אאודי A5 החדשה בישראל

אאודי A5 החדשה בישראל
אאודי A5 החדשה, תוצע במחיר שיחל ב-299,000 ש"ח

חטיבת אאודי מבית צ'מפיון מוטורס, מרחיבה את ליין דגמי ה- A5 עם השקת גרסת ה- A5 בתצורת ה-5 דלתות (Sportback) בנפח מנוע 1.4 TFSI המגיעה לראשונה לישראל

אורן פרנקל | 04/03/18

שיווק הגרסה החדשה מוצע במחיר מחירון של 299,000 ש"ח בלבד! 

הגרסה החדשה של ה- A5 עם מנוע 1.4 TFSI מציעה שיא הספק של 150 כ"ס, מומנט מירבי של 25.5 קג"מ ותאוצה של 8.5 שניות מאפס עד למאה קמ"ש !
ה-A5  בגרסת 1.4 TFSI מגיעה ברמת אבזור עשירה הכוללת בין היתר מערכות נהיגה אקטיביות כדוגמת בקרת בלימה אוטונומית,,Audi Lane Assist, Audi Side Assist  לצד מערכות טכנולוגיות כדוגמת Audi Virtual cockpit (אופציה) תאורת LED קדמית ואחורית עם איתות דינמי ועוד.

גרסת המנוע בנפח 1,400 סמ"ק, מציעה את המנוע המוכר של Audi בהספק שיא של 150 כ"ס המושגים בין 5,000 - 6000 סל"ד ומומנט מירבי של 25.5 קג"מ המגיע בין 1,500 - 3,500 סל"ד.
הרכב מזנק מעמידה ל- 100 קמ"ש תוך 8.5 שניות, כשהמהירות המירבית של מנוע זה עומדת על 210 קמ"ש. המנוע משודך לתיבת הילוכים S-tronic בת שבעה הילוכים. עם השקת הגרסה החדשה של ה- A5 כיום, מציעה אאודי שלוש גרסאות שונות של הרכב. לגרסת ה- 1.4 TFSI, המצטרפת כעת, קדמו גרסת ה-"S5" ושתי גרסאות בנפח 2.0 ליטר. האחות הבכירה עם 252 כ"ס ומומנט מירבי של 37.7 קג"מ, וגרסת מנוע עם הספק של 190 כ"ס ומומנט של 32.6 קג"מ.  לשתי גרסאות מנוע זה משודכת תיבת הילוכים S-tronic בת שבעה הילוכים. 

ה-A5 מציע אבזור עשיר כסטנדרט הכולל בין היתר: מפתח חכם (KeyLess) חלון גג פנורמי, חישוקי 18", פנסי LED קדמיים ואחוריים עם איתות דינמי, תאורת LED פנימית, בקרת אקלים דיגיטלית שלושה אזורים, מצלמה אחורית עם פסי הכוונה, הגה ספורט בעל שלוש זרועות עם שליטה על מערכת המדיה והעברת ההילוכים, צג מולטימדיה 7" נשלט באמצעות מערכת MMI, פתיחה וסגירה חשמלית של תא המטען, בורר מצבים Audi Drive Select, מושבים קדמיים חשמליים בעלי תמיכה חשמלית לגב התחתון, ריפוד עור משולב, ממשק BT מלא הכולל נגן מוסיקה ושמונה רמקולים ושמשות מבודדות חום. 

גם גרסת הכניסה של דגם ה-A5 מציעה שתי חבילות אבזור: Tech-Pack במחיר 24,900 שקל ו-Luxury במחיר של 29,000 שקל. חבילת  Tech-Packמתמקדת בטכנולוגיה ובעיצוב מתקדמים עוד יותר, וכוללת מערכת מולטימדיה וניווט מלאה בממשק - MMI navigation plus, חבילת תאורה פנימית משתנה, ערכת עור מורחבת ולוח מחוונים בטכנולוגיית Virtual Cockpit המוצג על מסך TFT בגודל "12.3. מסך זה מאפשר לנהג לבחור בין שני מצבים: "קלאסי" - מראה סטנדרטי של לוח מחוונים עם חוגות ושאר פונקציות מוכרות כגון צריכת דלק, נתונים ממחשב הדרך ועוד. מצב הניווט מציג חזון עתידי בעולם כלי הרכב, המפנה את כל המסך לבקרת הניווט לשם הצגת המסלול, לצד נתונים הכרחיים המופיעים בתחתיתו. החבילה כוללת גם מערכתAudi smartphone interface, המאפשרת שליטה בתכני הסמרטפון באמצעות מסך המולטימדיה.

חבילת ה-Luxury מוסיפה לרמת האבזור ברכב ומציעה מערכת אוטומטית למניעת סינוור, מערכת עזר אקטיבית, חבילת Assistance הכוללת בקרת שיוט אדפטיבית מתקדמת ומערכת  Traffic Jam Assist המציגה יכולות נהיגה סמי-אוטונומית, ומאפשרת נסיעה רציפה תוך שמירה על המרחק מהרכב מלפנים בזמן עומסי תנועה. 
כמו כן מציעה חבילה זו חישוקי אלומיניום בקוטר 19" multi-spoke design contrast grey עם צמיגי 255/35 R19 ושמשות אחוריות כהות. חובבי הסאונד יהנו במיוחד ממערכת Bang & Olufsen D3 הכוללת 19 רמקולים, מגבר 15 ערוצים המציע תפוקה של 558 וואט וסאונד מרחבי היוצר תחושה תלת-ממדית המדמה ישיבה בשורה הראשונה באולם קונצרטים. 

גרסת ה- 1.4 של ה-A5 מציעה שלל מערכות בטיחות מתקדמות כבר כסטנדרט: בקרת בלימה אוטומטית הכוללת מערכת מניעת סינוור אוטומטית, מערכת  Audi Lane Assistהמתריעה על סטייה מנתיב ואף "מתקנת" את הרכב במקרה של סטייה,  מערכת  Audi Side Assistהמתריעה על "שטח מת", מצלמה אחורית בעלת פסי הכוונה להקלה בזמן נסיעה לאחור או בזמן חניה ובקרת לחץ אוויר בצמיגים. כל אלו מגיעים בתוספת לכל מערכות העזר האלקטרוניות המוכרות, כגון: מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS - Anti Locking Brake System, מערכת  XDS לנעילת דיפרנציאל אלקטרונית, מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESC - Electronic Stability Control, מערכת (Hill Hold Control) H.H.C סיוע בזינוק בעלייה, מערכת לסיוע בבלימות חירום BAS - Brake Assist System ומערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה - Multi-Collision Braking System.