יונדאי קונה 2018

יונדאי קונה 2018
יונדאי קונה, הנעה כפולה ונתון האצה מרשים. החל מ-133,900 ₪

כלמוביל השיקה את יונדאי קונה (KONA), רכב פנאי קטן המבוסס על פלטפורמה חדשה של היצרן, מציע עיצוב צעיר, אבזור בטיחותי מקורי עשיר, הנעה לכל ארבעת הגלגלים ומנוע חזק לסגמנט

טל אבן | 03/01/18

יונדאי סיימה את שנת 2017 בראש טבלת המסירות מבין כל המותגים, ועדיין, הקונה החדשה מציגה עליונות בכמה פרמטרים חשובים בסגמנט, כפי שיפורטו להלן, ודרך זה בעצם מצהירה שהיא פה כדי לנצח.
הרכב מגיע בשתי רמות גימור, ומצויד במנוע  1.6T-GDI עם מגדש טורבו, ומשודך לתיבת הילוכים רובוטית DCT בעלת 7 הילוכים. המנוע מייצר 177 כ"ס מרשימים, ומומנט של 27 קג"מ המושג כבר ב-1500 סל"ד. הרכב מצויד במערכת הנעה כפולה ונתון ההאצה למאה מרשים, העומד על 7.9 שניות, מהר ממתחרות שמחירן גבוה גם ב-50% מהקונה. ברכב שלושה מצבי נהיגה (ספורט, רגיל ואקו). 

הקונה מציג עיצוב חדשני ונועז יחסית לשפת המותג עד כה, עם חזית המצוידת בפנסי לד צרים ופנסי דרך נמוכים המשולבים בפגוש הקדמי, עיצוב שמזכיר את שפת העיצוב הסיטרואנית העכשווית, עיצוב אחורי זוויתי ומרובה פסי קישוט, פנסים ואלמנטים עיצוביים, וניכר המאמץ לייצר מראה צעיר ודינאמי. 
אורכו של ה- KONA קצר באופן יחסי לשאר כלי הרכב בסגמנט, 4,165 מ"מ, רוחבו 1,800 מ"מ, גובהו 1,565 מ"מ ומרווח הסרנים עומד על 2,600 מ"מ. 
ל- KONA מרווח גחון של 1,700 מ"מ, ובכך הוא גבוה במעט מרכבים פרטיים סטנדרטיים. 
נפח תא המטען סביר, ועומד על 361 ליטרים.
צריכת הדלק הממוצעת המוצהרת עומדת על 14.9 ק"מ לליטר.


 

מערכות בטיחות
הסטנדרט בשתי רמות הגימור,  Premiumו- Supreme גבוה, וכולל מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום, הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית. המערכת מבוססת רדאר קדמי ומצלמה. כן כולל מפרט הבטיחות מערכת להתראה ותיקון סטייה מנתיב, מערכת לזיהוי עייפות הנהג, התראה על רכב חוצה מאחור, והתראה על רכב בשטח מת 

אבזור
האבזור בקונה כולל בדגם הכניסה, PREMIUM  (מחיר 133,900 ₪) מערכת מולטי-מדיה מקורית. המערכת  משלבת גישה ל- Apple CarPlay ול Android Auto על גבי מסך צף חדשני בגודל 7 אינץ', עם יכולת מעבר למערכת ה- Connected Car של כלמוביל, עם ניווט WAZE וגלישה ברשת לשם אפליקציות נוספות, דיבורית Bluetooth, מצלמה אחורית מקורית, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, הגה מצופה עור, מערכת בקרת אקלים וקיפול מראות חשמלי.


 

דגם ה-SUPREME שמחירו  139,900 ₪ כולל בנוסף גוון שונה בגג הרכב, התנעה וכניסה ללא מפתח, פנסי ערפל קדמיים וחישוקי סגסוגת קלה בגודל 18" וטעינה אלחוטית לסמארטפון; המערכת אף מציינת מתי הטלפון נטען במלואו, ותזכיר לנוסעים לקחת את הטלפון בעת היציאה מהרכב.

לדברי דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל, הקצאת דגם הקונה לשוק הישראלי עומדת כעת על 1,000 רכבים בלבד, מהם 70% מהגרסה היקרה יותר, ורבים מהם כבר נמכרו במכירה מוקדמת "על הנייר".
לדבריו, בעיית ההקצאות של האיוניק והקונה החדשה הפכה למרכזית בדיונים אל מול היצרן, ולאו דווקא התמחור מולו.