מרצדס A class החדש בישראל

מרצדס A class החדש בישראל
מרצדס A class החדש בישראל, המחיר מתחיל מ- 229,900 ₪

כלמוביל, יבואנית מרצדס ישראל, השיקה את ה-A class החדש, דגם הכניסה של המותג היוקרתי. מדובר בדגם חדש לחלוטין, שמביא איתו מספר בשורות חדשות, חלקן חלוצות בתחומן. היינו שם על מנת להביא רשמים ראשונים מהרכב

טל אבן | 09/10/18

המותג, שמציג לא פחות מ-40 דגמים ושמוכר באולמות התצוגה בישראל רכב שמחירו כמיליון שקלים אחת ליומיים בממוצע, כך אנשי היבואן, מציג את הדור הרביעי של הרכב הקטן מבית, ה-A Class, שכעת יוצר לראשונה אינטראקציה עם הנהג.

לפי דברי היבואן, התקווה היא למכירות בסדר גודל של 300-400 מכוניות לשנה, כשהוא מודע כי רמות מחירי הדגם, שיוצגו בהמשך הכתבה, עלולות ליצור קניבליזציה עם חלק מדגמי מרצדס, כמו ה-GLA , ה- CLA ואפילו עם גרסאות הכניסה של ה- C Class, במיוחד עם בואה של גרסת הסדאן של ה-A class , הצפויה בתחילת 2019.

ברכב משולבים אלמנטים שחלקם לקוחים היישר מאחיו הגדולים של הדגם, לרבות ספינת הדגל, ה- S Class.

האינטראקציה כאן לומדת את הנהג ואת העדפותיו האישיות לכיוון מערכות השונות שברכב כמו למשל צבעי התצוגה ברכב, הנמכת המזגן בעת נהיגה על ידי פקודה קולית, או חיוג הביתה, כאשר בעתיד המערכת תאפשר גם שיפורי ביצועים ו"קניית כוחות סוס", לצד שירותים נוספים והכל במחי לחיצת כפתור.

העיצוב החיצוני דינאמי מבעבר ומציג קווים נאים והרמוניים ומדבר בשפת העיצוב העכשווית של המותג.

הדגמים הראשונים אשר יגיעו לישראל הינם A180, A200 המצוידים במנועי בנזין בני 4 צילינדרים חדשים בנפח של  1.3 ליטרים (136, 163 כ"ס בהתאמה), ו- 250A  בעל מנוע בנפח 2.0 ליטרים המפיק 224 כוחות סוס. למנועים משויכת תיבת הילוכים כפולת מצמד  7G-DCT.

למרות שהיבואן מצהיר על כ-1,000 רכבי פלאג-אין שנמכרו מבית מרצדס עד כה לאורך שנת 2018, ה-A class צפוי להגיע בגרסה נתמכת מנוע חשמלי רק לקראת תחילת שנת 2020.

תאוצת הרכבים עומדת על 8.8 שניות (גרסת 180) , 8.0 שניות (200) ו-6.2 שניות ל-A250.

בתחום הבטיחות, ה- A-Class החדשה מציגה, את מערכת ה-PRE-SAFE אשר חוזה מראש, על ידי מכ"ם, מצבי תאונה ומבצעת תמרון והתחמקות לטובת מניעתה, מעבר ועקיפה אוטונומית בין נתיבים, עצירת חירום אוטונומית בחשש לתאונה, שמירת נתיב, ניטור שטחים מתים גם כשהרכב כבוי ובקרת שיוט אדפטיבית. יצוין כי חלק מהמערכות לעיל הינן אופציונליות ובתשלום נוסף בהתאם לרמת הגימור המוצעות בחלקן או בכולן.

רמת הגימור הראשונה, Advanced, מצוידת בבקרת שיוט, מצלמת רוורס עם פסי הכוונה, חיישן אורות וגשם, הנעה ללא מפתח, כפתור בלם יד, צג מידע בן 7" בלוח המחוונים, מערכת מולטימדיה MBUX בת 7"  והזרמת שמע ובלותוס'.

רמת הגימור מעליה, Progressive, מוסיפה גג זכוכית פנוראמי, תאורת אווירה ב-64 גוונים, מפלטים אחוריים עם סופיות כרום גלויות, מערכת סיוע חנייה וחיישני חניה, מראות מתכהות עם קיפול חשמלי, מושב נהג עם תפעול חשמלי ו-3 זיכרונות, מערכת MBUX משודרגת בת 10.25" אינטראקטיבית עם מערכת "Hey Mercedes", המבצעת פקודות נהג בעת נהיגה, touchpad, אנדרואיד ואפל קארפליי וכן שמירת נתיב אקטיבית.

הגרסה הבכירה, AMG, כוללת בנוסף פגושים וחצאיות AMG, צלחות בילום קדמיות מחוררות, תפר מושבים אדום ודוושות בגימור אלומיניום.

יצוין, כי קיימת גרסת ביצועים, 35A, המצוידת ב-306 כ"ס ומזנקת ל-100 ב-4.7 שניות. גרסה זו צפויה להגיע ארצה בתחילת 2019.

אופציה נוספת הניתנת להזמנה היא מערכת ניווט ייחודית, המציגה הכוונה בכביש בעזרת מציאות רבודה (AR). הטכנולוגיה שמאחורי האפליקציה הינה תוצר של שיתוף פעולה בין דיימלר, סמסוג ו-HARMAN אותה פיתח צוות ב-HARMAN ישראל.

ממדי הרכב גדלו לעומת הדגם הקודם, כאשר לאורך התווספו 12 ס"מ ו-1.4 ס"מ לרוחב,  מה שסייע ליצור מרווח רגליים משופר לנוסעים מאחור עם תוספת של 3 ס"מ לבסיס בגלגלים. תא המטען צמח אף הוא ב-29 ליטרים לכדי 370 ליטרים.

אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל, מציין כי "אנו מציגים לראשונה עידן חדש בו הרכב מתאים את עצמו לנהג בלחיצת כפתור. מדובר בתפיסת נהיגה עתידית בעולם שיתופי ואוטונומי המותאם ונלמד לפי פרופילים אישיים." עוד הוסיף פינטו כי "מערכת ה- MBUX  מהווה אבן דרך משמעותית ביישום אסטרטגיית ה- CASE  של דיימלר הבונה את הדרך לשיתופיות, שירותים, קישוריות, אוטונומיות ורכבים חשמליים. ההשקעה הרבה של מרצדס בתשתית, בפיתוח ובחדשנות תאפשר לה לשמור על מקומה כמותג היוקרה מספר 1 בעולם."

והמחירים?

A180 מוצעת במחיר של 229,900 ₪ לגרסת Advanced ו- 254,900 ₪ ל-Progressive.

A200 מוצעת במחיר של 242,900, 269,900 ו- 294,000 ₪ לשלוש רמות הגימור בהתאמה.

A250 מוצעת ברמת גימורAMG Line  בלבד ב- 334,900 ₪.

במסגרת ההשקה יוצע דגם השקה במהדורה מוגבלת ל-50 מכוניות – A200 limited edition – הכולל חבילת אבזור משודרגת: מושב נהג חשמלי, Car Play, חבילת מראות, גג פנורמי או מסכי MBUX 10.25 אינץ', ו- Touchpad  במחיר של 256,900 ₪.