ב.מ.וו X3 החדש בישראל

ב.מ.וו X3 החדש בישראל
ב.מ.וו X3, דור חדש במחיר שמתחיל ב- 335,000 ₪

דלק מוטורס הודיעה על מכירה מוקדמת של ב.מ.וו X3 החדש המגיע אלינו גדול יותר, בטיחותי יותר ומאובזר הרבה יותר מהדור היוצא

אורן פרנקל | 24/01/18

חדש בישראל: הדור השלישי של רכב הפנאי הבינוני בסדרת ה-X המצליחה.
למעלה מ-1.5 מיליון מכוניות ב.מ.וו X3 משני הדורות הראשונים נמכרו בעולם מאז 2003 והדגם החדש נבנה במטרה להמשיך את סיפור ההצלחה. הדגם החדש יגיע לאולמות התצוגה בתחילת מרץ 2018.

צמיחה בממדים בהשוואה לדור קודם: האורך גדל ב 6 ס"מ (4.72 מטר), רוחב ב 2 ס"מ (1.9 מטר), בסיס הגלגלים צמח ב 5 ס"מ (2.86 מטר) והגובה ללא שינוי (1.68 מטר). למרות הגידול במידות, המשקל העצמי נמוך בכ-55 ק"ג, תודות לשימוש בחלקי מרכב מאלומיניום.

הדור החדש מצויד במערכות בטיחות מתקדמות יותר המאפשרות נהיגה חצי אוטונומית ובמערכות הנעה חזקות אך גם חסכוניות ואבזור תקני בכל הגרסאות עשיר מאי פעם הכולל : גג שמש פנורמי, מושבים קדמיים חשמליים עם חימום , מערכת חניה אוטומטית הכוללת חיישני חניה קדמיים ואחוריים ומצלמת רוורס, מפתח חכם, פתיחה וסגירה חשמלית לדלת תא המטען ללא מגע יד וחישוקי  18’’. בנוסף , חבילת בטיחות Driving Assistant הכוללת: התרעה בפני סטייה מנתיב, התרעה בפני רכב שטח מת, התרעה בפני פגיעה בהולכי רגל/כלי רכב, סיוע בבלימה אוטומטית במהירויות עירוניות , התרעה בפני תעבורה צולבת בנסיעה לאחור, התרעה למניעת פגיעה מאחור ומערכת התרעה בפני עייפות נהג.

לראשונה תוצע בדגם X3  גרסת M Performance ספורטיבית M40i 360 כ"ס.

עיצוב חד יותר ושלוש גרסאות של הדגם:
הדור השלישי של ה-BMW X3 הולך בעקבות הדורות שקדמו לו כשהוא משלב מראה שטח קשוח עם נוכחות ספורטיבית. הפרופורציות המוכרות שלו, כולל שלוחות קדמיות ואחוריות קצרות מאוד, מפנות את הזרקורים אל חלוקת המשקל המושלמת של 50:50 בין הסרן הקדמי לאחורי. התכליתיות הדינמית החזקה של ה- X3 החדש.
 מודגשת באמצעות שבכת כליות מוצקה ופנסי ערפל בעלי עיצוב משושה, לראשונה בדגם מסדרה X של BMW. מאחור, אשכולות הפנסים (שהמראה התלת ממדי שלהם עם פנסי full-LED האופציונאליים מעניק להם רושם ויזואלי ניכר), ספוילר הגג האחורי עם שיפוע ברור כלפי מטה וצמד צינורות המפלט מעניקים סיום שרירי הולם. 

גרסאות האבזור xLine, M Sport ו-Luxury Line ומגוון פריטי BMW Individual מאפשרים להתאים את המראה של ה-BMW X3 בצורה מדויקת עוד יותר לטעמו האישי של הלקוח. בנוסף לחישוקי הסגסוגת הקלה 18 אינץ' הכלולים במפרט הסטנדרטי (17 אינץ' בעבר), הלקוחות יכולים לבחור מתוך רשימת האופציות שילובי חישוקים וצמיגים במידות של עד 21 אינץ'. 
בנוסף לשיפורים החיצוניים השונים, שלוש גרסאות הגימור מתאימות גם את האווירה בתוך הרכב לסגנון המיוחד שלהן. החלל הפנימי של ה-BMW X3 החדש מציג איכות ללא תחרות של הרכבה, גימור וחומרים, והוא קלאסי ומפואר עוד יותר מאשר בקודמתה. ניתן לשפר את רמות הנוחות עוד יותר באמצעות מגוון רחב של אבזור אופציונלי כגון חבילת  וAmbient Air ואוורור אקטיבי של המושבים.


