אאודי RS Q3 החדש בישראל

אאודי RS Q3 החדש בישראל
אאודי RS Q3 החדש, מוצע במחיר המתחיל ב- 463,000 ש"ח

חטיבת אאודי מבית צ'מפיון מוטורס מרחיבה את מגוון הQ3 עם השקת דגם הקצה הספורטיבי, הRS Q3, כשלראשונה מוצעת גרסת Coupé עם ה-RS Q3 Sportback

אורן פרנקל | 03/03/20

לאחר שהמציאה סגמנט חדש בדור הראשון, אאודי משיקה את הדור השני ל- RSQ3:  מנוע עוצמתי מאי פעם לדגמי RS Q3  ו-RS Q3 Sportback החדשים.

הדור החדש של גרסת הביצועים של הQ3 נוחת בישראל עם מנוע חזק משמעותית מהדגם היוצא, עיצוב ספורטיבי עוצמתי, חווית נהיגה דינמית עם מערכת מתלי RS ולראשונה גם בגרסת Coupé.
הRSQ3 מציע גרסה חדשה למנוע 2.5 ליטר TFSI המעוטר של המותג. הגרסה החדשה בעלת הספק שיא של 400 כ"ס לצד מומנט אדיר של כמעט 49 קג"מ, המזניקים את הרכב ב4.5 שניות מאפס למאה קמ"ש.
שני דגמי ה Audi RSQ3החדשים מצוידים במערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט, ביניהן ניטור מרחק מלפנים ובלימה בעת חירום, בקרה אקטיבית לסטייה מהנתיב ופנסי LED קדמים ואחוריים.

מחיר ה- RS Q3 וRS Q3 Sportback הינו 463,000 ש"ח.
 
גרסת הספורט של הSUV הפופולארי של המותג, מציעה יותר כוח מאי פעם עם מנוע משודרג, קל ב-26 ק"ג(!) מקודמו, אשר מספק 400 כ"ס ומשודך לגרסה העדכנית של מערכת הquattro האייקונית. 
גרסאות הRS Q3 מציעות שלל מערכות בטיחות ונוחות, לחוויית נסיעה דינמית ובטוחה. 
מחיר שני הדגמים יחל ב463,000 שקלים, בתוספת אגרת רישוי שנתית בסך 4,712 ₪.

גרסאות הRS הספורטיביות של הQ3 מציעות עיצוב שרירי דומיננטי ברוח המותג. החזית כוללת עיצוב חדש ואגרסיבי הכולל כונסי אוויר דרמטיים בצידי הרכב, לצד שבכה עוצמתית מושחרת עם לוגו ארבע הטבעות במרכזו, כשכונס האוויר מעל השבכה מוצע כרפרנס לדגם הקוואטרו הקלאסי. 
את חלקו העליון של הרכב מעטר חלון גג פנורמי עשוי זכוכית, בעוד חלקו האחורי של הרכב כולל עיצוב אגרסיבי המשלב מפלטים בולטים בצורה אליפטית מאחור. ובתי גלגלים מודגשים, כשלהשלמת המראה הקרבי מוצעים חישוקים בעיצוב כוכב 10 זרועות עם קליפרים אדומים. 

כתמיד בדגמי הRS את עיקר תשומת הלב מושך מנוע הטורבו 2.5 ליטר TFSI המעוטר של המותג בעל חמישה צילינדרים. מנוע זה בנוי בחלקו מאלומיניום, המאפשר הפחתה משמעותית של כ-26 ק"ג בהשוואה למנוע הדגם הקודם. עם הספק מרבי של 400 כ"ס (33 כ"ס יותר מהדגם היוצא) ומומנט שיא של 48.98 קג"מ (בין הטווחים של 1,950 עד 5,850 סל"ד) המנוע מציע מהירות מרבית של 250 קמ"ש ומאיץ מ0 קמ"ש ל100 קמ"ש תוך 4.5 שניות בלבד! שתי הגרסאות מציעות מערכת הנעה כפולה קוואטרו ותיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים S-tronic, המעבירה את הכוח האדיר אל הכביש ומאפשרת ליהנות מהביצועים הטובים אי פעם לדגמים אלו. לטובת התנהגות הכביש הספורטיבית Audi מציעה מערך מתלים RS ספורטיבי, הנמכת מרכב של 10 מ"מ ומערכת בלימת RS חדשה משופרת.  

ה RSQ3והRSQ3 Sportback מצוידים במערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות, וביניהן מערכות סיוע לנהג:
Audi Pre Sense Front לניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום,Audi Active Lane Assist  בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם חיווי ויזואלי, בקרת שיוט אדפטיבית ומצלמת נסיעה לאחור. את האבזור הבטיחותי והעשיר משלימים פנסי LED קדמיים ואחוריים עם איתות דינמי אחורי, 6 כריות אוויר, פונקציית תאורת יום וחיווי התראה לירידת לחץ אוויר בצמיגים.

סביבת הנהג מצוידת בממשק Radio High Plus ולוח מחוונים דיגיטלי Audi Virtual Cockpit Plus. הרכב כולל בנוסף Audi Smartphone Interface לשיקוף הטלפון הנייד על גבי המסך הראשי, מערכת שמע משודרגת תוצרת B & O הכוללת 16 רמקולים בטכנולוגיית 3D Sound, מושבי ספורט קדמיים מתכווננים חשמלית, דלת תא מטען עם פתיחה וסגירה חשמלית, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת לשני אזורי שליטה וכוללת פתח אוורור אחורי, מפתח חכם המאפשר כניסה והתנעה ללא מפתח, חבילת תאורה פנימית מורחבת הכוללת 30 גוונים, ריפוד עור משולב Alcantara, הגה קטום בעל 3 זרועות בחיפוי עור בשילוב מנופי העברת הילוכים, מראות חשמליות חיצוניות מתכווננות ומתקפלות עם חימום ועוד. למעוניינים מוצעת גם חבילת RS הכוללת בנוסף מערכת פליטה ספורטיבית, חימום למושבים הקדמיים, מושבי ספורט RS בתיפור קונטרסטי ובעיצוב כוורת וחישוקי 21".

**הנתונים המוצגים בהודעה הינם נתוני יצרן הרכב