ב.מ.וו X4 החדש בישראל

ב.מ.וו X4 החדש בישראל
דור חדש לב.מ.וו X4, מוצע במחיר המתחיל ב- 369,000 ש"ח

דלק מוטורס משיקה בישראל את ב.מ.וו X4 החדש. הדור החדש של רכב הפנאי-קופה מגיע אלינו גדול ומאובזר יותר ועם אפשרות בחירה בין 4 מנועים

אורן פרנקל | 10/01/19

חטיבת ב.מ.וו של דלק מוטורס השיקה את הדור שני לרכב הפנאי-קופה של ב.מ.וו בגודל בינוני של המותג היוקרתי.
הדגם החדש מציע מידות גדולות יותר מבעבר עם גידול של 81 מילימטרים באורך החיצוני, ל-4,752 מ"מ, תוספת של 54 מ"מ לבסיס הגלגלים (כעת 2,864 מ"מ) ותוספת של 37 מ"מ לרוחב (1,918 מ"מ, 30 מ"מ רחב יותר מדגם ה-X3).

לדגם תאים מרווחים בדלתות, מחזיקי ספלים ותאי אחסון שונים הם כולם עדות לאיכויות הפונקציונליות של הדגם החדש. מאחור יש שלושה מושבים בגודל מלא, המציעים מרווח רגליים גדול יותר מבעבר. ניתן להגדיל את נפח תא המטען(המסוגל להפתח בעזרת תנועת רגליים)  מ-525 עד למקסימום של 1,430 ליטר על ידי קיפול החלקים של גב המושבים האחוריים, המפוצל כסטנדרט ביחס 40:20:40. 

בדגם החדש הנהגים יוכלו למצוא יותר התאמה אישית, דינמיות וחדשנות ברוח יצרנית הרכב ותציע את כל היתרונות של דגמי ה-X של ב.מ.וו בשילוב עיצוב ייחודי, זאת חלק מהמפרט של חבילות העיצוב הפנימיות והחיצוניות xLine ו-M Sport המאפשרות להתאים את העיצוב החיצוני והפנימי כך שישקפו את הטעם האישי של כל לקוח.
כך מוצעים חישוקי סגסוגת קלה 19 אינץ' שונים וספציפיים אשר הותאמו עבור כל חבילת עיצוב שכזו. חבילות העיצוב xLine ו-M-Sport משנות את המראה והאופי של תא הנוסעים. בחבילת העיצוב xLine ריפודי עור Vernasca המאפשרים בחירה בין 6 גוונים (!) שונים.

ומה לגבי יחידות ההנעה?
ראש מערך הדגמים נמצא דגם ה-BMW M Performance. מנוע הבנזין עם 6-צילינדרים בטור שמתחת למכסה המנוע של ה-BMW X4 M40i מפיק הספק מרבי של 354 כ"ס.
מבחר המנועים כולל מנוע טורבו-דיזל 4-צילינדרים 190 כ"ס ב-X4 xDrive20d  וכן שני מנועי טורבו-בנזין 4-צילינדרים עם הספקים של 252 כ"ס ב-X4 xDrive30i ו-184 כ"ס ב-X4 xDrive20i. כל הגרסאות של הדגם מעבירות את כוח המנוע לכביש דרך תיבת הילוכים Steptronic בעלת 8-הילוכים עם ידיות החלפת הילוכים על גלגל ההגה ומערכת ההנעה החכמה לכל הגלגלים BMW xDrive כציוד סטנדרטי.

הב.מ.וו X4 החדש מתגאה בגידול ניכר בזריזות וברמה גבוהה של נוחות נסיעה, הודות למרכז כובד נמוך יותר מזה של ה-BMW X3 וטכנולוגיית השלדה, אשר כוילה ולוטשה באופן שיטתי לדרישות הספציפיות של ה-Sport Activity Coupe. 

המפרט הסטנדרטי כולל לא רק את מערכת ה-Performance Control לשיפור יכולות ההיגוי התנהגות הכביש, אלא גם היגוי ספורטיבי ביחס משתנה. בלמי M Sport ומערכת מתלים אדפטיבית עם בולמי זעזועים מבוקרים אלקטרונית זמינים שניהם כאופציה.  המפרט הסטנדרטי של דגם ה-M40i כולל חישוקי סגסוגת קלה 21 אינץ', בלמי M Sport שתוכננו במיוחד, מתלים אדפטיביים ודיפרנציאל M Sport, המפיק אפקט נעילה מדויק בגלגלים האחוריים כדי לסייע למכונית לצאת תחת כוח מפניות הדוקות בסגנון דינמי מרענן  התואם את עוצמת המנוע.

