סקודה אוקטביה RS 245 החדשה בישראל

סקודה אוקטביה RS 245 החדשה בישראל
סקודה אוקטביה RS 245 החדשה, המחיר יעמוד על 219,990 ₪

גרסת הביצועים של האוקטביה החדשה עכשיו בישראל: RS 245, האוקטביה המהירה בכל הזמנים עם 245 כ"ס ומערכות בטיחות מתקדמות

אורן פרנקל | 13/02/18

חטיבת סקודה מבית צ'מפיון מוטורס החלה בשיווק האוקטביה המהירה בכל הזמנים בעלת הספק של 245 כ"ס.
גרסת הביצועים של האוקטביה מציעה חבילה אטרקטיבית של איכות, פונקציונאליות ויכולות, לראשונה עם דיפרנציאל בעל נעילה אלקטרו-מכאנית וכן עם מערכות בטיחות אקטיביות כגון מערכת אקטיבית למניעת סטייה מנתיב, מערכת אקטיבית לניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטומטית בחירום, מערכת לזיהוי כלי רכב ב-"שטח מת" ובקרת שיוט אדפטיבית. 

אוקטביה RS החדשה מציעה מנוע 2.0 ליטר מוגדש טורבו עם הספק שיא של 245 כ"ס (25 כ"ס יותר מהדגם היוצא) ומומנט של 37.7 קג"מ (תוספת של 2.1 קג"מ).
כחלק משילוב מערכות בטיחות אקטיביות בדגמי מותג סקודה, כל גרסאות האוקטביה יאובזרו במערכת בקרת שיוט אדפטיבית (ACC)
מחיר סקודה אוקטביה RS החדשה יעמוד על 219,990 ₪.

לאחר מכירות של יותר מ-200 כלי רכב מהדגם היוצא, מגיעה לישראל הגרסה החדשה במראה מחודש, ביכולות מחוזקות ולצד אלו גם אבזור עשיר של מערכות עזר בטיחותיות. בנוסף, בהמשך לפעילות המותג לשילוב מערכות בטיחות מצילות חיים בכל הדגמים, גם גרסת האוקטביה המשפחתית תאובזר כעת בבקרת שיוט אדפטיבית. מחיר סקודה אוקטביה RS יעמוד על החל מ-219,990 שקלים.

האוקטביה RS החדשה בעלת מנוע TSI עם ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 המשודך, לראשונה בתולדות הדגם, לתיבת הילוכים DSG דו-מצמדית בעלת שבעה הילוכים. המנוע בעל הספק של 245 כ"ס המושגים ב-5,000 סל"ד ומומנט שיא של 37.7 קג"מ שמושג ב-1,600 סל"ד, כל אלה מספקים לאוקטביה RS יכולת תאוצה מאפס למאה ב-6.6 שניות בלבד. המהירות המירבית של ה-RS עומדת על 250 קמ"ש. יחד עם תוספת הכוח וכדי להעניק לנהג חווית נהיגה דינמית אחרת, האוקטביה RS מגיעה עם מערכת DCC – מתלים אדפטיביים למצבי נהיגה מגוונים שהונמכו ב-1.4 ס"מ ומאובזרת כעת גם בדיפרנציאל עם נעילה אלקטרו-מכאנית המאפשר הורדה יעילה יותר של הכוח לאספלט בכניסה ויציאה מפניות. 

כמו הגרסה המשפחתית, גם גרסת ה-RS מאובזרת במערכות עזר בטיחותיות מתקדמות ומגיעה עם מערכת אקטיבית למניעת סטייה מנתיב, מערכת אקטיבית לניטור מרחק מלפנים עם בלימה אוטומטית בחירום, מערכת לזיהוי כלי רכב ב-"שטח מת", בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת לזיהוי עייפות נהג ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים.

בהמשך למתיחת הפנים, האוקטביה RS מגיעה בעיצוב חיצוני מחודש עם דגש ספורטיבי, עם יחידות התאורה הקדמיות המפוצלות בטכנולוגית LED שנמצאות לצד הגריל המוכר של המותג שמגיע בצבע שחור מבריק, גג שמש פנורמי חשמלי, מראות הצד ברכב שחורות, החלונות האחוריים מושחרים גם הם, לוגו RS בעיטור שחור מבריק מקשט את הגריל ואת דלת תא המטען, סופיות האגזוז גם הן בצבע שחור מבריק וחישוקי הסגסוגת בגודל 19". בפנים הרכב, האוקטביה RS מאובזרת באפשרות לבחירת מצב נהיגה – Driving mode select, מצלמה אחורית מקורית, חיישני חנייה קדמיים ואחוריים מקוריים, מערכת שמע Canton הכוללת 10