ב.מ.וו X6 החדש בישראל

ב.מ.וו X6 החדש בישראל
ב.מ.וו X6 החדש בישראל, מוצע במחיר המתחיל מ-650,000 ש"ח

דלק מוטורס הודיעה על תחילת השיווק בישראל של ב.מ.וו X6 החדש עם הגעתו של דור חדש לדגם שהביא את הבשורה של קטגוריית רכבים חדשנית ומיוחדת

אורן פרנקל | 30/01/20

דגם הקרוסאובר-קופה החדש, שהמציא את התצורה הייחודית, מצטרף לסדרה 8 גראן קופה שהושקה לפני חודש ולסידרה 2 גראן קופה שתושק במהלך מרץ.

ב.מ.וו חושפת דור חדש של הדגם שהביא את הבשורה של קטגוריית רכבים חדשנית ומיוחדת במינה: Sport Activity Coupe.
 ה- X6 החדש משלב את איכויות הנהיגה הזריזות והוורסטיליות של Sports Activity Vehicle עם מראה מסובב ראשים של דגם קופה. הדור השלישי של ה-X6 משתמש בשפת עיצוב נקייה ואקסקלוסיבית כדי להדגיש את המראה הבוטח והשולט שלו. טכנולוגיות מנוע ושלדה מתקדמות חוברות לשפע של חידושים כדי לספק חווית נהיגה ספורטיבית ייחודית, באווירה מפוארת. כמו קודמו, ה-BMW X6 החדש ייוצר בארה"ב במפעל של קבוצת BMW ב-Spartanburg. 

פרופורציות דינמיות מתוחות מקרינות שפע של יכולת ספורטיבית.
דגם X6 החדש ארוך ב-26 מ"מ מהדגם היוצא (אורכו עומד על 4,935 מ"מ) ורחב יותר ב-15 מ"מ (2,004 מ"מ). הוא נמוך יותר ב-6 מ"מ (1,696 מ"מ) ומשלב פרופורציות מתוחות דינמיות עם מראה שרירי להפליא. רוחק הסרנים של הרכב גדל ב-42 מ"מ ל-2,975 מ"מ.

שבכת הכליות הגדולה של ב.מ.וו בעלת המסגרת היחידה היא המאפיין המרשים ביותר של החזית, כשהקצוות החיצוניים של שבכת הכליות מתקרבים כעת לפנסים הראשיים בזווית מובחנת ומוגדרת בבירור. ה-BMW X6 החדש יגיע לראשונה עם שבכת כליות מוארת של  BMW כאיבזור תקני, שמוסיפה מגע אקסקלוסיבי לעיצוב החיצוני. התאורה מופעלת על ידי שחרור הנעילה או נעילה של הרכב, אך הנהג יכול להפעיל ולכבות אותה גם באופן ידני. תפקוד תאורה זה של שבכת הכליות זמין גם במהלך הנסיעה. 
הדפנות של ה-X6 החדש מוגדרות על ידי הפרופורציות המוכרות של BMW, קו אופי שנמתח בצורה חדה וקו הגג הדינמי. חישוקי סגסוגת קלה בקוטר 21 אינץ' כלולים כציוד סטנדרטי, וגרסאות גלגלים אחרות במידה 22 אינץ' ברמות האבזור הגבוהות.
בישראל, חבילת ה- M Sport הספורטיבית תוצע כחלק מהמפרט הסטנדרטי בכל הגרסאות.

תא הנוסעים:
העיצוב הפנימי של ב.מ.וו X6 החדש מיועד כולו להעניק חווית נהיגה אקסקלוסיבית ודינאמית. מבנים ברורים מעניקים לתא הנוסעים מראה מודרני וספורטיבי. עיצוב סביבת הנהג, עם הארגון והעיצוב החדש של אמצעי הבקרה, מייצג פרשנות חדשה ומתקדמת של התמקדות בנהג המהווה את סימן ההיכר של X6 החדש המגיע כסטנדרט עם ריפודי עור Vernasca. 

