אאודי Q8 החדש בישראל

אאודי Q8 החדש בישראל
אאודי Q8 החדש בישראל, מוצע במחיר שמתחיל מ-626,500 ש"ח

חטיבת אאודי מבית צ'מפיון מוטורס השיקה דגם חדש לחלוטין בתת-סגמנט של הפנאי-שטח קופה - האאודי Q8. מה מציע רכב הכביש-שטח הבכיר של אאודי ומה מחירו בישראל?

אורן פרנקל | 02/09/18

חטיבת אאודי בישראל מרחיבה את משפחת ה-Q עם גרסת פנאי-קופה: אאודי Q8, שילוב בין מרכב קופה אלגנטי ל-SUV יוקרתי.
הקרוסאובר החדש במשפחת ה-Q היוקרתית בתצורת פנאי שטח קופה, מציע את שפת העיצוב החדשה של משפחת ה-Q, טכנולוגיה מתקדמת, יחידת הנעה משולבת חשמל, בולמים אדפטיביים כסטנדרט לחווית נהיגה עוצמתית ועוד .

ה-Q8 החדש מציג את חווית המשתמש המתקדמת שהוצגה ב-A8 החדשה עם מולטימדיה של העידן הדיגיטלי הכוללת 3 מסכים שונים בתא הנוסעים: מסך מרכזי בגודל 10.1", מסך משני בגודל 8.6", ומסך נתונים Virtual Cockpit בגודל 12.3".
ה-Q8 החדשה מצוידת במנוע 3.0 ליטר TDI בתצורת V6 עם הנעת quattro ועם הנעה משולבת חשמל בטכנולוגיית Mild Hybrid. המנוע מציע הספק של 286 כ"ס, מומנט מירבי העומד על 61.2 קג"מ ותאוצה של 6.3 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש! 

ה-Q8 מוצע עם מגוון מערכות בטיחות אקטיביות כסטנדרט: זיהוי שטח מת, חציית צומת, מניעת התנגשות מאחור, בקרת שיוט אדפטיבית ומגביל מהירות, בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב ו- Traffic Jam Assist.
מחיר ה-Audi Q8 יחל מ-626,500 שקלים .


יחד עם ה-A8 החדש שהושק לאחרונה, גם ה-Q8 מציג את חווית המשתמש החדשה של אאודי הכוללת שלושה מסכים שונים בתא הנוסעים לשימוש הנהג. דגם ה- Q8מציע מנוע 3.0 ליטר 50 TDI בהספק של 286 כ"ס ומומנט שיא של 61.2 קג"מ. המנוע מציע הנעה משולבת חשמל בטכנולוגיית  Mild Hybridהמאפשרת שיוט חשמלי במהירות 55 ל-160 קמ"ש כשמנוע הבעירה הפנימית כבוי. 

כאח המעוצב והספורטיבי של ה-Q7 הוא קצר יותר בכ- 6.5 ס"מ (498.6 ס"מ), רחב יותר בכ-2.7 ס"מ (195.5 ס"מ) ונמוך יותר בכ-3.5 ס"מ (163.3 ס"מ). בסיס הגלגלים נמתח עד לכמעט 3 מטרים (299.6 ס"מ) עם בתי גלגלים בפינות המרכב המדגישים את המראה הספורטיבי והמוצק של רכב הפנאי שטח וחישוקי 20" כסטנדרט, קיימת אפשרות לשדרוג של עד 22" במגוון רחב של עיצובים.
 
