השקת סובארו אוולטיס

השקת סובארו אוולטיס
תמונות: יח"צ

קבוצת סמלת, יבואנית סובארו, קיימה הבוקר מסיבת עיתונאים לרגל השקת הדגם החדש בארץ, ה- EVOLTIS, הכולל 7/8 מקומות ישיבה. השתתפנו בה והנה הפרטים

טל אבן | 03/11/20

האוולטיס, המשווק בארה"ב כבר מאמצע שנת 2018 תחת השם "Ascent", מגיע ארצה בעיכוב הנובע בין היתר ממגפת הקורונה, כשהשוק הישראלי הוא השלישי בעולם שמקבל אותו, אחרי ארה"ב וקנדה, מה שמציין את חשיבות השוק המקומי בעיני היצרן.

 

מדובר ברכב בן 7 או 8 מקומות Full size, המציע פתרון יעיל לשבעה נוסעים ומטענם, ולא פתרון מאולץ כמו קטגוריית ה "5+2", בה שורת המושבים השלישית מאפשרת אכלוס סביר בעיקר לילדים. נראה כי צידוד הקנה של היצרן עם האוולטיס הוא בעיקר אל עבר האקספלורר של פורד והטראוורס של שברולט.

דגם 7 המושבים, היקר יותר מהשניים (329,900 ₪) , מגיע ברמת הגימור הגבוהה Luxury, וכולל 2 מושבי קפטן בשורת המושבים האמצעית.

דגם שמונת המושבים (299,000 ₪), ברמת גימור Limited, מגיע עם שורת מושבים אמצעית.

סובארו, שהפכה את ההנעה הכפולה לחלק בלתי נפרד מה-DNA של המותג, הינה מותג ה- 4x4 הנמכר ביותר בישראל מזה 5 שנים ברציפות, ולמעשה מוכרת בישראל רכב אחד מכל ארבעה רכבים בעלי הנעה כפולה.

כעת, דגם האוולטיס מצטרף בתור ה"אח הגדול" למשפחת דגמי ה-4x4 של היצרן, ביניהם הפורסטר החדש (שהושק בשנת 2018), ה-XV והאאוטבק (שניהם צפויים לזכות למתיחת פנים ב-2021).

היבואן ציין כי לא מדובר במחליף לטרייבקה B9 המנוח, דגם שבעת המושבים הקודם של המותג, שלא זכה לעדנה גדולה, וגם ציין ששנת השיווק הראשונה של האוולטיס העלתה על כבישי ארה"ב יותר מכוניות ממה שקרה בשבע-שמונה שנות שיווק של הטרייבקה.

 

מימדי הרכב מרשימים עם אורך של 5 מטרים, רוחב בן 1.93 מ', גובה 1.819 מ' ובסיס גלגלים בן 2.89 מ'.

כיאה לרכב שנותן חוויית שטח מלאה, מרווח הגחון עומד על 22 ס"מ, זווית הגישה על 17.6 מעלות, נטישה 21.8 וזווית בטן בת 18.2 מעלות.

נפח תא המטען בקיפול שורת המושבים השלישית (1,331 ל') וכששתיהן מקופלות

(2,435 ל'), כשפרקטיות נפח התא הנותר כשכל המושבים נמצאים בשימוש, תתבצע במבחן דרכים בהמשך.    

  

האוולטיס מצויד במנוע בנפח 2.4 ל' טורבו, המפיק 260 כ"ס ומומנט בן 28.2 קג"מ.

תיבת ההילוכים רציפה, עם חלוקה תחושתית של 8 יחסי העברה קדמיים.

ההנעה היא כפולה קבועה, עם חלוקת מומנט אקטיבית, והתאוצה ל-60 מייל לשעה (96 קמ"ש) מרשימה, עם 7.4 שניות.

הרכב מצויד בבורר מצבי שטח X Mode ובבקרת ירידה במדרון HDC.

צריכת הדלק המשולבת המוצהרת עומדת על 12.6 ק"מ לליטר בנזין.