ברק כהן, מנהל חטיבת BMW בדלק מוטורס: "דור חדש ל- BMW X4, ממציא קונספט ה-Sport Activity Coupe בקטגוריית הקרוסאוברים הבינוניים עם חדשנות עיצובית, טכנולוגית ודינאמית. במחיר של החל מ-369,000 ₪".

בדגם מותקנת מערכת הפעלה מורחבת, מערכות סיוע לנהג מחזית הטכנולוגיה ותפקודים חדשים של BMW ConnectedDrive.
מערכת ההפעלה והתצוגה iDrive בX4 החדש כוללת צג בקרה מרכזי, שזמין כאופציה בגודל 10.25 אינץ' עם תפקודיות של מסך מגע. מערכת ההפעלה הקולית עברה שיפור נוסף והיא מסוגלת כעת לעקוב אחר הוראות מנוסחות באופן חופשי.
בקרה באמצעות תנועות יד (Gesture Control) ותצוגת מחוונים רב תכליתית
גם הן מוצעות כאבזור אופציונלי.

מגוון מערכות הסיוע לנהג המשפרות את הנוחות והבטיחות הורחב שוב. חבילת הבטיחות Driving Assistant Plus כוללת את הדור החדש של בקרת השיוט האקטיבית עם תפקוד Stop&Go אשר יודעת לבלום למצב של עמידה ולזנק מעמידה ללא התערבות הנהג, הסיוע לשמירה על מרכז נתיב,עם הגנה אקטיבית מפני התנגשות צדית, וכן את מערכות התראת התנועה הצולבת. Parking Assistant Plus החדש כולל בנוסף גם את תפקודי Top View (מבט על), Panorama View (מבט פנורמי) ו-3D View (מבט תלת ממדי). 

בארץ ישווק דגם ה-X4 עם ארבעה מנועים:
xDrive20i – ברמת אבזור Executive במחיר 369,000 ש"ח
xDrive20d – ברמת אבזור Executive (כוללת מסך מגע מרכזי "10.25) במחיר 379,000 ש"ח
xDrive30i- ברמת אבזור xLine (כוללת מסך מגע מרכזי "10.25)  במחיר 409,000 ש"ח
xDrive30i- ברמת אבזור  M-Sport (כוללת מסך מגע מרכזי "10.25)במחיר 419,000 ש"ח 
M40i – ברמת אבזור Exclusive (כוללת מסך מגע מרכזי "10.25) במחיר 609,000 ש"ח 

כל הדגמים מגיעים כסטנדרט עם:
 פנסי חזית LED עם תאורת פניה, פנסי ערפל LED  ופנסים אחוריים LED בעיצוב תלת מימדי.
 מערכת Driving Assistant  - הכוללת התרעה על סטיה מנתיב, ניטור מרחק לפנים עם יכולות בלימה למניעת פגיעה בכלי רכב והולכי רגל, התרעת כלי רכב ב"שטח מת", התרעת תנועה צולבת מאחור, והתרעה בעזרת איתותים לנהג המתקרב מאחור באופן מסוכן.
מערכת Parking Assistant – הכוללת חיישני חניה מסביב לרכב כולו, מצלמה אחורית, וחניה אוטומטית בלחיצת כפתור במקביל ובניצב.
Comfort Access – פתיחה ונעילה של הרכב ללא שימוש בשלט.
דלת תא מטען חשמלי עם הפעלה ללא מגע יד.
גג שמש פנורמי
בקרת אקלים תלת אזורית
מושבים קדמיים מחוממים ומתכווננים חשמלית עם זכרונות למושב הנהג.
חישוקי "19 וצמיגי Runflat.

בכל הדגמים קיימת אפשרות להוסיף את חבילת ה-Innovation Pack, הכוללת מגוון שדרוגים, המרכזי שבהם הוא חבילת ה-Driving assistant Plus, מערכת שמע משודרגת עם 12 רמקולים, התאמה ל-Apple CarPlay ועוד.
דגם X4 M40i Exclusive מגיע כסטנדרט עם חישוקי "21, חבילת ה-Parking Assistant Plus, פנסי חזית אדפטיביים בטכנולוגיית Selective Beam, מתלי M  אדפטיביים, ריפודי עור Merino מבית Individual ועוד.