סקודה סופרב החדשה בישראל

סקודה סופרב החדשה בישראל
סקודה סופרב החדשה, מוצעת במחיר המתחיל מ- 174,500 ש"ח

צ'מפיון מוטורס החלה בשיווק מתיחת הפנים של מכונית המנהלים הנמכרת בישראל סקודה סופרב המגיעה עם עיצוב מעודכן, טכנולוגיה מתקדמת ומערכות בטיחות אקטיביות משודרגות

אורן פרנקל | 04/09/19

צ'מפיון מוטורס החלה בימים אלו בשיווק מתיחת הפנים למכונית המנהלים הפופולארית סקודה סופרב . 
הסופרב המחודשת מציעה שדרוג ברמה הטכנולוגית והבטיחותית, עיצוב אלגנטי, ומנועים משודרגים. מחיר סקודה סופרב המחודשת יחל מ- 174,500 שקלים בלבד (לא כולל אגרת רישוי בסך של 2,412 שקלים). 

סקודה סופרב מתחדשת ומציגה עיצוב מעודכן, טכנולוגיה מתקדמת ומערכות בטיחות אקטיביות משודרגות, לצד המרחב הפנימי המוכר הנדיב ושפע של מערכות נוחות בכל רמות הגימור.
לראשונה בסופרב: מנוע חדש 2.0 TSI בעל הספק של 190 כ"ס, "קוקפיט וירטואלי" לוח מחוונים דיגיטלי עם מספר תצוגות להחלפה לנוחות הנהג (מגרסת הסטייל ומעלה) ו- מערכת Kessy בכל ארבעת דלתות הרכב
הסופרב תוצע בארבע רמות גימור: Ambition, Style,Laurin&Klement  ו- Sportline ובארבעה סוגי מנועים מעודכנים: מנוע 1.5 TSI ליטר בטכנולוגיית ACT בהספק של 150 כ"ס, מנוע 2.0 TSI בעל הספק של 190 כ"ס, מנוע 2.0 TDI בעל הספק של 190 כ"ס ומנוע 2.0 TSI בעל הספק של 272 כ"ס, לרמות הגימור הבכירות עם הנעה כפולה 
מחיר סקודה סופרב החדשה לגרסת 1.5 TSI ברמת גימור Ambition, יחל מ- 174,500 ש"ח.

עיצוב חיצוני 
סקודה סופרב המחודשת מציעה עיצוב אלגנטי, זוויתי מבעבר – פנסי הערפל, בחזית הרכב, זכו לעיצוב מחדש ולמסגרת כרום, הגריל הקדמי, ברוח השפה העדכנית, בולט יותר עם תוספת כרום בחלק האחורי. החל מרמת גימור Style מוצעים פנסי התאורה האחוריים בטכנולוגיית Full-LED, לצד גם פס כרום שנמתח לרוחב פתח תא המטען. שינוי נוסף, שיוצע בהמשך בדגמים נוספים של סקודה, הינו החלפת לוגו היצרן באותיות השם SKODA, המודגשים בכרום ויוצרים עיטור יוקרתי לחלק האחורי של הרכב. החל מרמת גימור סטייל, כחלק מחבילת ה- LED, קיים איתות דינמי מאחור. 

עיצוב פנים
סקודה סופרב המחודשת מקבלת עיצוב אלגנטי ויוקרתי מעודכן בתא בנוסעים המרווח, עם פסי כרום החוצים את לוח המחוונים, הקונסולה המרכזית, והבדלתות, עיטור חדש לקונסולה המרכזית ולתפירה חדשה ואלגנטית למשענת היד על הדלת. החל מרמת הגימור הבסיסית, Ambition, לראשונה בסקודה, הסופרב מציעה מערכת Kessy המאפשרת פתיחה ונעילה מכל ארבעת הדלתות ללא מפתח, מושב נהג עם כוונון חשמלי, זיכרונות ותמיכה לגב התחתון, 7 כריות אוויר, חיישני חנייה אחוריים, תא ייעודי לטלפון הנייד עם טעינה אלחוטית שהותאם במיוחד גם לדגמים החדשים והגדולים יותר, Maxi Dot – מחשב דרך וצג נתונים דיגיטלי, מערכת מולטימדיה מקורית מדגם Bolero עם מסך מגע צבעוני בעיצוב זכוכית בגודל 8", 8 רמקולים, קישורית BT, ארבעה שקעי USB ומערכת SmartLink + לקישור מכשיר הטלפון החכם למערכת המולטימדיה. רמת גימור זו כוללת גם חישוקי סגסוגת בגודל 17", חלונות אחוריים כהים  וציפוי עור להגה, בלם היד וידית ההילוכים.

