מיצובישי אקליפס קרוס החדש בישראל

מיצובישי אקליפס קרוס החדש בישראל
מיצובישי אקליפס קרוס החדש, מוצע במחיר המתחיל ב-148,900 ₪

החל שיווקו של מיצובישי אקליפס קרוס החדש בישראל. מה מציע הדגם המסקרן, המתחרה בקטגוריה הרותחת של שוק רכבי הפנאי בישראל

טל אבן | 25/02/18

כלמוביל, יבואנית מיצובישי בישראל, השיקה במסיבת עיתונאים את ה- Cross Eclipse, ה- SUV החדש שלה.

כבר נכתב ונאמר רבות על הסגמנט הרותח של רכבי הפנאי הקטנים והבינוניים, והנה מיצובישי משיקה את האקליפס קרוס, הרכב שמשתחל באלגנטיות בין אחיו הגדול, האאוטלנדר, ל-ASX הקטן יותר, שהושק לפני חודשים מספר בישראל, ולפי דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל, בוצעו בדגם זה כ- 2,700 הזמנות בתוך כ- 3 חודשים.

אנשי היבואן מתכננים להגיע עם האקליפס קרוס לכ-5,000 מסירות לשנה, כבר מתחילת השיווק כעת, ולכמות דומה לכל אחד משני רכבי הפנאי האחרים מבית, וזה יהא חלק הארי של המכירות. (שיווק הפאג'רו, הספייס סטאר, טרייטון והאטראז' אמנם ימשיך, אך היקף המכירות שלהם צפוי שיהיה קטן משמעותית מדגמי הפנאי).

לאור העובדה כי שנת 2017 היתה שנת מפנה בעולם, בה נמכרו לראשונה יותר רכבי פנאי מכלי רכב משפחתיים, ולמעשה רכב הפנאי הפך ל"משפחתית החדשה", הכריזה מיצובישי על ויתור על רכב משפחתי לטובת רכב פנאי, ולפי תכניות החברה, האקליפס קרוס הינו הסנונית הראשונה מתוך סדרה של 6 רכבי פנאי-שטח חדשים אשר צפויים להיות מושקים עד שנת 2020. (ה-ASX אמנם חדש במחוזותינו אך לא בעולם). 
ה-Cross Eclipse מעוצב בסגנון Coupe  SUV והינו בעל 5 מקומות ישיבה, ולמעשה צפוי, כך היבואן, להחליף בארץ את הדרישה לאאוטלנדר 5 מקומות, וצפוי כי האאוטלנדר יימצא במלאי בעיקר בגרסת 7 המקומות.

ה-Cross  Eclipse, שמחירו מתחיל ב-148,900 ₪, מצויד במנוע אחד בכל הגרסאות המשווקות בארץ, בנפח 1.5 ל' עם מגדש טורבו, מפיק 163 כ"ס ומומנט של 25.4 קג"מ ב-1,800 סל"ד נמוכים, ומציג נתון תאוצה של 9.3 שניות למאה (9.8 שניות בדגם ההנעה הכפולה הבכיר). 
תיבת הילוכים שנבחרה לאקליפס קרוס היא רציפה CVT, אך מדמה 8 יחסי העברה, ומדמה, כך היבואן, תחושה של תיבה אוטומטית פלנטרית. 
צריכת הדלק המוצהרת על ידי היצרן מספרת על 14.9 ק"מ לליטר ו-14.2 ק"מ לליטר לגרסת ההנעה הכפולה.
אורכו של האקליפס קרוס 4,405 מ"מ, רוחבו 1,805 מ"מ, גובהו 1,685 מ"מ ובסיס הגלגלים עומד על 2,670 מ"מ, זהה לאאוטלנדר. מרווח הגחון בן 183 מ"מ. 
המושב האחורי יושב על מסילה וניתן להטיה של גבו, לשם הגדלת תא הנוסעים או המטען בהתאם לצורך.

ל-Cross  Eclipse  ארבע רמות גימור ואבזור, כשהראשונה היא ה- Intense העולה ₪148,900  הכוללת מערכת מולטימדיה מקורית עם Apple CarPlay ו Android Auto על גבי מסך צף בגודל 7 אינץ' עם אפשרות מעבר למערכת ה- Connected Car המוכרת של כלמוביל, הכוללת WAZE, פנגו, דיבורית Bluetooth עם תפעול מההגה, מצלמה אחורית מקורית ושליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה. רמת הגימור הזו כוללת גם חלונות כהים בחלק האחורי, ספוילר אחורי בצבע הרכב, מסילות גגון, בקרת שיוט, מגביל מהירות, חישוקי 18", תאורת יום DRL מסוג LED, בקרת אקלים, חיישן גשם ותאורה, משטח מגע הסמוך לידית ההילוכים לשם תפעול מערכת המולטימדיה, שישה רמקולים ו-2 שקעי USB.


הדגם זכה ב-5 כוכבים במבחני ריסוק, וכבר בדגם ה- Intense ניתן למצוא 7 כריות אוויר, מערכת בלימה אוטונומית עד ל-80 קמ"ש הכוללת זיהוי הולכי רגל, התרעה על סטייה מנתיב ומעבר אוטומטי בין אור דרך לגבוה, למניעת סינוור הרכב שממול.  

דגם ה- Instyle העולה 159,900 ₪ מוסיף גג שמש פנורמי כפול הנפתח בחלקו הקדמי עם סוככים פנימיים חשמליים, מנופי העברת הילוכים הנשלטים מגלגל ההגה, בלם יד חשמלי בעל פונקציית Auto Hold, מראות צד מתקפלות חשמלית, KOS - מערכת כניסה והתנעה ללא מפתח ומשענת יד מתקפלת בשורה שניה עם מחזיקי ספלים.
בסעיף הבטיחות נוספו ברמת גימור זו מערכת בלימה אוטונומית המשתמשת ב- 3 אמצעי זיהוי (מצלמה, רדאר ורדאר לייזר) הכוללת זיהוי כלי רכב והולכי רגל ובולמת את הרכב גם בנסיעה בין עירונית ועד למהירות של 180 קמ"ש ובקרת שיוט אדפטיבית בעלת מנגנון זחילה בפקקים.

דגם ה- Premium העולה 169,900 ₪ מוסיף גם דיפוני דלתות דמוי עור שחור, תאורה ראשית מסוג LED ומערכת שטיפה, חיישני חניה מקוריים (קדמיים ואחוריים), מושבי עור, מושב נהג עם כוונון חשמלי וחימום למושבים הקדמיים, תצוגה עילית צבעונית - Head Up Display אשר תקרין את מהירות הנסיעה והתראות של מערכות הבטיחות ונתוני נסיעה שונים.
מערכות בטיחות נוספות ברמת גימור זו כוללות זיהוי כלי רכב בשטח מת ומערכת התרעה על תנועה חוצה מאחור.
 דגם ה- Elite  העולה 179,900 ₪ כולל בנוסף לדגם הפרמיום מערכת הנעה כפולה לגלגלים.