כלמוביל מרצדס משיקה את ה-EQE

כלמוביל מרצדס משיקה את ה-EQE
תמונות באדיבות היצרן

טווח של עד 660 ק"מ, טעינת 250 ק"מ ב-15 דקות סדרת EQ הראשונה גם בגרסת AMG גילי פריאנטה, מנכ"ל מרצדס ישראל: ה-EQE מהווה רף טכנולוגי וחשמלי חדש בקטגוריית רכבי היוקרה

גלגלים | 31/05/22

כלמוביל מרצדס משיקה את ה-EQE – מכונית הסאלון החשמלית והיוקרתית ממשפחת EQ.

בשלב הראשון תשווק ה-EQE 350 בארבע רמות הגימור Electric, Electric Art, Electric AMG Line ו- Electric Art AMG Line עם טווח נסיעה מרבי של עד 660 ק"מ, ואליה מצטרפת לראשונה אי פעם בסדרת ה-EQ גם גרסת AMG EQE 43 4Matic - המביאה לעידן החשמל גם את חוויית הנהיגה הספורטיבית והמרגשת המפורסמת של מרצדס AMG.

ל-EQE 350 מנוע חשמלי בהספק של 215 קילוואט (292 כ"ס) ומומנט מיידי של 56.5 קג"מ המאפשרים למכונית תאוצה מהירה ומיידית בכל תנאי הדרך. התאוצה ל-100 קמ"ש נמשכת 6.4 שניות והמהירות המרבית מוגבלת אלקטרונית ל-210 קמ"ש. לצמד המנועים החשמליים בדגם AMG EQE 43 4Matic הספק משולב של 476 כ"ס ומומנט משולב של 85.8 קג"מ המאפשרים תאוצה ל-100 ב-4.2 שניות ומהירות מרבית מוגבלת של 210 קמ"ש.

תא הנוסעים מציע מרחב פנים גדול במיוחד, בין היתר בזכות תכנון פנים חכם ובסיס גלגלים ארוך של 312 ס"מ. הנוסעים נהנים מתאורת אווירה אקטיבית חכמה, המשלבת 100 נורות LED ו-64 גווני תאורה משתנים, שמספקים בין השאר חיווי ויזואלי לשינויי טמפרטורה וחיוויי למערכות הבטיחות האקטיביות. ה-EQE מגיעה גם עם מערכת ה-MBUX העדכנית ביותר ומערכת העוזר האישי Hi Mercedes.

הסוללה שמותקנת ב-EQE היא ליתיום-יון מהדור החדש עם קיבולת של כ-91KwH, שפותחה ומיוצרת באופן עצמאי בידי מרצדס. יחד עם היעילות האנרגטית הגבוהה של יחידת ההנעה ומערכת ניהול האנרגיה החכמה, עומדת צריכת האנרגיה של EQE 350 בין 15.9 ל-18.7 קילוואט שעה ל-100 ק"מ. מערכת הטעינה של מרצדס EQE תומכת בטעינה אולטרה מהירה בעמדות ציבוריות מנוהלות עד להספק של 170 קילוואט. יכולת זו מאפשרת להוסיף 250 ק"מ לטווח הנסיעה בתוך 15 דקות בלבד.

מרצדס EQE מצוידת בחבילה מקיפה של מערכות בטיחות וסיוע אקטיבי לנהג המסתמכת על מערך מקיף של מצלמות, רדארים וחיישנים היקפים. כל אלו מאפשרים ל-EQE יכולות סמי-אוטונומיות גבוהות בהתאם לחזון הבטיחות שמובילה מרצדס.

גילי פריאנטה, מנכ"ל מרצדס ישראל מציין כי ה-EQE ממשיכה את הקו הטכנולוגי והחשמלי של מרצדס וקובעת רף חדש של יוקרה וחוויית נסיעה בקטגוריית הסאלון. ה-EQE היא שלב נוסף בחזון הירוק של מרצדס לפיו בשנת 2025 למעלה ממחצית מהמכוניות שתמכור החברה יהיו בעלות הנעה חשמלית מלאה או הנעה היברידית נטענת

 

מחירים:

לרגל ההשקה יוצע הרכב עם הטבות לרוכשים ובהם, עמדת טעינה ביתית, טיפולים ל-3 שנים, מערכות מיגון ופטור מאגרת רישוי.