סאנגיונג טיבולי XLV

סאנגיונג טיבולי XLV
סאנגיונג טיבולי XLV - דגם SUV קומפקטי רב-תכליתי

טלקאר מרחיבה את מערך הדגמים של הטיבולי עם התחלת שיווקו של ה-XLV - דגם SUV קומפקטי רב-תכליתי המשלב קווים מסוגננים עם יכולת נשיאת מטען משופרת

אורן פרנקל | 26/11/17

הדגם החדש מצויד במנוע דיזל 1.6 ליטר ומשודך לתיבת הילוכים אוטומטית מתוצרת Aisin עם 6 הילוכים. לדגם רמות בטיחות משופרות כולל 7 כריות אוויר. מחיר המחירון הוא 128,900 ₪.

עיצוב וסגנון 
טיבולי XLV – השם נגזר מ- eXciting smart Lifestyle Vehicleהמתוכנן בתור SUV רב תכליתי, והודות לתוספת האורך שלו הוא מגדיל את נפח המטען הפנימי והופך אותו לשימושי עוד יותר עבור משפחות.

העיצוב של ה-XLV, המבוסס על תפיסת העיצוב של סאנגיונג "Nature-born 3 Motion", נעשה בהשראת הדינמיות והעוצמה שבטבע. מרכיבי המפתח הם המראה הדינמי, צורת המרכב בעלת המראה החזק וקו הגג ה"צף" בסגנון קופה המותאם בצורה הרמונית. כל אלה מתמזגים ליצירת מראה מלוטש של דגם "סטיישן" חזק ובעל נוכחות. הרכב מציע גישה שהיא מעבר לכלי תחבורה שימושי, המבטיחה את נוחות הנהג, הבטיחות, והנחשקות. ה-XLV יתרום לכיוון החדש של המותג המתמקד ביצירת דגמי SUV עירוניים בעלי עיצוב עדכני המעניקים חוויית נהיגה מהנה.


עיצוב חיצוני
העיצוב החיצוני של הטיבולי XLV מאופיין בקווי מתאר עדינים שמייצרים תחושת זרימה לאורך המרכב. בחזית, עיצוב השבכה הקדמית והפנסים מזכיר כנפי נשר פרושות, עם מראה דק גזרה ורחב. עמוד D השחור הוא סימן היכר נוסף של דגמי הקונספט האחרונים של סאנגיונג. למרות המראה החיצוני הספורטיבי והדינמי, ה-XLV מעניק גם את המרחב המוביל בקבוצה לנוסעים ולמטענם, לשימושיות רבה יותר. קו הגג מעניק למכונית מראה ספורטיבי, ואילו עמודי A השחורים המשופעים מעניקים מראה רחב ופתוח במבט מהצד.

עיצוב פנימי
כמו העיצוב החיצוני, גם העיצוב הפנימי מייצר סביבה דינמית, עם מראה מודרני של חלל פנימי, מסוגנן ועדכני. למרות המידות הקומפקטיות שלו, החלל הפנימי מעניק מרחב גדול, מואר ואוורירי עבור 5 נוסעים

מרחב פנימי
אזור המטען הנדיב, עם נפח של עד 720 ליטר, גדול מספיק כדי להכיל מגוון פריטים שונים לפעילות פנאי.
המושבים בשורה השנייה מוטים בזווית של 32.5 מעלות, והרצפה השטוחה כמעט לחלוטין מבטיחה נוחות לשלושה מבוגרים במושב האחורי, גם בנסיעות ארוכות. 
הטיבולי XLV מעניק שפע של מקומות אחסון ברחבי תא הנוסעים, כולל תא בעל נפח גדול, תא כפפות ומגש פנימי, מגש פתוח ומגש מטען. 

