השקה ג'נסיס

השקה ג'נסיס
תמונות באדיבות יצרן

קבוצת כלמוביל השיקה הבוקר את מותג היוקרה החדש המגיע מדרום קוריאה, Genesis. מדובר במותג פרימיום צעיר, ששם בגאון בין הכוונות את מיטב מותגי היוקרה הקיימים. חזרנו עם הפרטים.

טל אבן | 23/02/21

GENESIS החלה בפעילותה בעולם לפני כ- 6 שנים. עיקר פעילותה כיום הינה בארה"ב, בקנדה ובאוסטרליה. המותג מגיע מחטיבת היוקרה של יונדאי-קיה, אך זה כבר הספיק לבסס עצמו בעולם כמותג יוקרה ואיכות במגוון דגמיו בתצורות סדאן ו SUV-. המותג אף גייס לשורותיו את מיטב המעצבים והמתכננים מתעשיית הרכב היוקרתית והאקזוטית.

ג'נסיס הצליחה תוך זמן קצר לקטוף מספר פרסים, בין היתר בתחום העיצוב היוקרתי של Red Dot, ולזכות בפעם הרביעית ברציפות בתואר מותג הפרימיום האמין ביותר על פי JD Power 

לרגל השקת המותג החדש בישראל, פיתחה כלמוביל קונספט חווית לקוח ושירות חדשני בשוק הרכב בישראל. במסגרת השירות, לכל לקוח תהיה גישה ישירה למנהל שירות אישי, המלווה אותו מרגע הקניה וזמין עבורו 24/7 בכל נושא הקשור לרכב, לרבות תיאום טיפולים ושינוע. השירות יכלול לקיחה והחזרת הרכב מאת ואל הלקוח לכל מקום לפי בחירתו, לרבות השארת רכב חלופי בידי הלקוח.  

במסגרת מחיר הרכב, כל הטיפולים התקופתיים במשך 3 שנות האחריות (ועד 6 טיפולים סה"כ) הינם ללא עלות. 

הדגמים הראשונים שהושקו בישראל הינם ה- G80, רכב הסדאן לצד ה- GV80, ה-SUV המציע 7 מושבים והמונע במנוע דיזל.

ה-G80 מצויד במנוע 4 צילינדרים בנפח 2.5 ל' מוגדש טורבו בעל הספק של 304 כ"ס, עם מומנט של 43 קג"מ. בסיוע תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 8 יחסי העברה, התאוצה למאה אורכת 6 שניות בלבד.

הדגם ישווק בישראל בשתי רמות גימור, Elegant ו- Luxury - בשתיהן מערך מלא של מערכות בטיחות המקנה להן ציון מירבי.

רמת גימור אלגנט כוללת ריפודי עור נאפה, מושב נהג ונוסע עם כוונון חשמלי, מושב נהג עם ergo motion seat - עיסוי ו- 18 כיווני תנועה שונים, בקרת אקלים תלת אזורית, תא מטען עם פתיחה חשמלית, לוח שעונים דיגיטלי תלת מימדי בגודל 12.3" עם מצבי תצוגה משתנים, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 14.5" ועוד.

רמת הגימור לקשרי מוסיפה חישוקי 19", גימור עץ אמיתי, ריפוד בעיצוב ה-G Matrix  ,אוורור מושבים קדמיים, חימום לגלגל ההגה, מתלים אלקטרוניים אדפטיביים עם מערכת לסריקת הכביש, תצוגה עילית על השמשה הקדמית ומערכת שמע משודרגת של חברת LEXICON עם 18 רמקולים.

מחירי הדגם הכוללים את חבילת השירות המקיפה ל-3 שנים: 385,000 ₪ לדגם Elegant ו- 439,000 ₪ לדגם Luxury.

דגם ה-SUV, ה- GV80, ישווק גם הוא בשתי רמות גימור עם כינויים הזהים ל-G80. גם כאן ציון הבטיחות הוא המירבי, ולצד שלל מערכות  הבטיחות הקיימות בתעשייה, ישנן 10 כריות אוויר.

הדגם מצויד במנוע טורבו דיזל 3.0 ל' בעל שישה צילינדרים בטור, המספק 278 כ"ס ומומנט של 60 קג"מ נאים. גם כאן תיבת ההילוכים האוטומטית הינה פלנטרית בעלת שמונה יחסי העברה קדמיים. הרכב מזנק למאה קמ"ש ב-6.8 שניות וצריכת הדלק הממוצעת המוצהרת עומדת על 14.9 ק"מ לליטר.

