מרצדס ספרינטר החדש בישראל

מרצדס ספרינטר החדש בישראל
מרצדס ספרינטר החדש, החל מ-199,000 ₪ צילום: יצרן

כלמוביל הובלה והיסעים חנכה אתמול מתחם קונספט בו הושק המרצדס ספרינטר דור 3 החדש, כ-13 שנים אחרי השקת הדור הקודם. כל הפרטים על הספרינטר והמתחם החדש והמושקע שנחנך

טל אבן | 14/03/19

המתחם יציע בנוסף למגוון הדגמים והמרכבים, גם מתחם להדרכות והכשרות מקצועיות וכן אפשרות למסירת הרכבים.

לפי היבואן, נתח השוק של הספרינטר בישראל הוא הגדול ביותר בסגמנט, ומהגדולים באירופה (כ-18%). 

בנוסף, כחלק מאידאולוגיית כלמוביל, שם נמצא הלקוח במרכז, נחנך שירות "כלמוביל PRO", המכפיף את מחלקת השירות למכירות, במטרה לייצר שירות ושימור משופרים.

במסגרת זו, ייהנו הלקוחות מהצעות טרייד אין משופרות, שירות סביב השעון, עסקאות מימון ותפעול אטרקטיביות, שילוב מערכות טראפילוג המזהה תקלות ברכב ומדווחת בהתאם ומערכת "connected" בכלי הרכב, הכוללת ניווט של וויז, אפליקציות חנייה, רדיו אינטרנטי וספר נהג דיגיטלי.

בנוסף, יערכו פעילויות לטובת הלקוחות, לרבות מגזין ואירועים שונים.

הספרינטר החדש מוצע ב-7 סדרות דגם ועשרות תצורות שונות. כלמוביל תאפשר לראשונה בדגמי המיניבוס גרסאות מרכב מקומיות לצד כמה גרסאות המגיעות עם התקנות מסוימות מאירופה. טווח המחירים רחב מאד, עם 199,000 ₪ לדגם הבסיסי של ואן 3.5 טון ועד כ-400,000 ₪ למרכב הגדול והמאובזר (5.5 טון). מנעד הדגמים כולל אפשרות למרכב של 10 ועד 23 מקומות, ואן קירור, קצר עד ארוך מאד, חד או דאבל קבינה, וכד'.

 קרדיט צילום: גדי סיארה

הדור החדש מציג אפשרות להנעה קדמית המותאמת לתחום ההובלה, ומאחר ורצפתה נמוכה יותר, היא מאפשרת הנמכת סף הטענה מאחור בכ-8 ס"מ. כושר הגרירה המקסימלי בדגם זה עומד על 2 טונות.

דגם זה מצויד במנוע בנפח 2.1 ל', טורבו דיזל, המפיק 143 או 163 כ"ס. למנוע משודכות, כמו לרוב דגמי הספרינטר החדש, תיבה אוטומטית בת 9 מהירויות, או תיבה ידנית בת 6 הילוכים לבחירה.

לצד ההנעה הקדמית, מוצעת גם הנעה אחורית וכפולה שהיו קיימות גם בדור היוצא.

בתצורה זו קיימת אפשרות גם למנוע 6 בוכנות בנפח 3 ליטר בהספק של 190 כ"ס עם תיבת הילוכים בת 7 מהירויות, הנשלטת גם מגלגל ההגה.

סביבת הנהג בספרינטר עודכנה, וכוללת הגה בעל שליטה על מערכות שונות לרבות מתגי מגע, אפשרות להתנעה ללא מפתח, טעינה אלחוטית לנייד, מראות מתקפלות חשמליות, פתיחת דלתות אחוריות ל-270° ועוד.

בקונסולה המרכזית מותקן מסך של 7 או 10.25 אינץ', תלוי בדגם, הכולל מערכת MBUX מתקדמת אשר לומדת להכיר את תפוסי ההתנהגות והעדפות האישיות של הנהג לרבות תפעול הרכב ומערכות הבידור, שליטה קולית וגם מערכת ניווט מקורית עם מציאות רבודה כאופציה בחלק מהדגמים. בדגמי הפרמיום קיים לוח מחוונים דיגיטלי צבעוני הכולל מסך 5.5 אינץ'.

הספרינטר החדש בטוח מבעבר, ומגיע מצויד במערכת עזר ברוחות צד המזהה משבי רוח, מייצבת את הרכב ומונעת סטייה שלו מהנתיב באמצעות בלימה סלקטיבית של חלק מהגלגלים, ניטור שטחים מתים, חיישני חניה ומצלמה אחורית/ 360 מעלות, בלימה אקטיבית בעת סכנת התנגשות ברכב או פגיעה בהולך רגל.

בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון אקטיבי לסטייה מנתיב ומערכת לניטור ערנות נהג יוצעו בדגמים הבכירים כאופציה.

דגמי הספרינטר החדש מוצעים עם אפשרות לאחריות מורחבת עד 4 שנים - שנתיים אחריות יצרן ואפשרות לרכישת שנה או שנתיים נוספות או עד 400,000 ק"מ  בהתאם לדגמים השונים.

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים בחברת כלמוביל, מציין כי עוד לפני תחילת ההשקה הרשמית שמתקיימת השבוע נמכרו בישראל למעלה מ-700 רכבי ספרינטר. עוד מציין קרעין, כי "לראשונה אנו מציגים את קונספט ה- PRO  המתייחס לחבילה הכוללת מגוון שירותים, מוצרים ופעילויות הניתנים או מוצעים ללקוחות. בין היתר, וכחלק מהחבילה, מוצעת אפשרות לליסינג תפעולי המנוהל במלואו בכלמוביל הובלה והיסעים ונמכר ע"י נציגי החטיבה, תהליכי שירות הכוללים גם מענה 24/7 המותאמים לצרכי העולם המסחרי מגוון מוצרים טכנולוגים מתקדמים המאפשרים ייעול השימוש ברכב ובניהול ציי הרכב. לאור התחזקות עולם הסחר המקוון" מוסיף קרעין, "יש נסיקה בשימוש במסחריות והספרינטר החדש אשר נותן מענה מושלם לצרכים אלו ומעניק פתרון יעיל, חסכוני, מתקדם ועוד יותר ידידותי ונח לנהג לטובת משלוחים, מוצרים המחייבים קירור ולצרכים עירוניים ובין עירוניים."

 

עוד ציין קרעין, כי בעתיד הקרוב צפויים גם ויטו וספרינטר חשמליים, שיתנו מענה לטווח ריאלי בין טעינות. אחד הרכבים המעניינים בקטגוריה עתידית זו הוא ה-EQV, שלא רק שצפוי להיות כל חשמלי ולתת אפשרות לשאת 8 נוסעים, אלא שיוכל לאפשר טווח נסיעה של 400 ק"מ בין טעינות.