סקודה סיטיגו 2017

סקודה סיטיגו 2017
סקודה סיטיגו המחודשת, מוצעת במחיר שיחל מ- 60,990 ש"ח

מתיחת פנים קלה למיני של סקודה. הסיטיגו המחודשת הגיעה אלינו עם יותר אבזור ובטיחות, החל מ--60,990 ש"ח

אורן פרנקל | 03/12/17

חברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית מותג סקודה בישראל, החלה בשיווק סקודה סיטיגו המחודשת.
דגם המיני של סקודה הושק לפני כשש שנים וכעת נוחתת בישראל הגרסה המחודשת של ה-סיטיגו המציגה רענון במראה החיצוני והפנימי של הרכב וחבילת אבזור משודרגת. מחיר הסיטיגו המחודשת יחל מ-60,990 שקלים לגרסה הידנית ומחיר של 67,990 שקלים לגרסה האוטומטית.

הסיטיגו מציגה מראה משודרג עם שינוי קל בממדים, מראות צד חשמליות, תאורת יום בטכנולוגיית LED, עיצוב חדש לחזית הרכב, לוח מחוונים בעיצוב חדש, מערכת שמע עם שישה רמקולים וחישוקי סגסוגת 14".

הסיטיגו המחודשת מגיעה עם מערכת ה- City Safe Drive system לבלימה אוטומטית של הרכב (במהירות עירונית של עד 30 קמ"ש) למניעת התנגשות ועם מערכת Mobileye בהתקנה מקומית.
מחיר הסיטיגו המחודשת יחל מ-60,990 שקלים לגרסה הידנית ומחיר של 67,990 שקלים לגרסה האוטומטית

כחלק מרענון העיצוב החיצוני, מתיחת הפנים של הסיטיגו מציעה רכב במגוון אפשרויות עיצוב, עם אפשרות לצביעת גג הרכב בצבע לבן או בשחור בדומה לצבע בתי המראות. הסיטיגו כוללת עיצוב מחודש לפגוש, עם מכסה מנוע וגריל מעודכנים ברוח שפת המותג, כשיחידות התאורה הקדמיות החדשות כוללות אורות גבוהים משופרים, באמצעות נורות נפרדות ומערכת LED Daylights המעניקה פונקציונאליות טובה יותר בתאורת היום. חידוש נוסף הוא בצבע המוכר של המותג, הירוק המטאלי שיוחלף בצבע ירוק קיווי לא מטאלי. כמו כן תוצע הסיטיגו עם חישוקי סגסוגת 14" וחלונות אחוריים מושחרים כסטנדרט.

עיצוב הפנים של הסיטיגו ממשיך את המראה המחודש, ושימוש בחומרים איכותיים מבעבר, ללא קישוטים בסביבת הנהג ותא הנוסעים, עם קווים ברורים ונקיים. ה- Citigo מתהדרת עם לוח מחוונים חדש המציע יותר אינפורמציה לצד מערכת שמע חדשה מדגם SWING הכוללת מסך עם תצוגה צבעונית, 6 רמקולים, כניסת SD ודיבורית Bluetooth. חיבור ה-USB בגרסה זו ממוקם על לוח המחוונים ומאפשר גישה נוחה יותר ושימוש טוב יותר במרחב.
מערכת השמע החדשה משלבת בנוסף מעמד מקורי לסמארטפון עם חיבור מהיר ויכולת שימוש באפליקציה לנהיגה ירוקה ובאפליקציות ייעודיות למשתמשי IOS ואנדרואיד. מותג סקודה ידוע בפתרונותיו החכמים לאחסון, כך שאין זה מפתיע כי גם הסיטיגו מציעה שפע של תאי נוחות: מתא ייעודי למטריה תחת מושב הנהג, תא אחסון למשקפיים בתא הכפפות, מקום ייעודי לסמארטפון, רשתות לאחסון שימושי בתא המטען ועוד. 

מתיחת הפנים לא כוללת שינויים ביחידת מנוע ה-1.0 ליטר, שכמו בעבר מספק 60 כ"ס שמושגים ב-6,200 סל"ד, עם מומנט של 9.6 קג"מ, המתקבל בין 3,000- 4,300 סל"ד ומהירות מרבית של 171 קמ"ש. המנוע משודך לתיבה ידנית או לתיבה רובוטית חד מצמדית וצריכת הדלק החסכונית מציגה רק 3.9 ליטר ל- 100 ק"מ (25.6 ק"מ/ליטר) ומיכל דלק של 35 ליטר. 

הסיטיגו המחודשת, כמו קודמתה, מצוידת במערכת הבטיחות העירונית – City Safe Drive system שבמקרה של סכנה מזהירה את הנהג, ואפילו בולמת באופן אוטומטי (במהירות עירונית של כ- 30 קמ"ש). חיישן לייזר מזהה מכוניות הנמצאות מלפנים, בין אם הן נוסעות או חונות. המערכת מזהירה את הנהג במקרה שקיימת סכנת התנגשות במהירות של מתחת ל- 30 קמ"ש, ובמידה והנהג אינו מגיב, המכונית תבלום באופן עצמאי. במקרים רבים די בכך כדי למנוע לחלוטין תאונה. מערכת ה- ESP ברכב מותאמת ומשולבת עם מערכת City Safety Assist. בנוסף, מאובזרת ה-Citigo במערכת Mobileye בהתקנה מקומית יזומה המאפשרת התראה בסטייה מנתיב, ניטור מרחק מלפנים, זיהוי הולכי רגל, זיהוי תמרורי תנועה וזיהוי אופנועים ואופניים.