סיטרואן קקטוס החדש בישראל

סיטרואן קקטוס החדש בישראל
סיטרואן קקטוס החדש, החל מ-109,990 ₪. צילום רונן טופלברג

סיטרואן מציינת 100 שנים להיווסדה ב-1919 ע"י אנדראה סיטרואן, ופותחת את חגיגותיה עם השקת הקקטוס החדש. לרכב מספר חידושים מעניינים, הכוללים בין היתר מערכת מתלים מתקדמת חדשה, מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות וזאת לצד החלת 5 שנות אחריות על הדגם. ראינו את הקקטוס החדש ולהלן הפרטים

טל אבן | 04/03/19

לאחר שנמכר בעולם למעלה מ-160 אלף פעמים מאז הושק בשנת 2014, סיטרואן קקטוס עבר עדכון מקיף דרך שורה ארוכה של מאפיינים חשובים ובהם גם עיצוב חדש, המיישר קו עם שפת המותג החדשה.

לרכב מנוע בנזין טורבו 1.2 ל' PureTech (מנוע השנה בעולם בארבע השנים האחרונות ברציפות). למנוע הספק בן 110 כ"ס ב-5,500 סל"ד ומומנט של 20.9 קג"מ ב-1,750 סל"ד, אליו משודכת תיבה אוטומטית בת 6 הילוכים מבית AISIN ולפי היצרן, צריכת הדלק בנסיעה משולבת (על פי תקן ה-WLTP החדש) עומדת על 19.6 ק"מ לליטר.

נתון התאוצה הרשמי עומד על 11 שניות למאה קמ"ש.

 

הקקטוס החדש ישווק בישראל בשתי רמות אבזור:  גרסת FEEL (מחיר 109,990 ₪) ו- גרסת  SHINE PK (מחיר 114,990 ₪).

הרכב מצויד במערכת בולמי הזעזועים החדשניים של סיטרואן PHC, Progressive Hydraulic Cushions , בעלי פעולה פרוגרסיבית הידראולית, במסגרת תכנית הנוחות המכונה Citroen Advanced Comfort.

העיצוב החיצוני כולל דלתות חדשות ובהן חיפויי ה-AirBump חדשים וחלונות כהים, חיפויי גלגלים בולטים ויחידות תאורת אחוריות לד תלת ממדיות חדשות.

אורכו של הקקטוס עומד על 416.9 ס"מ, רוחבו 172.9 ס"מ, גובהו 154 ס"מ ובסיס הגלגלים עומד על 259.5 ס"מ. נפח תא המטען מציג נפח של 358 ליטר.

 

בפנים קיבל הקקטוס תוספת של חומרי דיפון ובידוד לטובת נסיעה שקטה מבעבר.

ברמת הגימור FEEL נמצא בקרת אקלים, בקרת שיוט, מגביל מהירות, פנסים קדמיים 'לד' לתאורת יום ואחוריים 'לד' מלא, תאורה עוקבת פניה, מראה פנימית אלקטרו-כרומטית, חיישני גשם למגבים, פנסי ערפל קדמיים, 6 רמקולים, מערכת מולטימדיה 7" עם אפשרות הפעלה בעברית ו-Apple Car Play, גלגל הגה מצופה עור מתכוונן לגובה ולעומק, כוונון גובה למושב הנהג, מצלמה אחורית, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם תצוגה גרפית ועוד.

רמת אבזור SHINE PK מוסיפה גם כניסה והתנעה ללא מפתח, מושב נוסע (בנוסף לנהג) מתכוונן לגובה, מושבי Advanced Comfort, קיפול מראות צד חשמלי וחישוקים קלים 17''.

 

אבזור מערכות הבטיחות האקטיביות כולל 6 כריות אוויר, בלימת חירום, התרעה למניעת סטייה מנתיב, התרעה על ניטור מרחק מלפנים, התרעה על הימצאות רכב בשטח המת, מערכת אקטיבית למניעת סנוור והחלפת עצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך, מערכת לזיהוי תמרורי מהירות והמלצה לשינוי המהירות בהתאם בבקרת השיוט והתראה על חוסר עירנות הנהג.

מהיבואן נמסר כי לאור חגיגות מאה השנה לסיטרואן, תיערכנה פעילויות ללקוחות בישראל לאורך כל שנת 2019, לרבות לבעלי מכוניות האספנות של המותג וכן לקהל הרחב שם יערכו מבצעי מכירות בתנאים מיוחדים.