ניסאן ליף החדשה בישראל

ניסאן ליף החדשה בישראל
ניסאן ליף החדשה, מוצעת בישראל במחיר של 164,990 ש"ח

קרסו מוטורס מציגה בישראל את ניסאן ליף, המכונית החשמלית המשפחתית-קומפקטית המצליחה שמגיעה אלינו בדגם חדש עם מיטב הטכנולוגיות החדשניות

אורן פרנקל | 29/07/19

חטיבת ניסאן בישראל, מבית "קרסו מוטורס", החלה בשיווק הדגם החדש של הליף החשמלית המשפחתית-קומפקטית שהגיעה ממש בימים אלה לישראל.

ניסאן ליף המובילה באירופה את מהפכת הרכב החשמלי, בדגם חדש הכולל טווח נסיעה מוגדל של 270 ק"מ, ומיטב הטכנולוגיות החדשניות ביותר בשירות הנהג, מוכנה להטמיע בקרב הצרכן הישראלי את תפיסת Nissan Intelligent Mobility. 

הליף החדשה מצויידת בסוללה בעלת קיבולת של 40 קוט"ש המאפשרת טווח נסיעה מוגדל 270 ק"מ, ומנוע חשמלי מחוזק בהספק של 150 כ״ס עם מומנט מרבי של  32.6 קג״מ הזמין החל מסל"ד 0, כלומר מהלחיצה הראשונה על דוושת התאוצה. מבנהו הפיזי של הרכב ופריסת תאי הסוללה מתחת לרצפת הרכב לאורך המרכב תורמת לכך שמרכז הכובד של הרכב נמוך במיוחד כאשר הדבר מבטיח לליף תכונות דינמיות מצויינות בהיבטים של יציבות והתנהגות כביש של הרכב.                                                                                       

בליף החדשה מותקנת מערכת ניהול תרמי פנימי, להבטחת ביצועי טעינה מהירה תוך שמירה על בטיחות ואופטימיזציה של אורך חיי הסוללה. מנגנון זה ביחד עם תהליך ייצור קפדני, וסוללת ליתיום-יון חדשה, מאפשר לניסאן להציע 8 שנות אחריות על הסוללה לטובת השקט הנפשי של בעלי הרכב.

ניסאן פיתחה מספר מערכות המאפשרות ניצול מקסימלי של קיבולת הסוללה והארכת טווח הנסיעה: מספר מצבי נהיגה שונים בהתאם לאופי הנהיגה (החל מנהיגה נמרצת ועד למצב סופר-חסכוני), בלימה רגנרטיבית – שימוש באנרגיית חום הנוצרת ע"י הבלמים לטובת טעינה מחדש של הסוללה, ולראשונה בעולם הרכב הפרטי – E-Pedal אופציה לנהיגה עם דוושה אחת בלבד לתאוצה והאטה (בעת עזיבת הדוושה) – מצב נהיגה נח התורם לניהול אופטימלי של צריכת החשמל ברכב. 

הליף מתקדמת לא רק מעצם היותה בעלת הנעה חשמלית מלאה, היא מציעה לנהגים את מיטב המערכות המתקדמות מבית Nissan Intelligent Mobility: מערכת מולטימדיה A-IVI בעלת מסך מגע בגודל 8 אינץ', קישוריות Bluetooth, שיקוף טלפון נייד Android Auto/Apple Carplay, חישוקי "17, חלונות כהים מאחור, פנסי LED מפתח חכם, מראה אחורית מתכהה אוטומטית, מצלמת 360 מעלות ועוד. 

מערך הבטיחות של הליף מציע אבזור מלא הכולל בלימת חירום עצמאית עם זיהוי הולכי רגל ודו-גלגלי, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת שמירה על נתיב הנסיעה, אורות גבוהים אוטומטיים, זיהוי רכבים בשטח "מת", התראה על תנועה חוצה מאחור, ואף התראה לצורך התרעננות. בנוסף, הנהג יוכל להנות משלל נתוני עזר לתכנון טוב יותר של הנסיעות הבאות והטעינה הקרובה – שיקוף מצב הסוללה וטווח שנותר, ניתוח נתוני צריכת אנרגיה היסטוריים ועוד.

היות והליף תוכנן מבראשית כרכב חשמלי (בשונה ממכוניות בערה פנימית שנוספו להן גרסאות חשמליות) אין לו מגבלות של מרחב פנימי ושימושיות– נהפוך הוא:  הליף תוכנן כרכב משפחתי פונקציונלי בגודל מלא עבור 5 נוסעים, מרווח במיוחד עם בסיס גלגלים של 2,700 מ"מ ותא מטען שימושי בנפח של 400 ליטר להנאת המשפחה.

אורית בן-עמי, מנהלת חטיבת ניסאן בקרסו מוטורס: "אנו גאים להציג את ה-LEAF שאינו סתם עוד דגם חדש אלא מהפכה של ממש בענף הרכב. אנו מאמינים שהגעתו של הליף לישראל מסמלת את תחילתה של מהפכה צרכנית, שבמסגרתה יוכלו הלקוחות שלנו ליהנות מרכב משפחתי נטול פשרות, שמעניק להם חיסכון עצום בעלות האנרגיה ובעלויות התחזוקה, חוויית נסיעה שקטה ותאוצה מיידית וממכרת, כל זאת תוך שמירה על הסביבה ואפס זיהום אוויר. הגיע הזמן שהלקוחות בישראל יוכלו לקחת חלק בשינוי הכלל עולמי של מעבר לתחבורה מודרנית, נקייה, יעילה, במוצר שהוא לא פחות מחלון הראווה הטכנולוגי של תעשיית הרכב"

מחיר מחירון: 164,990 ש"ח