ג'נסיס GV70 בהשקה מקומית

ג'נסיס GV70 בהשקה מקומית
תמונות באדיבות היצרן

כלמוביל, יבואנית מותג היוקרה הקוריאני Genesis, השיקה אתמול את רכב ה-SUV המרשים, ה-GV70, וניצלה את ההזדמנות לספר מעט על פעילות המותג בחודשים האחרונים בישראל מאז הושק, לצד פעילות ותוכניות היצרן לעתיד הקרוב. חזרנו משם עם הפרטים.

טל אבן | 09/06/21

ג'נסיס נכנסה בקול תרועה לשוק הישראלי בסוף פברואר השנה. לאחר כ-100 ימי פעילות מקומית, אנשי המותג יודעים לדווח על קצב מרשים במכירות רכבי היוקרה הקוריאניים, עם כ-100 הזמנות שבוצעו עד כה, מתוכן כ-60 אחוזים מדגמי הפנאי של המותג.

בד בבד נחצה לאחרונה במכירות בכלל הגלובוס קו חצי מיליון יחידות של רכבי ג'נסיס, כשהמותג אף החל פעילותו גם באירופה, תחילה באנגליה, בשוויץ ובגרמניה.

עוד ניתנה תחזית לגבי רכבים חשמליים מבית ג'נסיס, דגם ה-X שהינו רכב הקונספט החמישי של היצרן הצעיר, כשלקראת סוף השנה צפויה להגיע גם ה-G80 החשמלית, שתהיה מכונית הסדאן החשמלית הראשונה בקרב מותגי יוקרה.

בשנת 2022 צפויים דגמים חשמליים נוספים, ביניהם דגם ה-SUV הקטן יותר, ה-GV60.

לפני כשבועיים השיק היבואן המקומי את ה-G70 המצודדת, המשויכת למשפחת הספורט סדאן, הכוללת לצד מוטיבים יוקרתיים כמה אלמנטים ספורטיביים טהורים כדיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה, בקרת שיגור, בלמי דיסק 4 בוכנות מבית ברמבו וגם מצב נהיגה קיצוני "ספורט פלוס".

אתמול הושק ה- GV70, רכב הפנאי החדש של המותג.

---

הדגם החדש, שצפוי לעלות על כבישי ישראל בימים הקרובים, כבר נהנה, כך היבואן, מכ-50 הזמנות עוד בטרם עשה עליה באופן רשמי, שנפתחו על ידי הייטקיסטים, מנכ"לים של חברות שונות, רופאים בכירים ועוד.

עם הדגם החדש היבואן שם לנגד עיניו שלא להתפשר בשום צורה, ולהעניק חבילת שירות רחבה, כפי שניתן גם בדגמים אחרים של ג'נסיס, זאת לצד מאפיינים של הרכב וביניהם ביצועים טובים, הנעה כפולה ועיצוב מצודד, שכולם יעניקו ערך גבוה ללקוח.

כפי שהציגה כלמוביל עם השקת המותג בישראל, גם לקוחות הGV70- ייהנו מקונספט חוויית הלקוח והשירות החדשניים של המותג, עם מנהל שירות אישי, המלווה את הלקוח בכל נושא מרגע הקניה, 24/7 ומהווה את הגורם שמולו הלקוח מתנהל. העוזר האישי נותן מענה לכל שאלה או בקשה לגבי תפעול וסיוע בעת צורך לקראת הטיפול התקופתי, תיאומי איסוף הרכב והחזרתו. בנוסף, גם רוכשי ה-GV70  ייהנו ממדיניות השירות של קבוצת כלמוביל ברכבי ג'נסיס הכוללת מתן כל הטיפולים התקופתיים במשך 3 שנות האחריות ללא עלות נוספת. 

עיצוב הדגם שומר על מסורת ה"אתלטיות האלגנטית" של המותג, כשמימדיו עומדים על אורך בן 4.715 מ', רוחב 1.91 מ', גובה 1.63 מ' ומרחק סרנים מכובד העומד על 2.875 מ'. גובה מרווח הגחון 18.5 ס"מ ונפח תא המטען 542 ל'.  

חזית ה-GV70 עם גריל ה- ג'י מטריקס בעל הנוכחות המרשימה , כשמצדדיו יחידות תאורה הצרות והמחולקות לשניים.

תא הנוסעים עוצב לפי תפיסת "החלל הלבן" באדריכלות הקוריאנית, המיישמת מראה נקי ואלגנטי המשרה תחושת מרחב ונינוחות ונותנת לכל מתג את הכבוד שלו. המעצבים שילבו בתא הנוסעים אלמנטים אובליים בהשראת כנפי מטוס עם תכנון ארגונומי המתמקד בנוחות התפעול של הנהג תוך צמצום מספר המתגים.

הדגם מגיע לישראל עם מנוע בנפח 2.5 ליטר בעל ארבעה צילינדרים ומגדש טורבו, המפיק 304 כ"ס ומומנט של 43 קג"מ. הכוח מועבר אל הגלגלים דרך תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה יחסי העברה קדמיים.

ארבעה מצבי נהיגה לכביש (Comfort, Eco, Sport, Smart) מתאימים את תגובות המנוע, תיבת ההילוכים וההיגוי בהתאם. ה- GV70מאיצה ל-100 קמ"ש ב-6.1 שניות.

