כלי הרכב התפעוליים החדשים מבית GOUPIL

כלי הרכב התפעוליים החדשים מבית GOUPIL
כלי הרכב התפעוליים החדשים מבית GOUPIL. צילום:בני דויטש

ד.ל.ב מוטוספורט, מבית לובינסקי, השיקה אתמול במסיבת עיתונאים את כלי הרכב התפעוליים החדשים מבית GOUPIL. מדובר במשאיות זעירות שמביאות איתן בשורה מעניינת

טל אבן | 25/10/18

נסענו להשקה שהתקיימה דווקא בפארק המחזור אריאל שרון שבלב חירייה, הר הזבל הכי מפורסם בארץ, כדי לפגוש כמה מהכלים הירוקים והידידותיים ביותר שיש לסביבה.

המשאית הזעירה מגיעה בשלל גרסאות מרכב הכוללות ארגז פתוח, ארגז מתרומם, ארגז סגור עם יכולת הטענת משטחים, מנשאי אשפה, מתקני שטיפה בלחץ, ארגז קירור מבוקר ועוד, ונותנת מענה רחב למגוון של עסקים כמו עיריות, גננים, בתי מלון, פארקים, שווקים, שטחים תפעוליים, גני חיות, מרלו"גים, קבלנים וכד'.

GOUPIL הנה יצרנית רכב אירופית אשר הוקמה בשנת 1996 ומאז ייצרה למעלה מ-20,000 כלי רכב ב-35 מדינות. ב-2011 נרכשה החברה על ידי POLARIS ודגמיה מושקים כעת בישראל.

המשאית הזעירה, ה-G4, מורשית למשקל כולל של 2.1 טון ולגרור עד טון בכביש הציבורי (הרישוי שלה הוא צהוב) ו-3.5 טונות בשטח התפעולי.

ההינע החשמלי של ה-G4 מבוסס על סוללת ליתיום בשני גדלים לבחירה ומנוע חשמלי שמפיק 10 KW ו-5.5 קג"מ. טווח הנסיעה הנו עד 140 ק"מ ומשך זמן הדרוש לטעינה מלאה ממצב ריק לגמרי ינוע בין 4.5 ל-6.5 שעות.

קפיצה למושב הנהג הגבוה לשם נסיעת מבחן קצרה גילתה שדה ראיה רחב, תודות לזכוכית הענק בתא הנוסעים (גם בדלתות).

לכלי ממדים אשר תוכננו לטובת נסיעה במקומות צפופים וצרים, והדבר בהחלט ניכר בנסיעת המבחן שכללה שבילים צרים, סיבובי פרסה שהמחישו קוטר סיבוב זעום (3.9 מ'), נסיעה בקו ישר שאוששה את המהירות המקסימלית המוגבלת בת 50 קמ"ש, כשהתמרון קל מאד וידידותי למשתמש. השקט שמלווה תפעול רכב חשמלי קסם לי אף הוא במהלך הנסיעה.

עוד ניכר היה בנסיעה כי מימדי הרכב תוכננו לשם עבודה במרחבים צפופים ועירוניים, עם אורך בן 3.58 מ', רוחב של 1.20 מ', גובה בן 1.90 מ' ורדיוס הסיבוב קטן כאמור, בן 3.9 מ'.

משטח הטענה שמאחורי תא הנוסעים מגיע באורך 2.15 מ' ועליו ניתן להתקין את מגוון היישומים עם כושר העמסה של עד 1,157 ק"ג.

תיבת ההילוכים של הכלי מציעה שלושה מצבי נסיעה - ECO, LOW, HIGH והטעינה יכולה להיעשות גם משקע ביתי 220 וולט. את כלי הרכב ניתן לטעון מספר פעמים במשך יום העבודה ללא תלות במד או זמן הטעינה, מה שמאפשר גמישות והגדלת טווח הנסיעה.

מחירים ועלויות:
מחירה של ה-G4 יחל ב-105,000 שקל או 2,650 שקל לחודש בהסכם ליסינג תפעולי, הכולל גם שירות עד בית הלקוח לשלוש שנים (מחירי השקה עד סוף השנה, לפני מע"מ). בחישוב לפי נסועה שנתית, ה-G4 "תצרוך" חשמל לנסיעה בעלות של כ-150 שקל לחודש, מה שעשוי להוות חיסכון משמעותי בעלויות הרכישה והתפעול של הרכב לעומת מסחריות קונבנציונליות שיש בשוק, המונעות במנועי דיזל.