שברולט בלייזר החדש בישראל

שברולט בלייזר החדש בישראל
שברולט בלייזר החדש, מוצע במחיר המתחיל מ- 279,990 ₪

קבוצת UMI, יבואנית שברולט לישראל השיקה אתמול את השברולט בלייזר, רכב הפנאי החדש של המותג, הממוקם במימדיו בין האקווינוקס לטראוורס הגדול. השם האייקוני חוזר כעת בלבוש מודרני ומפוסל, שלא כמו אבותיו שניחנו ביכולות שטח לצד מראה ריבועי שהפך קלאסיקה. חזרנו מההשקה ולהלן הפרטים

טל אבן | 03/09/19

לבלייזר קווים עיצוביים בולטים ושריריים, כשהיצרן מדגיש את קוויו הדומים לקמארו הספורטיבית מבחוץ ומבפנים.

למרות שבארה"ב הרכב משווק בלא פחות מ-6 רמות גימור, היבואן המקומי בחר לייבא ארצה את שתי רמות הגימור הבכירות בלבד (Premier ו- RS) , כדי שלא להתפשר על רמות גימור ובטיחות גבוהות.

מלפנים מתגלה חזית אגרסיבית עם פנסים, מכסה מנוע משתפל וקווי מתאר בפגוש שאכן דומים לאלו שבאחות הספורטיבית והנמוכה.

הבלייזר החדש מגיע עם הנעה כפולה, מנוע בנזין 3.6 ל' V6 (עם אפשרות ניתוק 2 צילינדרים בשיוט רגוע לטובת שיפור צריכת הדלק), המשודך לתיבה בת 9 הילוכים (קלאץ' כפול), 305 כוחות סוס ו-37.2 קג"מ.

מימדיו נדיבים, עם 4.86 מ' לאורך, כ-1.95 מ' לרוחב וגובה של כ-1.7 מ'. בסיס הגלגלים עומד על 2.86 מ'. מרווח הגחון מרמז על כך שלא נועד לצלוח שטח אתגרי במיוחד, עם 19.4 ס"מ מעל הקרקע. (19.8 ס"מ בגרסת חישוקי ה 21" האופציונליים ב-RS).

תא המטען גדול (חשמלי עם פתיחה באמצעות הרגל), עם לא פחות מ- 864 ל' וכולל את הפתרון החכם של הקבוצה בצורת מתקן ה"נועל" את הציוד שם מבלי שיזוז בזמן נסיעה.

הבלייזר מגיע בגרסה הראשונה, Premier (מחיר 279,990 ₪), עם חישוקי 20 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח, טעינה אלחוטית למכשיר סלולרי, גג פנורמי, בלם חניה אלקטרוני, מערכת לביטול רעשים אקטיבי, בקרת אקלים אלקטרונית דו אזורית ופתחי אוורור למושב האחורי, הגה בציפוי עור מתכוונן חשמלית עם חימום, ריפודי עור, אוורור או חימום למושבים הקדמיים, מושב נהג מתכוונן חשמלית (8 כיוונים),2 זיכרונות למושב הנהג (מושב, הגה, מראות) וחבילת גרירה עם הכנה לוו.

גרסת ה- RS (מחיר 284,990 ₪) מגיע בגימור ספורטיבי עם לוגו שחור, פסי כרום מושחרים בגריל הקדמי, כנפונים ,פגושים תחתונים ופסי גגון בגימור שחור מבריק. פנים הרכב מלווה בדגשים ייחודיים בצבע אדום – פתחי מיזוג, תפרי הריפודים ועוד.

שתי רמות הגימור כוללות אבזור בטיחות נרחב, בין היתר, תזכורת למניעת שכחה במושב האחורי, 7 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית כולל תנועה בפקקים, התראת התנגשות קדמית ובלימת חירום אוטומטית, התראה ותיקון סטייה מנתיב, מושב נהג בעל חיווי רטט להתראות, שליטה אוטומטית על אורות גבוהים, התראת הולכי רגל, ניטור מרחק מלפנים, התראת שטח מת, מערך מצלמות נרחב הכולל מראה אחורית בעלת תצוגת וידאו HD, מצלמת חניה 360 עם זוויות תצוגה משתנות, מצלמה ייעודית לחיבור נגרר ומצלמות חנייה לחישוקי הרכב, חיישני חניה אחוריים ובקרת לחץ אוויר בצמיגים.

בפנים הרכב, ישנו צג "8 בלוח המחוונים, מערכת מולטימדיה MyLink "8 עם תמיכה ב-Apple CarPlay/Android Auto וקישוריות Bluetooth עם אפשרות לחיבור 2 מכשירים במקביל, מערכת שמע בעלת 8 רמקולים מבית BOSE, שקע כוח 230V וכניסה לכרטיס זיכרון SD.

אור קליין סמנכ"ל מכירות ומוצר קבוצת UMI הדגיש את החשיבות שהיבואן שם לנגד עיניו לשווק את הבלייזר החדש רק ברמות הגימור הגבוהות ביותר הכולל כמה מאפיינים ייחודיים ועם מפרט בטיחותי מלא. לדבריו, שברולט ישראל צופה מכירות של כמה מאות יחידות לשנה.

עוד הוסיף, כי היבואן משקיע מאמצים להביא בעתיד את השברולט קורבט האייקונית ארצה, ביבוא סדיר.