סקודה קארוק החדש בישראל

סקודה קארוק החדש בישראל
סקודה קארוק החדש, מחיר גרסת הבסיס יחל מ-129,990 ש"ח

צ'מפיון מוטורס הציגה את הקרוסאובר המשפחתי החדש שלה בישראל: סקודה קארוק, המגיע אלינו בכמה גרסאות ומציע חדשנות טכנולוגית לצד מערכות בטיחות מתקדמות. והמחיר?

אורן פרנקל | 13/05/18

הדגם החדש מחליף דגם ה-'יטי', מוצע בישראל במספר גרסאות מנוע: 1.0 TSI 115 כ"ס, 1.5 TSI 150 כ"ס, 2.0 TDI 150 כ"ס 4X4 וכן בשלוש רמות גימור – ,Ambition Style ו-Exclusive

הקארוק מציע מגוון מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט – בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת Front Assist שמנטרת מרחק מלפנים, מתריעה מפני סכנות ובמקרה הצורך מאטה ואף בולמת בלימת חירום ומערכת  Lane Assist המונעת סטייה מנתיב ומבצעת תיקון אקטיבי של ההגה

מחיר גרסת הבסיס של יחל מ-129,990 שקלים לגרסה עם מנוע 1.0, 115 כ"ס עם גיר ידני ורמת גימור Ambition ו-149,990 שקלים לגרסה עם מנוע 1.5, 150 כ"ס עם גיר DSG וברמת גימור Ambition.

כל הגרסאות מגיעות עם חבילת בטיחות מתקדמת, המוצעת כסטנדרט וכוללת ניטור מרחק מלפנים ובלימת חירום, מערכת אקטיבית למניעת סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת לזיהוי עייפות נהג. לראשונה, מציעה סקודה מנוע 1.5 TSI בעל ארבעה צילינדרים ובנפח 1,498 סמ"ק, בעל הספק של 150 כ"ס. המנוע מצוייד בטכנולוגיית ACT שתורמת לצריכת דלק טובה יותר. בנוסף יוצעו גם גרסאות מנוע 1.0 ו-2.0 וכן שלוש רמות גימור: Ambition, Style ו-Exclusive.

הקארוק מציע מרחב פנים מרווח עם בסיס גלגלים של 2,639 מ"מ, אורך של 4,382 מ"מ, רוחב של 1,841 מ"מ וגובה של 1,603 מ"מ. כראוי לדגמי סקודה, תא המטען בנפח 500 ליטרים (כולל גלגל חליפי) גדול ומרווח ותכנון מתוחכם מאפשר להגדילו עד ל-1609 ליטרים (עם מושבים אחוריים מקופלים). כמו כן,מציע כאופציה את מערכת ה-VarioFlex של סקודה, המאפשרת כיוונון של המושבים האחוריים הנפרדים, קיפולם ואף הסרתם, תוך הגדלת נפח תא המטען ל-1,584-1,789 ליטרים.

הקארוק מציע תא נוסעים מרווח באיכות גימור גבוהה. הדשבורד מפוסל בקווי מתאר אלגנטיים וחלקים, במרכזו נמצאת הקונסולה המרכזית ומצדדיה פתחי המיזוג העטופים במסגרת כרום ומשם ממשיך קו חלק שמעניק מראה אלגנטי וחותך את הדשבורד בצד הנוסע עד ליציאת מיזוג נוספת. כהמשך ישיר לעיצוב דגמי סקודה החדשים , גם ה-KAROQ מציע מקומות אחסון כמו רשת בצד הנוסע ומקום אחסון לבקבוקים בדלתות הרכב.

הדגם מציע אבזור עשיר בכל רמות הגימור עם שורה של חידושים טכנולוגיים: כבר ברמת גימור Ambition מציע הרכב סייע תאורה Day Light, תאורת Coming\Leaving home וחיישן גשם, חיישני לחץ אוויר בצמיגים, מראות צד מתקפלות חשמלית עם איתות והפשרת אדים, מערכת Speed limiter להגבלת מהירות לפי פרמטר שנקבע ע"י הנהג, מערכת Start&Stop לכיבוי המנוע בעת עצירת הרכב, לצד בלם יד חשמלי הכולל פונקציית ה-Auto Hold, הגה הכולל כפתורי בקרת שמע, משענת יד מרכזית עם תא אחסון, מחשב דרך וצג נתונים דיגיטלי Maxi Dot, בקרת אקלים דיגיטלית Climatronic מפוצלת שני אזורים, חיישני חניה אחוריים מקוריים עם תצוגה על מסך מערכת השמע וכן מערכת מולטימדיה מקורית מדגם Swing עם מסך בגודל 6.5 אינץ', קישורית BT, כניסת SD, ארבעה רמקולים קדמיים וארבעה אחוריים.
בכל רמת הגימור יוצע ממשק SmartLink+ המציע אפשרויות חיבור שונות בין מכשיר הסמארטפון האישי למסך המגע של מערכת המולטימדיה המקורית של הרכב. המערכת מאפשרת חיבור בין מערכות ההפעלה: Mirror link, Car play by Apple ו- Android Auto (למכשירים תומכים). 