החל מרמת הגימור Style יוצע, לראשונה בסקודה, גם "קוקפיט וירטואלי", לוח מחוונים דיגיטלי בעל מספר תצוגות הניתנות להחלפה. בנוסף יוצעו מערכת Driving Mode Select לבחירת מצב הנהיגה, מערכת בקרת שלדה דינאמית  DCC המאפשרות להגדיר פרמטרים נבחרים בהתאם לצרכי הנהג ולסגנון הנהיגה, דוושה וירטואלית לפתיחת וסגירה חשמלית של תא המטען, פנסי LED קדמיים עם מערכת מתזים טלסקופיים, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת לשלושה אזורי אקלים, חיישני חנייה קדמיים מקוריים הכולל סייע חנייה, וילונות נגללים בחלונות האחוריים, ריפוד מושבים מאלקנטרה בשילוב עור/עור מלאכותי, חישוקי סגסוגת בגודל 18", תאורת כניסה בתחת הדלת המקרינה את הלוגו של SKODA וחבילת LED Plus הכוללת תאורת אווירה פנימית, 2 אורות קריאה ותאורת רגליים מלפנים ומאחור.
רמת הגימור היוקרתית, L&K (Laurin&Klement) כוללת בנוסף 9 כריות אוויר, מושבים קדמיים מחוממים/מאווררים עם כוונון חשמלי לתמיכה בגב התחתון ועיסוי במושב הנהג, לוגו Laurin&Klement להשלמת המראה היוקרתי, המעטר את לוח המחוונים והמושבים, ריפוד מושבים מעור בשילוב עור מלאכותי, מערכת השמע מבית Canton המציעה 11 רמקולים וסאבוופר בתא המטען, עם חישוקי סגסוגת בגודל 19" (פרט למנוע 2.0 TDI המוצע עם ג'אנט' 18).
רמת הגימור Sportline מציעה בנוסף על האבזור ברמת הגימור Style, מתלי ספורט עם הנמכה של 15 מ"מ, מושבי ספורט עם ריפוד אלקנטרה בשילוב עור/עור מלאכותי בצבע שחור, לוגו Sportline המעטר את הדשבורד ותחת מראות הצד, מערכת שמע מבית Canton הכוללת 11 רמקולים, וסאבוופר בתא המטען וחישוקי סגסוגת בגודל 19".

מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות
כרכב המוביל בסגמנט, הסופרב המחודשת מציעה מגוון רחב של מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות משודרגות: מערכת בקרת שיוט אדפטיבית -  Adaptive Cruise Controlמשודרגת עד 210 קמ"ש, מערכת אקטיבית Lane Assist לתיקון היגוי ומניעת סטייה מנתיב, מערכת אקטיבית Side Assist חדשה המשדרגת את מערכת ה-Blind Spot ומתריעה על כלי רכב ב"שטח מת" עם טווח מוגדל מ- 20 מטר ל- 70 מטר, Rear Maneuver Assist המזהה מכשולים מאחורי הרכב ובולמת בעת זיהוי סכנת התנגשות (החל מרמת גימור Ambition). מערכת לסיוע בחנייה – Park Assist, מערכת Emergency Assist המסייעת לעצירת הרכב בבטחה במצבי חירום.
לצד המערכות האקטיביות מציעה הסופרב את כל המערכות האלקטרוניות המוכרות: מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS Anti-Locking Brake System, מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESP - Electronic Stability Program, מערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה Multi-Collision Brake, מתג ניתוק כרית האוויר הקדמית בצד הנוסע, חגורות בטיחות קדמיות בכוונון גובה וקדם מותחן, נקודות עיגון Isofix  ו- Top Tether להתקנה קלה ובטוחה של מושבי בטיחות לילדים. 

מנועים מעודכנים ועוצמתיים
הסופרב המחודשת מציעה שלושה סוגי מנועים: מנוע 1.5 ליטר TSI עם טכנולוגיית ניתוק 2 צילינדרים ACT בעל הספק של 150 כ"ס המושגים ב- 5,000-6,000 סל"ד ומומנט של 25.4 קג"מ המושגים ב-1,500-3,500 סל"ד. תצרוכת הדלק המשולבת למנוע ה- 1.5 ליטר עומדת על 5.4 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ ונתון התאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומד על 9.2 שניות. 

מנוע חדש לחלוטין בסופרב הנו מנוע 2.0 ליטר TSI בעל הספק של 190 כ"ס, המושגים ב-4,200-6,000 סל"ד ועם מומנט של 32.6 קג"מ ב-1,500-4,100 סל"ד. מנוע חדש זה מחליף את מנוע ה- 1.8 ליטר היוצא ואת מנוע ה- 2.0 ליטר בהספק 220 כ"ס בסופרב היוצאת. תצרוכת הדלק המשולבת למנוע זה עומדת על 6.2 ליטר בלבד ל-100 ק"מ ונתון התאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומד על 7.7 שניות. רמות הגימור הבכירות (L&K ו-Sportline) בעלות הנעה כפולה, יוצעו עם מנוע 2.0 ליטר TSI עוצמתי בעל הספק של 272 כ"ס, המושגים ב- 5,500-6,500 סל"ד ועם מומנט של 35.6 קג"מ ב- 2,000 - 5,400  סל"ד. תצרוכת הדלק המשולבת למנוע זה עומדת על 7.1 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ ונתון התאוצה מ-0 ל- 100 קמ"ש עומד על 5.6 שניות. מנוע נוסף שיוצע הוא מנוע 2.0 TDI בעל הספק של 190 כ"ס המושגים ב- 3,500 - 4,000 סל"ד ועם מומנט של 40.7 קג"מ ב- 1,900 - 3,300 סל"ד. תצרוכת הדלק המשולבת למנוע זה עומדת על 4.4 ליטר בלבד ל-100  ק"מ ונתון התאוצה מ-0 ל- 100 קמ"ש עומד על 8.3 שניות.

ג'קי אביב, מנהל חטיבת סקודה בצ'מפיון מוטורס: "אנו שמחים להשיק את הגרסה המחודשת של הסופרב, המכונית הנמכרת בסגמנט המנהלים בשנים האחרונות. הגרסה, לאחר מתיחת הפנים, לוקחת את כל מה שטוב עוד צעד קדימה עם מערכות בטיחות אקטיביות משופרות, אבזור נוחות טכנולוגי משודרג לצד נק' החוזקה המכורות של המותג, מרווח פנים הגדול בקטגוריה, תא מטען ללא תחרות ועוד. הסופרב עשתה דרך ואנו מזמינים את הלקוחות לבוא ולהתנסות".