ג'יפ קומפאס החדש בישראל

ג'יפ קומפאס החדש בישראל
ג'יפ קומפאס החדש במסגרת ההשקה בישראל. צילום סיוון פרג'

קבוצת סמל"ת, יבואנית מותג JEEP, השיקה את רכב הפנאי הקומפקטי מבית הקומפאס החדש. היינו שם כדי לקבל רושם ראשוני

טל אבן | 07/06/18

זה זמן רב ששוק רכבי הפנאי הקומפקטיים בוער. כמעט ואין יצרן שלא נכנס לשוק הזה, עם דגם אופנתי ומצודד. עם זאת, רכב פנאי אינו בהכרח רכב שטח. יתרה מכך, הוא לרוב לא נועד לשטח.

לראיה נמצא את רוב המותגים וברוב הגרסאות בהנעה קדמית בלבד, וללא יכולות שטח אמיתיות, שמתלוות למראה הקשוח והחסון.

עד כה נוסחה של יוקרה פלוס פנאי פלוס שטח היתה שייכת רק לשטח מחיה של רכבים יקרים מאד, כמו ריינג' רובר.

האם JEEP הצליחו לייצר כאן מכונית שמשלבת את כל האלמנטים במחיר שהוא כמעט שווה לכל כיס?
 


הקומפאס החדש מצויד במנוע טורבו בנזין 1.4 170 כ"ס ו-25.5 קג"מ, המוכר לנו מקבוצת פיאט/אלפא, משודך לתיבת ההילוכים עם 9 יחסי העברה ומערכת הנעה כפולה 4X4, הכוללת בורר מצבי נהיגה לשטח (שלג, בוץ, חול וכד') ובקרת ירידה במדרון. ביצועי המנוע מאפשרים האצה למאה ב-9.5 שניות וצריכת דלק מוצהרת ממוצעת של 6.9 ל' לכל 100 ק"מ.

בצד הבטיחותי כולל הרכב 6 כריות אויר, 5 כוכבי ריסוק ובקרת שיוט אדפטיבית הכוללת זחילה בפקקים, מערכת בלימה אוטונומית וכן בקרת סטייה מנתיב עם תיקון היגוי אקטיבי.

מימדיו של הקומפאס מכובדים, עם 4.39 מ' אורך, מעל 1.819 מ' רוחב וכ-1.644 גובה. מרחק הסרנים גם הוא מכובד עם 2.63 מ' ותא מטען בן 438 ליטרים.

הטיילים ישמחו בוודאי לגלות כי מרווח הגחון גם הוא טוב עם 21.5 ס"מ.הקומפאס החדש מגיע בשתי רמות אבזור: LIMITED ו- LIMITED PLUS.

רמת אבזור LIMITED (שתוצע במחיר 209,900 ₪ ומחיר השקה לכמות מוגבלת של 199,900 ₪), כוללת חישוקי "17, מסך 7" עם חיבורים לטלפונים חכמים, בלם יד חשמלי, בקרת אויר דו אזורית ופתחי מיזוג אחוריים, מושבים בריפוד עור משולב בד, keyless  ותא מטען בפתיחה וסגירה חשמלית.

ברמת הגימור LIMITED PLUS  (שתוצע במחיר 229,900 ₪) מתווספים גם חישוקי "19, פנסי קסנון, גג פנורמי חשמלי וצביעה דו-גונית עם חלק עליון בצבע שחור.


אורי להב, מנכ"ל קב' סמל"ת: "אנו שמחים להציג בפניכם היום את הרכב החדש של JEEP, שמביא עימו יכולות שטח מרשימות, טכנולוגיה מתקדמת ומראה מעודכן, המאפשרים ללקוחות ליהנות מהקסם הייחודי שיש למותג ומחווית נהיגה יוצאת דופן בכביש ובשטח.  כפי שהצגנו כשרכשנו את המותג, מטרתנו היא להמשיך את מגמת צמיחת המותג ולמקם אותו במקום מוביל כפי שהוא ראוי לו בשוק הפרימיום הישראלי. נמשיך לעשות זאת, באמצעות גרסאות חדשות ומעודכנות כדוגמת הקומפאס שאנחנו משיקים ומגוון נוסף של דגמים חדשים בעתיד הקרוב. יחד עם הדגמים החדשים נמשיך לשמור על רמה גבוהה של  שירות, מקצועיות ומחויבות ללקוחותינו". 
 

אמיר אורז'ל, מנהל מותג JEEP  בקבוצת סמל"ת הוסיף: "הקומפאס החדש, ששואב מוטיבים עיצוביים וטכנולוגיים מאחיו הגדול, ה'גרנד צ'ירוקי' הינו בעל מראה יוקרתי, עשיר בטכנולוגיה מתקדמת ומציע כסטנדרט את מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר לנוסעי הרכב. לקומפאס החדש יש את כל מה שדרוש כדי להיות רכב מוביל בסגמנט ה C-SUV".

קרדיט צילום: יצרן