Cross Eclipse החדש של מיצובישי הארוך והגבוה ביותר בקטגוריה ישווק בעיצוב חדש

Cross Eclipse החדש של מיצובישי הארוך והגבוה ביותר בקטגוריה ישווק בעיצוב חדש
תמונות: יח"צ

מעוצב יותר. מרווח יותר. בטיחותי יותר. החל – 154,900 ₪ כלמוביל, יבואנית מיצובישי משיקה את ה- Cross Eclipse החדש, הארוך והגבוה ביותר בקטגוריה עם אספקה של הרכבים הראשונים כבר ברבעון ראשון 2022.

גלגלים | 25/11/21

ה- Cross Eclipse אשר שיווקו בישראל החל בשנת 2018 נמכר עד היום לכ -7,000 לקוחות, מציג את שפת העיצוב העדכנית של מיצובישי ה- Dynamic Shield, עם מראה אחיד וזורם, חישוקי 18 אינץ' ומרווח גחון מהגבוהים בקטגוריה.

 

ה- Cross Eclipse החדש ישווק מעתה עם תוספת של 2 רמות גימור חדשות;

  • Panoramic עם תוספת של חלון גג פנורמי.
  • Instyle 4X4 הכוללת מערכת 4X4 S-AWC לשליטה בתנאי שטח שונים.

גם ב-4 רמות הגימור הקיימות, משולבים מספר שדרוגים הכוללים בין השאר, בקרת שיוט אדפטיבית (ACC), זיהוי רכבים בשטח מת ופנסי FULL LED ברמת הגימור Executive. לרמת הגימור Premium התווספו ריפודי עור אפור ותצוגה עלית צבעונית HUD.

העיצוב:

ה-Eclipse Cross  מגיע לישראל עם מראה חדש ייחודי ויוקרתי,  המייצר נראות של  SUV ספורטיבי אלגנטי. הקצה הקדמי מאמץ גרסה מתקדמת של קונספט העיצוב הדינמי והייחודי של מיצובישי הכולל מגן פגוש קדמי חדש ופריסה רעננה של מערכת התאורה שמשלימים את החזית למראה נועז ודינמי.  הצללית המהודרת ממשיכה לאחור עם פתח וחלון אחורי שעוצבו מחדש, מעניקים עיצוב SUV מתוחכם ושובה עין. הפנסים האחוריים בעיצוב תלת ממד נמשכים כלפי מעלה פנימה ומשפרים את המראה בנוכחות יציבה ורחבה. דלת תא המטען החדשה מציגה עיצוב משושה ומפוסל.

מערכת ההנעה:

ל-Cross  Eclipse מנוע 1.5 ל' המצויד במגדש טורבו מתקדם מבוקר אלקטרונית. מנוע ייחודי זה עושה שימוש במערכת הזרקה רב נקודתית במקביל למערכת הזרקה ישירה בלחץ גבוה. כל אלה מאפשרים השגת יעילות מרבית לצד ביצועים מקסימאליים תוך צמצום תצרוכת הדלק ופליטת מזהמים.

תיבת הילוכים CVT חדשה יעילה ומתקדמת בעלת 8 יחסי העברה קבועים מראש הכוללת מצב ספורט המספקת  ביצועים גבוהים לצד תצרוכת דלק נמוכה. נתוני ההספק עומדים על 152 כ"ס ומומנט של 25 קג"מ המושג כבר ב- 2000 סל"ד. ומהירות מקסימלית של 190 קמ"ש.

מרחב פנימי:

ה-Cross  Eclipse החדש מציע לנוסעים מרחב פנימי מרווח ויוקרתי ארוך מקודמו ב-14 ס"מ ומרווח הגחון גדל ב-2 ס"מ. אורכו הינו 4,545 מ"מ, רוחבו 1,805 מ"מ, גובהו 1,685 מ"מ (ו- 1690 מ"מ בדגם ה- 4X4) ובסיס הגלגלים עומד על 2,670 מ"מ. ל- Eclipse מרווח גחון של 204 מ"מ ו- 215 מ"מ בדגם ה- 4X4 ותנוחת ישיבה גבוהה המעניקה ראות, נוחות ושליטה מצוינת לנהג. ליושבים מאחור מוצעת מערכת המציעה 8 רמות הטיה למשענת הגב בטווח של 16-32 מעלות.

