלוש רמות אבזור:

Dynamic: הכוללת מערך בטיחות אקטיבי עם בלימת חירום אוטונומית והתראת סטייה מנתיב, חישוקי סגסוגת 15 אינץ', פנסי LED, הגה וידית הילוכים עם גימור עור, קיפול מראות חשמלי, חיישני אורות וגשם, כפתור התנעה, בקרת שיוט, בקרת אקלים, מצלמת חניה, מולטימדיה 7 אינץ' עם תאימות Apple CarPlay / Android Auto ומצלמה לנסיעה לאחור.

Elegant: הכוללת בנוסף: חותמת תאורה LED בפנסים הקדמיים, חישוקי 16 אינץ', שמשות אחוריות כהות, שבכה קדמית בשחור מבריק, גימורי כרום קדמיים ואחוריים בתחתית הפגושים, אנטנת כריש, ריפודי בד מהודרים בגוון כחול כהה, דיפון דמוי עור כחול לדשבורד ופקדי העברת הילוכים מגלגל ההגה.

Pure White: הכוללת בנוסף כניסה ללא מפתח, חיישני חניה, התראה וסיוע בבלימה בנסיעה לאחור, ניטור שטחים מתים ותנועה צולבת מאחור, ריפודי עור לבנים, גימור סוויד לדשבורד ולדיפוני הדלתות.

המחירים:

- MAZDA 2 Dynamic : 107,000 שקלים

- MAZDA 2 Elegant: 110,500 שקלים

- MAZDA 2 Pure White: 115,500 שקלים

 

הדגמים יוצאו בהנחה של 4,000 ₪ בלעדית לאתר האונ-ליין ולמשך כל תקופת הסגר:

https://shop.mazda.co.il/21?detailing=H2040#/detailing

 

שחר שמש, מנכ"ל דלק מוטורס: "MAZDA 2 החדשה היא הרכב הנכון בזמן הנכון. היא מביאה לקבוצת הסופר-מיני את כל האיכויות הגבוהות של הדור החדש של דגמי מאזדה. מהיום, אין צורך להתפשר כאשר בוחרים בסופר-מיני, וזו בשורה מצוינת לאלה שנאלצו לרכוש עד היום מכוניות גדולות שלא מתאימות לשימושים שלהן, רק משום שדגמי הסופר-מיני לא העניקו להם איכות חיים גבוהה".