למרות עיצוב הקופה המובחן, העיצוב הפנימי מציע רמת גמישות ושימושיות גבוהה, הודות לגב המושב האחורי המתפצל ביחס 40:20:40 וניתן לקיפול כלפי מטה כדי להגדיל את נפח אזור המטען מ-580 ל-1,530 ליטר. מאפייני אבזור בולטים מרשימת התוספות האופציונליות כוללים מושבים רב-תפקודיים עם תפקוד עיסוי לנהג ולנוסע הקדמי, בקרת אקלים אוטומטית מפוצלת לארבעה אזורים, מחזיקי כוסות עם חימום חשמלי, עיטורי זכוכית על בקרות נבחרות, גג הזכוכית הפנורמי Sky Lounge, חבילת הניחוח הפנימית Ambient Air ומערכת השמע Bowers & Wilkins Diamond + 3D Surround Sound System. 

יחידות הנעה:
מערך המנועים הזמין עבור X6 החדש החל מההשקה כולל שני מנועי בנזין וצמד גרסאות דיזל מהדור האחרון. בראש מערך הדגמים עומד דגם :BMW M 
ה-X6 M50i מצויד במנוע טורבו-בנזין V8 עם 530 כ"ס שפותח לאחרונה. לדגן זה מצטרף ה-BMW X6 M50d המצויד ב-400 כ"ס ממנוע טורבו-דיזל 6 צילינדרים בטור ורביעיית מגדשי טורבו. מנוע בנזין 6 צילינדרים בטור עם הספק של 340 כ"ס מניע את ה-BMW X6 xDrive40i, וה-BMW X6 xDrive30d משתמש במנוע דיזל 6 צילינדרים בטור עם 265 כ"ס. כל הגרסאות של BMW X6 החדש עומדות בדרישות של תקן פליטת המזהמים EU6d-TEMP.  מערכת הפליטה M Sport מותקנת כציוד סטנדרטי בכל דגמי BMW X6, ומעניקה לרכב נוכחות קולית מובהקת ועשירה מבחינה רגשית. 

כל דגמי X6 החדשים מגיעים כסטנדרט עם תיבת הילוכים Steptronic בעלת שמונה הילוכים, והנעה חכמה לכל הגלגלים אשר ממקסמת את האחיזה, הזריזות והיציבות הכיוונית. הדור האחרון של מערכת BMW xDrive מפצל שוב את מומנט ההנעה בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים באופן משתנה ובהתאם למצב - אך כעת עם רמת דיוק גבוהה יותר ובמהירות גבוהה יותר. במצבים שאינם מחייבים הנעה לכל הגלגלים, ניתן לנתב את מלוא ההנעה לגלגלים האחוריים לטובת היעילות והחיסכון. מערכת xDrive שומרת גם על מתן העדפה לגלגלים האחוריים במצבי נהיגה דינמיים במיוחד. 

מערכות שלדה מכוילות בשלמות משפרות את התגובות הספורטיביות, רמות הנוחות ויכולות השטח. 
סרן קדמי עם זרועות בקרה כפולות וסרן אחורי בעל 5 חיבורים מעניקים ל-X6 החדש את כלי המתלה האידיאליים כדי להעניק דינמיות ונוחות נסיעה על הכביש, בנוסף לאחיזה מוחלטת בשטח. מתלי M אדפטיביים המצוידים בבקרת שיכוך דינמית (Dynamic Damper Control) כלולים כציוד סטנדרטי בדגמי הכניסה, אפשרויות מתלים נוספות כגון: מתלי M Professional האדפטיביים עם ייצוב גלגול אקטיבי והיגוי אקטיבי אינטגרלי (Integral Active Steering) מעניקים לרכב תכונות נהיגה זריזות ודינאמיות להפליא. בנוסף, ולראשונה, ה-BMW X6 החדש זמין גם עם מתלי אוויר בשני הסרנים הכולל הגבהה והנמכה של המרכב בלחיצת כפתור מסביבת הנהג בטווח מרבי של 80 מילימטרים. חבילת שטח אופציונלית זמינה בכל גרסאות הדגם למעט BMW X6 M50i ו-BMW X6 M50d, ומאפשרת לנהג לבחור מבין ארבעה מצבים הממטבים את ההתקדמות בשלג, חול, חצץ או סלעים בהתאמה. ובלחיצת כפתור הם יכולים גם להפעיל את ההגדרות האידיאליות עבור מרווח הגחון של הרכב, מערכת xDrive, תגובת דוושת ההאצה, בקרת תיבת ההילוכים ופקודות התיקון של מערכת DSC. 

