ב.מ.וו סידרה 8 החדשה בישראל

ב.מ.וו סידרה 8 החדשה בישראל
ההשקה הלא שגרתית של ב.מ.וו סידרה 8 במגדל דלק מוטורס החדש

דלק מוטורס יבואנית BMW השיקה את סידרה 8 החדשה, רכב ספורט-קופה יוקרתי שתוכנן להתחרות בסגמנט של רכבי ספורט אקזוטיים, גם במחיר. היינו בהשקה הלא שגרתית ולהלן הפרטים

טל אבן | 30/12/18

ההשקה בוצעה באופן לא שגרתי במרומי מגדל דלק מוטורס החדש, המצוי עדיין בבניה בדרך לה- גוורדיה בתל אביב, בקומה ה-15, כשהרכב, שערכו כ- 1.3 מיליון שקלים, הועלה לשם באמצעות מנופים במסגרת מבצע מורכב.

המכונית, שמחד שואבת השראה מגרסאות ה-M של היצרן, ומאידך מציגה מכונית המעניקה יכולות שיוט נוח, שקט ובעל טכנולוגיה של מערכות אוטונומיות, מציגה מראה דינאמי ואתלטי, שילובים של משטחי קרבון (בגרסה המיוחדת) ופיסול קינטי מושך עין.  

הרכב, שמחירו ההתחלתי עומד על 1.25 מיליון שקלים לגרסת אלגנט, מגיע לישראל בדגם M850i xDrive עם הנעה כפולה נשלטת מחשב, המחלק את עוצמת המנוע בין הסרנים בהתאם לעומס כדי להתמודד עם ההספק והמומנט הנכבדים.

ה- 8 מצוידת בשלב זה במנוע אחד לוגם בנזין, V8 כפול מגדשים המפיק 530 כ"ס ומומנט מרבי של 76.45 קג"מ, מה שמאפשר לו להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-3.7 שניות בלבד.

כדי לשמר יכולות ניהוג ספורטיביות עד מאד, מצויד הרכב בנעילת הדיפרנציאל האחורי מבוקרת אלקטרונית, מערכת היגוי לגלגלים האחוריים ומתלי M אדפטיביים עם בולמי זעזועים מבוקרים אלקטרונית.

על מנת להפחית מהמשקל העצמי של הרכב, נעשה שימוש באלומיניום, במגנזיום ובפלסטיק מחוזק בסיבי פחמן (CFRP). אחד האלמנטים הוא ה- Carbon Core, מנהרת הינע קלה וחזקה עשויה סיבי פחמן.

באופציה של 50,000 שקלים נוספים (1.3 מיליון ₪) מקבלים את גרסת ה- carbon edition הכוללת את חבילת M-Carbon, חלקי קרבון כמו ספוילרים מלפנים ומאחור, דיפיוזר אחורי וגג M-Carbon. בגרסה זו תקבלו גם ג'אנטים בעיצוב שונה.

 

המכונית מציגה לראשונה את Live Cockpit Professional – הסטנדרט החדש של מערכות ההפעלה בדגמי BMW הכולל תצוגת לוח שעונים דיגיטלית בגודל ''12.3, מסך מגע מרכזי בגודל ''10.25 עם מערכת ניווט מקורית ואת גלגולה האחרון של מערכת ה-iDrive Touch המפורסמת של המותג.

רשימת האבזור ארוכה עד מאד, כאשר בין התוספות הבולטות נמצא את פנסי החזית בטכנולוגיית לייזר עם אלומה גבוהה המגיעה למרחק 600 מטר, תאורה אדפטיבית ומערכת בקרת אלומה גבוהה.

עוד נמצא מערכת שמע מבית Bowers&Wilkins, בעלת Diamond surround sound והספק כולל של 1400 וואט, פקדי קריסטל צלול לידית ההילוכים (עם תאורה פנימית), לכפתור ההתנעה, למערכת ההפעלה והווליום וגם חבילת עור מורחבת הכוללת ריפודי עור מרינו מחוממים ומאווררים יחד עם תקרה עטויה אלקנטרה.

הציוד התקני כולל גם סגירת ואקום לדלתות, פתיחה חשמלית של דלת תא המטען ללא מגע יד, פתחי אוורור ייחודיים לאזור הצוואר ועוד.

מערכות הבטיחות גם הן רבות וכוללות בין היתר בקרת שיוט אדפטיבית, התרעה וסיוע בבלימה אוטונומית בפני פגיעה בהולכי רגל וכלי רכב, התרעה בפני התנגשות צידית והתערבות אוטונומית בהיגוי הרכב ומערכת סיוע לנהג בתמרוני חירום.

חבילת Parking Assistant Plus כוללת לראשונה בישראל את מערכת  Reversing Assistant – זיכרון אוטומטי בלחיצת כפתור של תוואי מסלול הנסיעה עד 50 מטר וסיוע בנסיעה לאחור החוזרת על אותו התוואי (יעיל בחזרה מרחוב ללא מוצא למשל או מחניה גדולה) וכן מערך מצלמות היקפיות עם 8 זוויות צילום, הדמיית תלת ממד של הרכב במסך המרכזי, חניה אוטומטית בלחיצת כפתור במקביל ובניצב ועוד.

ברק כהן, מנהל חטיבת BMW  בדלק מוטורס: "אנו נרגשים להשיק בישראל אייקון, מכונית הספורט קופה היוקרתית ביותר של BMW, שיא הפאר, הדינאמיות, הטכנולוגיה והקידמה, שתקבע אמות מידה וסטנדרטים חדשים לפלח שוק זה והראשונה למשפחת דגמים שלמה שתגיע בהמשך. "