הדגם כפול הנעה, וכאופציה מוצע דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה.

מושב הנהג ייחודי, עם מערכת תמיכה אווירית. מושב הנהג מכיל 7 תאי אוויר המפחיתים עייפות ומערכת עיסוי מתקדמת.

במסגרת האבזור, גם כאן ישנו מסך מגע רחב בגודל 14.5", כשברמת גימור אלגנט מתקבלים חישוקי 20 ", ריפודי מושבים מעור מלא, מושב נהג עם עיסוי ו- 18 כיווני תנועה, חלון גג פנורמי, בקרת אקלים תלת אזורית, לרבות שליטה משורת המושבים השלישית, מנגנון סגירה רכה לדלת, תא מטען עם פתיחה חשמלית , בקרת ירידה במורד , מתלים אלקטרוניים אדפטיביים, זכוכיות עם בידוד אקוסטי משופר, לוח שעונים דיגיטלי 12.3" ומערכת מולטימדיה עם מסך מגע 14.5".

רמת הגימור לקשרי מוסיפה גלגל הגה בגימור דו גוני, ריפוד מושבים מעור נאפה , שורת מושבים שלישית עם קיפול והרמה חשמליים ושליטה ממושב הנהג, דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה, מתלים אלקטרוניים אדפטיביים עם מערכת לסריקת הכביש, מערכת אקטיבית להפחתת רעשי כביש, מערכת שמע משודרגת של חברת LEXICON עם 18 רמקולים, אינטרקום דו-כיווני להגברת הקול בעת השיחה בין שורות הנוסעים ולחצן השתקת הסאונד בשורה השניה והשלישית ועוד.

רמת הגימור הבכירה מצוידת במערכת מצלמה מתקדמת הסורקת את פני הכביש ומשנה את כיול הבולמים באופן מידי בכדי להתמודד עם פני הכביש ולהבטיח גיהוץ מושלם של מהמורות וריסון תנועות המרכב.

מחירי הדגם הכוללים את חבילת השירות המקיפה ל-3 שנים: 499,000 ₪ לדגם Elegant ו- 569,000 ₪ לדגם Luxury.

במהלך השנה יושקו גם ה G70 -  הסדאן הקטן יותר בעל העיצוב הצעיר והדינאמי, וה-GV70, ה-SUV הקטן יותר בגרסת 5 מקומות ישיבה.

דגם ה-G90 הסדאן הגדול והסלוני נמצא כבר באולם התצוגה הראשי שבהרצליה פיתוח, אך שיווקו יתחיל בהמשך, כשהוא מכוון גבוה מאד, אל עבר סגמנט ה S Class של מרצדס, בשל רמת אבזור ואיכות חומרים גבוהה במיוחד.

עוד נחשף במסגרת ההשקה, כי במהלך השנה הקרובה ישיק  המותג דגם SUV עם הנעה 100% חשמלית, לו צפוי טווח בין טעינות של למעלה מ-500 ק״מ לפי תקן WLTP ותמיכה במתח של עד 800 וולט, המלמד על  טעינה של כ-80% מהסוללה בתוך כ-20 דקות בלבד.

 

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי מציין כי "השקת GENESIS בישראל, מבטאת את עוצמת הקבוצה השוקדת על כיווני צמיחה חדשים. עוד מציין פיאמנטה, כי האמון וההערכה הרבה לה זוכה כלמוביל משותפיה הבינלאומיים הינן מרכיב חשוב בקבלת הנציגות של GENESIS בישראל כאחת המדינות הראשונות בהן מושק המותג".

בראש חטיבת GENESIS ישראל עומדת דנה רביד-מנחם: "לאחר שנתיים של הכנות, כלמוביל משיקה מותג יוקרה חדש בישראל, שיצטרך לאתגר את המתחרים הקיימים ולהציע אלטרנטיבה מעולה וחווית לקוח רלוונטית יותר. לשם כך הקמנו אולם דגל מפואר בהרצליה פיתוח בהשקעה של כ-6 מיליון שקלים, שייתן ללקוחות את החוויה ה"בוטיקית" והשירות היוצא דופן כבר ברכישה.