מאזדה 3 החדשה בישראל

מאזדה 3 החדשה בישראל
מאזדה 3 החדשה, מוצעת במחיר המתחיל ב- 145,000 ₪

דלק מוטורס, יבואנית מאזדה לישראל, השיקה הבוקר את ה-3 החדשה. מדובר בסנונית ראשונה לדור השביעי של המותג. היינו בהשקה ושבנו עם הפרטים

טל אבן | 05/09/19

מאזדה, שנכנסה לארץ בסערה לפני 28 שנים, הצליחה די מהר לחטוף את כתר הבכורה מסובארו ומיצובישי, ולהגדיר מחדש את ה"רכב האולטימטיבי למשפחה הישראלית", עם ה-323 ולאחר מכן הלאנטיס, לצד עיצוב ספורטיבי ונועז של דגם ה-F, ויצרה לעצמה תדמית נחשקת בקרב הישראלי הטיפוסי.

כשנחשפה ה-3 בשנת 2003, שהציגה עיצוב ספורטיבי, חיצוני (קווים מעוגלים ופנסים שקופים) ופנימי (לוח מחוונים וקונסולה חדשניים), היא עשתה סנסציה של ממש והפכה למלכת המכירות המקומית.

כעת ה-3 מציגה רכב חדש, בו נעשו שיפורים בכל היבט, כך היבואן, בתחום האיכות, הבידוד האקוסטי, מערכת השמע והדינאמיות, תוך ירידה לפרטים, כשהמטרה המוצהרת אליה לוטש היצרן עיניים הוא מותגי היוקרה.

ה-3 החדשה מוצעת בשלב זה ברמת גימור אחת – Spirit, בתצורות סדאן והאצ'בק, עם מנוע skyactive G, המפיק הספק של 165 כ"ס, מומנט של 21.7 קג"מ. המנוע משודך  לתיבה אוטומטית בת שישה הילוכים.

התאוצה למאה קמ"ש מרשימה, עם 8.4 ו- 8.5 שניות בהאצ'בק ובסדאן, בהתאמה.

מימדי הרכב מציגים שינויים בדמות מרחק סרנים שגדל ב-25 מ"מ (2.725 מ')אל מול הדגם היוצא. דגם ההאצב'ק התקצר ב-10 מ"מ (4.46 מ'), אורכו של הסדאן התארך ב- 80 מ"מ (4.66 מ'). תא המטען של הסדאן גדל ב-30 ל' ועומד על 444 ל' לעומת 414 ל' בדור הקודם. בדגם ההאצ'בק נפח תא המטען עומד על 295 ל'.

תא הנוסעים כולל מושבי עור סינתטי, לוח מחוונים דיגיטלי ותומך בעברית, בקרת אקלים עם פתחי אוויר לשורת המושבים השנייה, מושב הנהג מתכוונן ב-8 כוונים, הצג המרכזי גדל  לכדי "8.8 (עברית), קיים ממשק APPLE CarPlay ו-Andriod Auto. חב' BOSE לקחה חלק בפיתוח מערכת השמע, שלפי דברי היבואן הפכה איכותית במיוחד.

עוד מוצאים פה פנסי Full-LED קדמיים ואחוריים, חישוקי "18 (כסופים בדגם הסדאן, אפורים כהים בדגם ההאצ'בק), מערך ה-MZD Connect, כניסה ונעילה ללא מפתח, חלון שמש חשמלי, קיפול מראות חשמלי, חיישני אורות וגשם ובלם יד חשמלי בשילוב Auto Hold.

מערכות הבטיחות כוללות מערכת להתראת התנגשות חזיתית וסיוע בבלימה, זיהוי הולכי רגל (גם בחשיכה), התראה וסיוע בשמירה על נתיב, בקרת שיוט בשילוב עצירה וזינוק מעמידה, ניטור שטחים מתים, בקרת אור גבוה ומצלמת רוורס.

לרכב 7 כריות אוויר, והוא זכה לחמישה כוכבי בטיחות במבחני ריסוק.    

הרכב מושק במחירים של 148,000₪ לגירסת ההאצ'בק ו-145,000 ₪ לגרסת הסדאן.

היבואן מסכים כי אמנם מדובר במחירים גבוהים לסגמנט המשפחתיות מסגמנט C, אולם יש בכך בידול דרך איכות, איבזור עשיר מהמקובל, חדשנות ומנוע עוצמתי לסגמנט.

תחילת השיווק ופתיחת הזמנות, לצד הגעת כלי הרכב לאולמות התצוגה, יחלו ביום הבחירות, 17.9.19.