ערכות בטיחות מתקדמות יותר המאפשרות נהיגה חצי אוטונומית.
כל דגמי X3 יגיעו עם חבילת בטיחות Driving Assistant הכוללת:
התרעה בפני סטייה מנתיב, התרעה בפני רכב שטח מת, התרעה בפני פגיעה בהולכי רגל/כלי רכב, סיוע בבלימה אוטומטית במהירויות עירוניות , התרעה בפני תעבורה צולבת בנסיעה לאחור, התרעה למניעת פגיעה מאחור ומערכת התרעה בפני עייפות נהג.
 בדגמי M40i ובדגם 30i Luxury תוצע חבילת בטיחות Driving Assistant Plus  הכוללת: מערכת בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת שמירת מרחק, עצירה מאה וזינוק מעמידה. מערכת בקרת היגוי ושמירה על הרכב במרכז הנתיב. התרעה בפני התנגשות צידית הכוללת התערבות אוטונומית בהיגוי הרכב. מערכת סיוע לנהג בתמרוני חירום ומערכת התרעה בפני תעבורה צולבת מלפנים.

שילוב אופטימלי של חדות דינמית ונוחות נסיעה.
מהנדסי BMW ביצעו שינויים מרחיקי לכת כדי לשפר באופן משמעותי את דינמיקת הנהיגה, היציבות הכיוונית ותחושת ההיגוי של ה-BMW X3 החדש. התוצאה- רכב ספורטיבי יותר מקודמו, מבלי להתפשר על נוחות הנסיעה. האופציות הקשורות לשלדה כוללות מתלי M Sport, Dynamic Damper Control, בלמי M Sport והיגוי ספורט משתנה.

מערך יעיל עוד יותר של מנועים ותכנון חכם וקל-משקל:
בישראל יושקו שלושת דגמי הבנזין: ראשונים יגיעו ארצה דגמי הבנזין בנפח 3.0 ליטר   BMW X3 xDrive30i 252 כ"ס.
בהמשך יגיעו גם דגמי הבנזין 2.0 ליטר   BMW X3 xDrive20i  184 כ"ס והגרסה הספורטיבית BMW X3 M40i עם 360 כ"ס .מנוע בנזין שישה צילינדרים בטור עם מגדש טורבו, נפח של 3.0 ליטר, הספק מרבי של 360 כ"ס ומומנט מרבי של 50.9 קג"מ ב-1,520 סל"ד. המנוע משודך לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית, שמעבירה את הכוח לכל ארבעת הגלגלים ומסייעת לביצועים מרשימים - 4.8 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 250 קמ"ש. תצרוכת הדלק הממוצעת בתנאי מעבדה עומדת על 11.9 ק"מ לליטר.
כל גרסאות המנועים ישודכו כסטנדרט לגרסה של תיבת הילוכים Steptronic בעלת 8 הילוכים שעברה אופטימיזציה. 

אסטרטגיית הפיתוח Efficient Dynamics של BMW שיושמה בקפידה ב-BMW X3 החדש כוללת הן חטיבות הינע שעברו אופטימיזציה לחיסכון בדלק והן יישום נרחב של אמצעי תיכון חכמים להפחתת המשקל. לדוגמה, שימוש מוגבר ברכיבי אלומיניום במנוע ובמתלים הפחית את המשקל של אותם מכללים. לפיכך, ה-BMW X3 החדש קל בשיעור של עד 55 ק"ג מאשר הדגמים הקודמים המקבילים במפרט דומה. לפחות 50% מרכיבי האלומיניום בדגמי BMW X3 המיוצרים במפעל של קבוצת BMW בספרטנבורג (ארה"ב) מיוצרים מחומר ממוחזר.  ה-BMW X3 החדשה היא בעלת מקדם הגרר המוביל בקבוצה, Cd = 0.29.


דגמים ומחירים בישראל (ניתן להזמין) :
184 כ"ס   335,000 ₪ BMW X3 xDrive20i Executive  
252 כ"ס   365,000 ₪ BMW X3 xDrive30i Executive  
252 כ"ס   395,000 ₪ BMW X3 xDrive30i Luxury Line  
252 כ"ס   395,000 ₪ BMW X3 xDrive30i Luxury M  
360 כ"ס   530,000 ₪ BMW X3 xDrive M40i M-performance Luxury
360 כ"ס   575,000 ₪ BMW X3 xDrive M40i M-performance  Exclusive