 

רשימת האבזור גבוהה בשתי הגרסאות, וכבר בגרסת הלימיטד כוללת מבחוץ תאורת LED מלאה, גג שמש פנורמי, חלונות אחוריים כהים, חישוקי 20" ודלת תא מטען עם פתיחה חשמלית.

בפנים הרכב  נמצא כניסה והנעה ללא מפתח, כפתורי העברת הילוכים מההגה, מושבי עור, בקרת אקלים מפוצלת 3 אזורים, ווילונות הצללה בדלתות, חימום מושבים בשורות הראשונה והשנייה, מושבים קדמיים חשמליים (של הנהג ניתן גם להארכה), בלם חנייה חשמלי (הנדרך אוטומטית בחניה), 6 שקעי USB ולא פחות מ-19 מחזיקי כוסות (17 בלימיטד).

 

מערכת השמע כאן היא מבית HARMAM-KARDON  הכוללת 14 רמקולים. מסך המולטימדיה בן 8" וכולל אפל קאר פליי.

 

גרסת הלקשרי מגיעה עם ריפוד פנימי בגוון חום (עור בהיר בגרסת הלימיטד), ומוסיפה חיישני גשם, קיפול מראות חשמלי, אוורור מושבים קדמיים, מצלמת מראה מרכזית, מצלמת נסיעה קדמית, מראות צד בגוון כרום, תאורת אווירה יוקרתית בקונסולה ומצלמה מרכזית חכמה.

את סעיף הבטיחות היצרן מגבה באמירה שהבטיחות מתחילה בשלדה ובשדה הראייה. במערך הבטיחות נמצא כסטנדרט את מערכת הבטיחות האקטיבית   EYESIGHT, הכוללת שתי מצלמות הממוקמות מעל המראה המרכזית ברכב כזוג עיניים נוספות, היוצרות תמונה צבעונית, תלת ממדית ויודעות לזהות הולכי רגל ודו-גלגלי.

עוד נמצא כאן 7 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית והתראה לפני התנגשות מלפנים, בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת זחילה בפקקים, התראת סטייה מנתיב ובתוך נתיב עם תיקון אקטיבי, חיישני חניה אחוריים ומצלמה אחורית, מעבר אוטומטי בין אור דרך לאור גבוה, תאורה עוקבת פניה, התראה על רכב בשטח מת ובלימה אוטומטית בעת זיהוי מכשול בנסיעה לאחור.

דגם ה-Luxury כולל גם מצלמה קדמית 180 מעלות.

שי פלדמן, מנכ"ל קבוצת סמלת: "אנו שמחים ונרגשים להשיק היום בישראל את דגם ה- EVOLTIS החדש והיוקרתי של סובארו, שהוא ללא ספק ניצב בחוד החנית  של רכבי הפנאי בעולם, עם מאפיינים ייחודים ובלעדיים שבראשם מערכת ה-  EYESIGHT ורמת גימור שהיא לא פחות מ״מחלקה ראשונה״ כסטנדרט.

בסובארו מאמינים שהדרך הטובה ביותר להגן על הנהג בזמן תאונה, היא למנוע אותה. זה בדיוק מה שבא לידי ביטוי בדגם החדש שהבאנו היום לישראל, הכולל מינון מצערת למניעת התנגשות, תיקון אקטיבי לסטייה מנתיב הנסיעה, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה ובלימה אוטומטית בחירום, בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור והתראת ״שטח״ מת ותנועה חוצה לאחור. מדובר במערכות הבטיחות המתקדמות בעולם, שיושבות כולן יחד ברכב גדול אחד ופועלות בסינרגיה מושלמת על מנת לסייע לנהג למנוע תאונה.

מותג סובארו ממשיך להוביל בישראל את מכירות הרכבים 4X4 כבר 5 שנים ברציפות והינו היחיד שמציע רכבי פנאי ברמת גימור ואבזור ללא פשרות, המשלבים גם יכולות שטח אמיתיות.״