צריכת הדלק הממוצעת המוצהרת עומדת על 9.5 ל' ל-100 ק"מ, שהם כ-10.5 ק"מ לליטר בנזין.

ברכב מערכת מסונתזת, המעצימה את צליל המנוע דרך מערכת השמע וגם מערכת הנעה כפולה אלקטרונית המיועדת לכביש ולשטח.

בדגם נמצא גם בורר מצבי נהיגת שטח, הכולל שלושה מצבים שונים (Snow, Mud, Sand) כשבכל אחד מהם מותאמת חלוקת הכוח ותפקוד בקרת האחיזה כדי לייצר אחיזה מרבית בתנאים קשים. בנוסף, מצוידת המכונית גם במערכת בקרת ירידה במדרון המגבילה את המהירות בשיפועים חדים. ברמת גימור Sport ישנם בולמי זעזועים אדפטיביים הנשלטים אלקטרונית.

ברמת גימור Elegant (339,000 ₪) נמצא בין היתר בקרת אקלים דו אזורית, מראות צד מתקפלות ומתכהות אוטומטית עם חימום, תאורת Welcome עם הקרנת לוגו, תאורת אווירה בעלת 64 גוונים, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3" ותצוגה תלת מימדית, מסך מולטימדיה 14.5", מערכת שמע עם 9 רמקולים, מושב נוסע קדמי עם מנגנון Easy Access, מושבי נהג ונוסע מחוממים ומתכווננים חשמלית, זיכרונות למושב הנהג ומראות הצד, ריפודי עור, תא מטען עם פתיחה חשמלית, חיישני חניה היקפיים, מצלמות 360 עם תצוגת תלת ממד, כניסה והנעה ללא מפתח, גג שמש פנורמי חשמלי, פנסי LED כפולים בחזית, בורר מצבי נהיגה בכביש, מנופי העברת הילוכים מההגה, קישוריות לאפל ולאנדרואיד, 4 שקעי USB לטעינת מכשירים וחישוקי 19".

רמת גימור Luxury (379,000 ₪) מוסיפה בקרת אקלים 3 אזורים, מושב נהג עם עיסוי ו-18 אפשרויות כיוונון, אוורור למושבים, מושבים בריפוד עור מלא, גימור פנים מאלומיניום, חיפוי דלתות ולוח שעונים מעור, תאורת אווירה מורחבת, חלונות עם בידוד אקוסטי ומערכת שמע מבית Lexicon עם 18 רמקולים.

רמת גימור Sport (399,000 ₪) כוללת בנוסף (למעט חלונות עם בידוד אקוסטי) גם קו עיצוב חיצוני ספורטיבי עם שבכה קדמית בעיצוב בצבע שחור, גלגל הגה ספורטיבי, דוושות אלומיניום, מושבים בריפוד עור נאפה משולב זמש, מתלים אדפטיביים, בורר מצבי נהיגה בכביש הכולל גם ספורט פלוס וחישוקים קלים שחורים 21".

מפרט הבטיחות בדגם מלא, וזוכה לציון מירבי 8, ומגיע עם 8 כריות אוויר, לרבות הגנה על ברכי הנהג ואחת בין המושבים הקדמיים להגנה על ראשי הנהג והנוסע מפני התנגשות ראשיהם בתאונה צידית, בקרת שיוט אדפטיבית, ניטור רכב בשטח מת, מערכת אקטיבית לשמירה ומרכוז בנתיב, בלימת חירום אוטונומית, זיהוי תנועה חוצה מאחור עם בלימה אוטונומית, חיישן התרעה על שכחת ילדים במושב האחורי ויציאה בטוחה מהמושב האחורי, התרעה על ערנות נהג, התרעה על תחילת נסיעה של הרכב מלפנים, בלימה אוטונומית בתמרוני חניה, אור גבוה אדפטיבי, הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על לוח המחוונים ועוד.

---

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל קבוצת הרכב הפרטי בכלמוביל: "אנו מודים על התגייסות היצרן לטובת כלמוביל בכל הקשור למועדי אספקה ומדיניות מחירים ונערכים לתכנון האולמות החדשים של GENESIS בירושלים ובחיפה".

דנה רביד-מנחם, מנהלת חטיבת ג'נסיס בכלמוביל מוסיפה: "אנו גאים בהצלחה של כניסת המותג לישראל אשר מאז השקתו לפני כ- 3 חודשים נמכר ליותר מ-100 לקוחות. כעת עם השקת ה- GV70 אנו נערכים לגל ביקוש משמעותי על ידי קהל צעיר המבקש רכב ייחודי ופורץ דרך עיצובית וטכנולוגית, עם מנוע חזק במיוחד ואבזור עשיר במחיר תחרותי בשוק היוקרה".

"אנו שמחים לראות את השפעת ההצלחה של ההייטק הישראלי, אשר באה לידי ביטוי בהתעניינות במותג ובהגעה של קהל סטארטאפיסטים ומנהלים צעירים לאולם התצוגה כמו גם לאתר שלנו לבחון את המותג. אנו נערכים לתת מענה למאות לקוחות שממתינים ל- GV70 ולעשרות שכבר הזמינו".