אבזור:

ל-Cross  Eclipse אבזור עשיר כבר בדגם ה- Intense הכולל מערכת Connected Car המשלבת גישה ל- Apple CarPlay ו- Android Auto על גבי מסך צף חדשני בגודל 9 אינץ' עם ניווט WAZE ושלל אפליקציות נוספות, דיבורית Bluetooth עם תפעול מגלגל ההגה, מצלמה אחורית ושליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה. בנוסף רמת הגימור כוללת חלונות כהים בחלק האחורי (Privacy glass), , מסילות גגון, מגבים בעלי מהירות משתנה עם מנגנון השהיה כולל מתזים, הגה וידית הילוכים בציפוי עור. עוד באבזור ה- Cross  Eclipse בקרת שיוט ומגביל מהירות הנשלטים מגלגל ההגה, תאורת יום DRL מסוג LED, מראות צד חשמליות משולבות איתות ומחוממות, פנס בלימה מסוג LED במרכז השמשה האחורית, פנסי ערפל קדמיים LED, פנס ערפל אחורי, חיישן תאורה אוטומטי, נעילה מרכזית, אימובילייזר מקורי, הגה מתכוונן לגובה ולעומק, שקעי 12V בקונסולה המרכזית ובחלקה האחורי של משענת היד, משענת יד מרכזית הכוללת תא אחסון, בקרת אקלים, חיישן גשם אוטומטי, 4 רמקולים ו-2 שקעי USB.

דגם ה- Executive כולל גם בלם יד חשמלי בעל פונקציית Auto Hold, מראות צד מתקפלות עם איתות מובנה, בקרת אקלים דו אזורית,  פנסי FULL LED,  KOS - מערכת כניסה והתנעה ללא מפתח, מנופים להעברת הילוכים מההגה, 6 רמקולים, זיהוי רכב בשטח מת BSW, RCTA התראה על תנועה חוצה מאחור, בקרת שיוט אדפטיבית (ACC) ונגנון זחילה בפקקים, תוספת של צבע ריפוד פנימי חדש – אפור במקביל לצבע השחור.

 

דגם ה- Panoramic מוסיף על כל אלה גם חלון גג פנורמי כפול הנפתח בחלקו הקדמי עם סוככים פנימיים חשמליים.

דגם ה- Instyle מוסיף גם מושבים דמויי עור, חימום מושבים קדמיים וכוונון חשמלי למושב הנהג.

 

דגם ה- Instyle 4X4 כולל  בנוסף גם מערכת הנעה כפולה מתקדמת 4X4 (S-AWC) הכוללת מתג בורר למצבי נהיגה שונים.

 

דגם ה- Premium מוסיף גם דיפוני דלתות דמוי עור שחור, מושבי עור יוקרתי בצע שחור או אפור, כוונון חשמלי וחימום לשני המושבים הקדמיים, תצוגה עילית צבעונית - Head Up Display אשר תקרין את מהירות הנסיעה, התראות של מערכות הבטיחות ונתוני נסיעה שונים.

אבזור בטיחות אקטיבי:

ה-Cross  Eclipse החדש מגיע עם מגוון מערכות בטיחות אקטיביות כסטנדרט הכוללים 7 כריות אוויר, TPMS - מערכת לניטור לחץ אויר בצמיגים, ESS - איתות בלימת חירום (הבהוב פנסים אחוריים) ובנוסף:

 

FCM – מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל. במידה והמערכת מזהה סיכון להתנגשות היא מזהירה בקול את הנהג, ומסייעת בהקטנת התנגשות או, בהתאם למצב, מונעת התנגשות על ידי בלימה אוטומטית של הרכב עד למהירות של 80 קמ"ש בזיהוי כלי רכב נוסע ו-65 קמ"ש בזיהוי הולכי רגל.

LDW - מערכת התרעה על סטייה מנתיב. מערכת זו מתריעה לנהג כאשר היא חשה כי המכונית עומדת לסטות אל מחוץ לנתיב הנסיעה שלה.

 

AHB - שליטה אוטומטית באורות גבוהים. מערכת זו עוקבת אחרי הפנסים הקדמיים ופנסי הערפל של כלי הרכב המגיעים ממול, כמו גם תאורת הרחוב ורמות האור הסביבתי, ועוברת באופן אוטומטי בין תאורה גבוהה ונמוכה בהתאם.

דגם ה- Executive מוסיף:

מערכת FCM משודרגת, מערכת בלימה אוטונומית המשתמשת ב- 3 אמצעי זיהוי (מצלמה, רדאר ורדאר לייזר) הכוללת זיהוי כלי רכב והולכי רגל ובולמת את הרכב גם בנסיעה בין עירונית ועד למהירות של 180 קמ"ש בזיהוי כלי רכב נוסע.

ACC – מערכת בקרת שיוט אדפטיבית בעלת מנגנון זחילה בפקקים המאפשרת עצירה מלאה של הרכב ללא ניתוק המערכת ותחילת נסיעה עצמאית. המערכת פועלת בהרמוניה עם בלם היד החשמלי בנוסף הדגם כולל מערכת RCTA, התראה על תנועה חוצה מאחור ו-BSW שהינו זיהוי רכבים בשטח מת.

צריכת הדלק (משולב) 9.0 ליטר ו – 9.4 ליטר בדגם ה – 4X4 ל – 100 ק"מ.

ה-Eclipse Cross זכה בציון מרבי של 5 כוכבים במבחני הריסוק של ה-Euro NCAP ו-97% בהגנה על נוסעים מבוגרים.