יחידות הנעה
ה-Q8 החדשה מצוידת במנוע 3.0 ליטר TDI בתצורת V6 עם הנעת quattro והספק של 286 כ"ס המושגים ב-3,500-4,000 סל"ד. המומנט המירבי עומד על 61.2 קג"מ המושגים ב-2,250-3,250 סל"ד. המנוע משודך לתיבת הילוכים Tiptronic בעלת שמונה הילוכים והתאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש עומדת על 6.3 שניות! כמו כן, ב-Q8 קיימת מערכת מתלים עם בקרת שיכוך אדפטיבית כסטנדרט לחווית נהיגה עוצמתית. 
כמו בשאר דגמי ה- A הבכירים, גם ה-Q8 החדשה מציג מנוע ה-Mild Hybrid המאפשר שיוט במהירויות שבין 55 ל-160 קמ"ש כשמנוע הבעירה הפנימית כבוי. כתוצאה מכך, הרכב יכול לנסוע עם אפס פליטות למשך עד 40 שניות. ברגע שהנהג לוחץ שוב על דוושת ההאצה, מערכת BAS מתניעה את המנוע בצורה מהירה וחלקה. מערכת החשמל 48 וולט, מאפשרת כוח השבה גבוה של עד 12 קילוואט, בנוסף לפעולת עצור וסע החל ממהירות של 22 קמ"ש. ההשפעה של צעדים אלה היא הפחתת צריכת הדלק בשיעור של עד 0.7 ליטר ל-100 ק"מ, כשצריכת הדלק המשולבת עומדת על 6.8 ליטר ל-100 ק"מ.תא נוסעים
החלל הפנימי, שנלקח מה-A8, מציג את העיצוב החדש של תאי הנוסעים של Audi עם מרווח ומראה נקי ומתוחכם. ב-Q8 מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית עם זיכרון ותמיכה לגב וחימום, סגירת Servo לדלתות, חבילת תאורה פנימית ובקרת האקלים מפוצלת לשני אזורי שליטה כולל פתחים למושבים האחוריים. ב-Q8 מוצעים גם כסטנדרט מקלט טלוויזיה, הגה בעל 3 זרועות רב תפקודי בציפוי עור, ריפוד עור אלגנטי למושבים מדגם Cricket, דיפונים בגוון אלומיניום ספקטרום וספי דלת מוארים. 
חווית המשתמש החדשה של אאודי עם מולטימדיה של העידן הדיגיטלי כוללת שלושה מסכים שונים בתא הנוסעים: מסך מרכזי בגודל 10.1", מסך משני בגודל 8.6", ומסך נתונים Virtual Cockpit בגודל 12.3". המסך המרכזי בממשק MMI radio plus עם מסך מגע בגודל 10.1", ממוקם במרכז ומשמש לשליטה במערכת הבידור והניווט. מבנה התפריט אינטואיטיבי ושטוח וניתן לארגן את הסמלילים באופן חופשי לפי סדר חשיבותם. 
תחת המסך הראשי נמצא צג מגע נוסף (8.6") המשמש להפעלת בקרת האקלים ומאפייני הנוחות וכן להזנת טקסטים באמצעות זיהוי כתב יד (זמין באנגלית). כאשר הנהג מפעיל את אחד הצגים באמצעות נגיעה הוא שומע ומרגיש נקישה לאישור. הדגמים מאפשרים ניהול שיחה חכמה (זמין באנגלית). הנהג יכול להפעיל מגוון תפקודים ברכב באמצעות בקרה קולית מסוג חדש וטבעי. מנהל הדו-שיח החכם שואל שאלות במידת הצורך, מאפשר תיקונים, מציע אפשרויות וכן ממתין לנהג אם הוא נקטע. המסך השלישי, ה-Audi Virtual Cockpit, בגודל 12.3" ממוקם בלוח המחוונים ומציג מערכת ניווט מלאה בממשק מתקדם MMI NAV plus. ה-Q8 מאובזר במערכת  Audi Sound Systemבעלת 10 רמקולים, מגבר 180W ו-6 ערוצים. 
ה-Q8 החדשה מציעה גם חבילת אבזור נוסף (כתוספת) שכוללת: פנסים קדמיים בטכנולוגיית HD Matrix LED; מערכת שמע Bang & Olufsen עם 16 רמקולים בהספק 730 וואט בטכנולוגיית 3D Sound (ניתן לשדרג את המערכת לגרסת Advanced הכוללת 19 רמקולים ומגבר 1920 וואט) מושבי Contour קדמיים עם ריפוד עור מדגם Valcona ופונקציית אוורור; חבילת עור מורחבת; Audi Phone Box; Rear bench seat Plus; מתלי אוויר וחישוקי אלומיניום בעיצוב 5 זרועות כוכב בגוון אפור קונטרסטי עם צמיגים  R21 285\45.

חבילת בטיחות מתקדמת 
Audi Q8 מאפשרת נוחות תפעול ותמרון מקסימלית עם מערכות בטיחות אקטיביות: Audi Pre Sense Front לניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום, בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת מגביל מהירות, מערכת לזיהוי שטח מת (Audi side Assist), מערכת עזר לבלימה בעת יציאה לאחור מחנייה, מערכת Emergency assist  המזהה חוסר תגובה של הנהג ובולמת את הרכב, מערכת המסייעת למניעת התנגשות מאחור (Pre Sense Rear), מערכת המסייעת למניעת התנגשות חזיתית בכניסה לצומת (Intersection Assist), בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב (Audi Active Lane Assist) ו-Exit Warning, מערכת שמתריעה מפני פתיחת דלת במקרה של תנועה/אופניים. כמו כן, בכל הדגמים קיימים חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם חיווי ויזואלי, חיווי התראת ירידת לחץ אויר בצמיגים ו-6 כריות אויר. בנוסף, מצוידת ה-Q8 במצלמה היקפית 360 עם תצוגה פנימית 3D.