רמת הגימור Style כוללת בנוסף מפתח חכם Kessy המציע פתיחת הרכב ללא מפתח והנעה באמצעות כפתור, מושבים קדמיים עם כוונון התמיכה בגב התחתון, חבילת תאורה פנימית מסוג LED עם קשת של עשרה צבעים לבחירה, פנסים קדמיים Full LED עם AFS ופנסי ערפל קדמיים LED ומערכת מולטימדיה מקורית מדגם Bolero בעלת מסך בגודל 8". 
בהתאם לגישת ה-Simply Clever, רמת הגימור Exclusive מציעה בנוסף לכל אלה מערכת VerioFlex המאפשרת ניצול מיטבי של החלל הפנימי של הרכב באמצעות כיוונון המושבים האחוריים, קיפולם ואף הסרתם וכן גג פנוראמי חשמלי, ריפוד מושבים מעור/אלקנטרה בצבע שחור או בז', מושב נהג עם כוונון חשמלי הכולל שלוש זיכרונות למושב, מראות צד מתכווננות חשמלית עם זיכרון, ומערכת שמע Canton הכוללת עשרה רמקולים ואקולייזר דיגיטלי. 


הקארוק וצע בשלב זה בשלוש גרסאות מנוע: גרסת מנוע 1.0 ליטר TSI מציעה הספק מירבי העומד על 115 כ"ס המושגים בין 5,000 ל-5,500 סל"ד, עם מומנט שיא של 20.3 קג"מ המושגים בטווח של בין 2,000 ל-3,500 סל"ד, כשנתון התאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומד על 10.7 שניות. מנוע זה בעל תיבת הילוכים אוטומטית עם שבעה הילוכים DSG 500DQ ומצמדים רטובים וצריכת הדלק המשולבת למנוע זה הינה 5.2 ליטר ל-100 ק"מ. גרסת מנוע זו מוצעת גם עם תיבת הילוכים ידנית בעלת שישה הילוכים ונתון צריכת הדלק שלה הוא 5.3 ליטר ל-100 ק"מ.
גרסת מנוע נוספת מסוג 1.5 ליטר TSI בעלת הספק של 150 כ"ס ומומנט של 25.4 קג"מ. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שבעה הילוכים DSG 500DQ עם מצמדים רטובים. נתוני התאוצה בגרסה זו היא 8.6 שניות. מנוע זה מצוייד בטכנולוגיית ACT (Active cylinder Technology) להשבתת צילינדרים בזמן שיוט, טכנולוגיה זו משפרת את נתוני צריכת הדלק. צריכת הדלק המשולבת היא 5.5 ליטר ל-100 ק"מ.
גרסת מנוע 2.0 ליטר TDI מציעה הספק מרבי של 150 כ"ס המושגים בין 3,500 ל-4,000 סל"ד, מומנט שיא של 34.6 קג"מ המושגים בין 1,750 ל-3,000 סל"ד ונתון התאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומד על 9.3 שניות. מנוע זה בעל הנעה כפולה 4X4, תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שבעה הילוכים DSG וצריכת הדלק המשולבת עומדת על 5.2 ליטר למאה ק"מ.  

הדגם מציע מערכות בטיחות מתקדמות החל מרמת הגימור הבסיסית Ambition: בקרת שיוט אדפטיבית המאפשרת שמירה על מרחק מספק מכלי הרכב מלפנים באופן אוטומטי ושמירה על המהירות המוגדרת באופן דינאמי (עד 160 קמ"ש), מערכת Front Assist המנטרת מרחק מלפנים, מתריעה בפני סכנות ובמקרה הצורך מאטה ואף בולמת את הרכב, מערכת Lane Assist למניעת סטייה מנתיב, אשר מתקנת היגוי באופן אקטיבי. כמו כן רמת גימור זו מציעה חיישני חנייה אחוריים מקוריים ומערכת לאיתור עייפות נהג – Driver Alert. 


ברמת הגימור Style תתווסף מצלמה אחורית מקורית Rear View Camera. ברמת הגימור Exclusive שקיימת במנועים 1.5 ו-2.0, תוצע בנוסף מערכת לזיהוי כלי רכב ב"שטח מת", המבוססת על רדאר אחורי ומסייעת לנהג להבחין ברכבים הנמצאים בשטח המת, המערכת מנטרת את המרחק מהרכבים הסובבים ואת מהירותם על מנת להחליט האם לתת התראה לנהג (במהירות 15 קמ"ש ומעלה) וכן מערכת Traffic Jam Assist המסייעת לרכב לבלום ולהאיץ בהתאם לתנועת כלי הרכב הסובבים אותו תוך שמירה על מהירות ונתיב הנסיעה שנקבעו (עד 60 קמ"ש); מערכת Emergency Assist – מערכת המתריעה בפני הנהג על חוסר פעילות ומסוגלת לעצור את הרכב ולהפעיל את אורות החירום במידה והנהג אינו מגיב; סייע חנייה Park Assist; מערכת להתראה על תנועה חוצה מאחור; מערכת אקטיבית Maneuver Assist המזהה מכשולים בחזית ומאחורי הרכב ומפעילה את הבלמים על מנת למנוע התנגשות.

במקביל למערכות אלו, מציע הרכב את כל המערכות האלקטרוניות המוכרות, כגון: 7 כריות אוויר, מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS- Anti Locking Brake System, XDS - מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרונית, מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESC - Electronic Stability Control, סיוע בזינוק בעלייה, מערכת לסיוע בבלימות חירום BAS - Brake Assist System.