מערכות סיוע לנהג חדשניות מציעות תפקודים חדשים.
מבחר רחב של מערכות סיוע לנהג, סטנדרטיות ואופציונליות, מבליט את BMW X6 החדש כ-Sport Activity Coupe חדשני להפליא. בעקבות הוספה של מספר רב של תפקודים חדשים , המערכות מצטיינות במיוחד בשיפור הנוחות והבטיחות. המפרט הסטנדרטי של BMW X6 החדש כולל התראת התנגשות והולכי רגל עם תפקוד בלימה בעיר (City Braking), המזהיר גם את הנהג כאשר הוא מזהה רוכב אופניים. מערכת בקרת השיוט האקטיבית עם תפקוד Stop & Go סטנדרטית גם היא. חבילת Driving Assistant Professional כלולה גם היא ברשימת האופציות של BMW X6 החדש. חבילה מלאה זו של טכנולוגיות שיפור בטיחות ונוחות כוללת גם סייען להיגוי ושמירת נתיב עם סייען פקקי תנועה וסייען לשמירת נתיב עם הגנה אקטיבית מפני התנגשויות צדיות. סייען ההתחמקות (Evasion Assistant) הוא מרכיב נוסף בחבילת Driving Assistant Professional, כמו גם התראת התנגשות אחורית, התראת מעבר נתיב וסייען בלימת חירום. חיישן הנסיעה לאחור החדשני, המסייע לנהג בעת יציאה ממקומות חניה ותמרון בתוך שטח מוגבל, מייצג צעד נוסף בדרך לנהיגה אוטומטית.

הסייען האישי החכם של BMW 
מערכת Live Cockpit Professional של BMW ב-BMW X6 החדש משלבת תצוגה ותפיסת תפעול חדשות עם קישוריות ללא מתחרים. היא כוללת לוח מחוונים ברזולוציה גבוהה וצג בקרה, שניהם עם מסך 12.3 אינץ'. BMW X6 החדש מגיע עם הסייען האישי החכם של BMW, דמות דיגיטלית חכמה המגיבה לפקודה "היי BMW". מאפיין ייחודי אחד שאינו מצוי בסייענים דיגיטליים אחרים הוא שהנהג יכול לבחור בעצמו את שם הסייען. הגעתו של הסייען האישי החכם של BMW מבטיחה שתמיד יימצא מקצוען אמיתי של BMW ברכב. הוא מסוגל להסביר תפקודים מסוגים שונים, לספק מידע עדכני ולסייע לנהג. 

לדברי ברק כהן, מנהל חטיבת BMW  בדלק מוטורס:

 "אחרי שב- 2019 רשמנו שיא עם השקה של לא פחות מעשרה דגמים שונים, אנחנו ממשיכים את המומנטום עם "מתקפת הקופה" - דור חדש של דגמי קופה מודרניים שמייצרים ליין אפ ייחודי של מוצרים למותג.
דגמי הקופה של BMW הם חלק חשוב מה-DNA של המותג, מכוניות שכיף לראות על הכביש ובעיקר כיף לנהוג בהם. לדור החדש שלהן תפיסת מרכב ייחודית, שבתוספת טכנולוגיות נוחות, הנעה ושלדה מייצרים יכולות דינמיות עילאיות ורמת נוחות שטרם נראתה במכוניות קופה שכאלו.
אנחנו רואים פוטנציאל גדול בדגם ה-X6 שהוא נדבך חשוב במערך דגמי ה-X וצופים שימשיך בהצלחה של קודמיו."

מחירים: