HONGQI – מותג הפרמיום החשמלי הסיני היקר בישראל – השקה מקומית.

HONGQI – מותג הפרמיום החשמלי הסיני היקר בישראל – השקה מקומית.
⁨הונגצ׳י. צילום: איתן קאג'ייה⁩

סמלת השיקה הבוקר את המותג HONGQI - הונגצ׳י מבית FAW – יצרנית רכב מהמובילות בסין. מדובר במותג יוקרה, שהוא גם המשנע הרשמי של נשיא סין וממשלתה. הדגם הראשון שנחת בישראל הוא E-HS9, דגם פאר כל-חשמלי בן 6 או 7 מקומות ישיבה שאורכו עומד על כ-5.21 מ', רוחבו מעל ל-2 מטרים ובסיס הגלגלים ענק- 3.11 מ'. בהמשך צפויים להגיע דגמים נוספים של המותג.

טל אבן | 06/04/22

קונצרן FAW (First Automobile Works) נוסד בשנת 1953 והוא למעשה יצרן הרכב הראשון בסין. לקבוצה הכנסות בסך כ-101 מיליארד דולר בשנה והיא מייצרת כיום מעל לשלושה מיליון רכבים בשנה, חלקם עבור שיתופי פעולה עם המותגים פולקסוואגן וטויוטה והשאר עבור מותגיה העצמאיים.

כיום, הקבוצה מזוהה עם המפלגה השולטת בסין ונמצאת בבעלות מלאה של הממשלה.

מותג הונגצ'י (בעברית – דגל אדום) הינו המותג הנמכר והמוכר ביותר של קונצרן FAW. המותג נחשב למותג הפרימיום הסיני הגדול ביותר, אשר מדורג במקום הרביעי במכירות רכבי פרמיום בסין, עם כ-300,000 מסירות בשנה החולפת.

הונגצ׳י השיקה בתחילת השנה פעילות בנורבגיה וכעת גם בישראל.

ג׳יילס טיילור, מעצב רולס רויס לשעבר הינו סמנכ״ל העיצוב הרשמי של המותג.

לדגם עיצוב ומימדים דומיננטיים מאד, גריל ייחודי שעוצב בהשראת מפל מים, פס לד אדום מלפנים, ידיות נסתרות בדלתות, גג פנורמי, שמשות אקוסטיות וטכנולוגיית ביטול רעשים על ידי תדרים נגדיים.

סביבת הנהג מאובזרת בקונסולה מרכזית מעוטרת עץ אגוז וחיפוי עור רך, ישנו בורר בין 7 מצבי נהיגה וסגירת דלתות בוואקום.

דגם הכניסה , premium, מתומחר ב-399,000 ₪, והוא כולל 7 מושבים עטויים באלקנטרה, אלו הקדמיים בעלי הזזה חשמלית, חימום מושבים בשתי השורות הראשונות, בקרת אקלים בעלת 4 אזורים וחישוקי 21", 8 רמקולים, טעינה אלחוטית ועוד.

מעליו דגם Luxury, שעלותו 459,000 ₪, והוא כולל בנוסף פנסי מטריקס לד, תאורת אווירה, 12 רמקולים ובקרת אקלים בעלת 6 אזורים. בתחום הבטיחות נוספה גם שליטה אוטומטית באורות גבוהים.

בפסגת ההיצע נמצאת רמת הגימור Exclusive, עלותה 499,000 ₪, והיא מגיעה עם 6 מושבי קפטן העוטים עור נאפה ומוזזים חשמלית, ארבעת המושבים בשתי השורות הקדמיות גם מאווררים והקדמיים עם מסאז', מתלי אוויר אדפטיביים, מצב נהיגה נוסף – אקסטרים – שמצליח לשייף שנייה שלמה בהאצה ל-100 קמ"ש (4.9 שנ' במקום 5.9 ) וכריות אוויר גם בצידי שורת המושבים האמצעית (8 סה"כ).

בדגם זה, גם מול הנוסע הקדמי ישנו מסך מולטימדיה, בן 16.2". 

מערכות הבטיחות האקטיביות כוללת התראה מפני פתיחת דלת בכביש לא פנוי, התראה על תנועה צולבת מאחור, מניעה אקטיבית מסטייה מנתיב, בלימה אוטומטית בזיהוי כלי רכב דו גלגלי והולכי רגל, בקרת שיוט אדפטיבית, זיהוי כלי רכב ב"שטח מת", בקרת מהירות חכמה והתראת עייפות.

את הדגם מניעים צמד מנועים חשמליים, אחד לכל סרן, ביצועי הדגם שונים בין רמות הגימור, והוא מגיע ל-100 קמ"ש ב-4.9 ועד 6.5 שניות, זריז למדי למרות משקל עצמי לא מבוטל שנע בין 2.5 טונות ועד ל- 2.66 טונות, תלוי ברמת הגימור.

קיבולת הסוללה עומדת על 84- 99 קוט''ש, בהתאם לדגם, ההספק עומד על 435 – 551 כ"ס (מומנט של 61.2 ועד 76.5 קג"מ בהתאמה), וטווח הנסיעה עומד על 380 ק"מ ועד 441 ק"מ, ע"פ תקן WLTP.

יכולת הטעינה AC עומדת על 11 קוט"ש וב-DC על 108 קוט"ש. טעינה מהירה בין 20-80 אחוזים תיארך כ-25 דק' ועד לחצי שעה.

הונגצ'י E-HS9 משווק עם חבילת ראש שקט לחמש שנים המגלמת בתוכה טיפולים תקופתיים, אחריות של 5 שנים או 150 אלף ק"מ ואחריות סוללה ל-8 שנים או 160 אלף ק"מ.

שי פלדמן, מנכ"ל סמלת: "המותג אותו השקנו הבוקר מציב רף חדש של יוקרה חשמלית בכבישי ישראל, לרכב שטרם נראה כמותו בשוק הרכב המקומי ובמידה רבה גם בעולם.

אנו גאים להוביל את כניסת FAW לישראל, תאגיד הרכב מהגדולים  בסין ובעולם. ענף הרכב חווה שינויים רבים בשנים האחרונות, ואני בטוח כי שיתוף הפעולה בין הקבוצות יוכל להניב הישגים חדשניים ופורצי דרך לטובת הלקוחות בישראל.

אנו רואים בקבוצת FAW שותף אסטרטגי לחזון שלנו לפתח את ענף הרכב בישראל במגוון תחומים. הדגם הנוכחי הנו ראשון בסדרה של דגמים שיגיעו בשנים הקרובות לישראל באמצעות סמלת״.