ביצועים
לטיבולי XLV מנוע דיזל 1.6 ליטר בתקן Euro 6 עם הספק של 115 כ"ס המיועד להעניק ביצועים חזקים יחד עם חיסכון משופר בדלק.
מנוע הדיזל e-XGi160 עם הספק מרבי של 115 כ"ס ב-3,400-4,000 סל"ד ומומנט מרבי של 30.6 קג"מ ב-1,500-2,500 סל"ד, מצויד במגדש טורבו E-VGT מהדור החמישי שמעניק ביצועים מרביים, במיוחד בטווח מהירויות המנוע הבינוניות-נמוכות.
הטיבולי XLV מגיע עם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 הילוכים מתוצרת Aisin. תיבת הילוכים זו שכבר הוכיחה את עצמה מתוכננת לשפר את צריכת הדלק ומעניקה החלפות הילוכים חלקות לנהיגה נוחה, והאצה נמרצת הודות ל-Quick Shift Control ויחסי העברה אופטימליים.

נוחות והתנהגות כביש
הטיבולי XLV מצויד במערכת ההיגוי Smart Steer בעלת שלושה מצבי היגוי שונים – Normal (רגיל), Comfort (נוחות) ו-Sport (ספורט). הנהג יכול לכוונן את תחושת ההיגוי בהתאם להעדפותיו ובהתאם לתנאי הנהיגה. המערכת מציעה כוונונים שונים להיגוי בטוח ונוח בשעת חנייה, בנסיעה במהירויות נמוכות ובנהיגה עירונית עם עצירות והתחלות רבות, או בשיוט במהירות גבוהה בכביש המהיר.  

בין תא המנוע ותא הנוסעים מפרידה דופן כפולה מבודדת, שמפחיתה את חדירת רעשי המנוע לתא הנוסעים.

בטיחות
כמו כל דגמי הטיבולי, גם ה-XLV מתוכנן להיות בטוח להפליא ומכיל מאפייני בטיחות מתקדמים.

המרכב בנוי ברמת חוזק ובטיחות גבוהה מאוד, כש-38.5% ממנו מיוצרים מפלדה מתקדמת בעלת חוזק גבוה (AHSS). כדי להפחית את ההשפעה של התנגשויות, 10 אזורים עיקריים ברכב מחוזקים באמצעות תהליך שנקרא "עיצוב בכבישה בחום", שבו החוזק של הפלדה מוגדל ל-1,500Mpa, לעומת פלדה רגילה שהיא בעלת חוזק של 590Mpa.

מערכת ההגנה האקטיבית מפני גלגול ומערכת הסיוע לבלימה מונעות מהרכב להתהפך בשעת פנייה פתאומית במהירות גבוהה, ומגבירות את כוח הבלימה במקרה חירום אם הנהג אינו מסוגל להפעיל מספיק לחץ על דוושת הבלימה. מערכת למניעת נעילת גלגלים (ABS) עם חלוקה אלקטרונית של כוחות הבלימה מחלקת את כוח הבלימה בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים בהתאם לכמות הנוסעים ומשקל המטען, בעוד מערכת בקרת האחיזה מונעת החלקת גלגלים באמצעות בקרה של הבלמים והמנוע.
בנוסף, מצויד הרכב במאפייני בטיחות נוספים, כגון סיוע לזינוק בעלייה ואיתות בבלימת חירום שמפעיל את מהבהבי החירום בעת בלימה חזקה במקרה חירום, כדי למנוע התנגשות.
כל הרכבים יצוידו במערכת בטיחות "מובילאיי" כסטנדרט.

בטיחות פסיבית
כדי להגביר ככל האפשר את ההגנה על הנוסעים, מצויד הטיבולי ב-7 כריות אויר. בנוסף קיימת מערכת ריסון בטיחותית מתקדמת השומרת על הנוסעים בבטחה במושביהם במקרה של התנגשות, וקדם-מותחנים כפולים שמהדקים את חגורות הבטיחות באופן אוטומטי כדי לסייע לרסן את הנוסעים במקרה של פגיעה.

מאפייני בטיחות נוספים כוללים בלמי דיסק גדולים מלפנים ומאחור, מערכת לניטור לחץ האוויר בצמיגים שמזהירה את הנהג מייד בכל מקרה של שינוי במצב הצמיגים, תאורת נסיעה ביום LED לשיפור הנראות, והתראה קולית המושמעת במקרה שאחת מחמש חגורות הבטיחות אינה חגורה כשהמושבים מאוישים.