השקת ה DS7 פלאג אין החדש

השקת ה DS7 פלאג אין החדש
תמונות: יצרן

קבוצת לובינסקי, יבואנית DS בישראל, משיקה את דגם ה- DS7 Crossback E-TENSE 4x4, ספינת הדגל של חטיבת היוקרה הצרפתית DS מקונצרן PSA, לראשונה בדגם עם שילוב היברידי נטען PHEV והנעה לכל הגלגלים. היבואן מציין כי צוואר הבקבוק לכמות המסירות יהיה האספקה האפשרית מהיצרן, כשהצפי הוא למאות כלי רכב בשנה.

טל אבן | 06/09/20

המכירה מתחילה כעת, כשהמסירות הראשונות של הדגם צפויות לקרות באזור אוקטובר השנה.

חזרנו מההשקה בהרצליה עם הנתונים.

--

האיטנס החדש מצטרף לכמה מכלי הרכב החשמליים / היברידיים הנטענים מקבוצת PSA, כשבאופק הקרוב יגיעו כמה נוספים, כמו ה DS3 PHEV.

ברכב שהושק היום קיימות מספר רמות אבזור ומספר רמות "אווירה", כשמערכת ההנעה זהה בכולם: מנוע 1.6 ל' טורבו בנזין המפיק 200 כ"ס ומומנט של 30.6 קג"מ המחובר רק אל הגלגלים הקדמיים. ההנעה החשמלית הנוספת מחולקת ברכב בין שני מנועים, האחד מלפנים והשני בציר האחורי, שילוב שיוצר הנעה כפולה חשמלית, שמחלקת את הכוח בין המנועים בהתאם למצב הסוללה ולעומס שמפעיל הנהג. המנוע החשמלי בציר הקדמי מפיק 110 כ"ס ו-32.6 קג"מ, וזה שבציר האחורי מפיק 113 כ"ס ו-16.9 קג"מ. אלה מקבלים את כוחם מסוללה בקיבולת של 13.2 קוט"ש.

התוצאה היא הספק משולב של 300 כ"ס ומומנט מרשים של 53 קג"מ.

התאוצה למאה קמ"ש אורכת 5.9 שניות בלבד.

כשהסוללה, המותקנת ברצפת הרכב, טעונה במלואה, היא מאפשרת נסיעה על חשמל בלבד לטווח של 62 ק"מ (בנסיעה עד ל- 135 קמ"ש), כ- 10 ק"מ יותר מהממוצע בקרב כלי רכב שהיבואן מסמן כמתחרות ישירות (כמו  ב.מ.וו, וולוו, אאודי).

צריכת הדלק הממוצעת המוצהרת עומדת על 76.9 ק"מ לליטר לפי תקן WLTP כשהרכב נמצא בקבוצת זיהום 2. ברכב 5 מצבי נהיגה לבחירה – 4WD, ספורט, הייבריד, חשמל מלא וקומפורט.

ה- DS מצויד בתיבת ההילוכים החדשה – e-ATN8 ובמערכת בקרת טמפרטורה נפרדת, אשר מייצרת טמפרטורת עבודה אופטימלית בכל תנאי מזג אוויר: כאשר יתרת האנרגיה בסוללה החשמלית נמוכה, מנוע הבנזין יופעל לשם הטענת הסוללה ולהניע את הרכב בהתאם לצורך, בכדי להבטיח שימוש מקסימלי בהנעה החשמלית ולצמצם ככל האפשר את זיהום האוויר.

טעינת הסוללה מעמדת טעינה AC, המספקת 32 אמפר/שעה מ-0 ל-100%, תארך כשעתיים וניתן לטעון גם משקע חשמל ביתי בעזרת כבל מוד 2  (10 אמפר/שעה) בו הטעינה מ-0 ל-100% תארך כ-6 שעות.

 

ה- DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 נשאר נאמן לעיצוב ה DS7 , כשהוא מובחן ממנו בעיקר בחישוקים שונים ובתגי E-TENSE .

 

ההקפדה על תאי נוסעים בהם כל פרט הוא תולדה של מלאכת מחשבת של מהנדסי ומעצבי המותג ממשיכה גם בגרסת ה E-Tense, שיימכר בשתי רמות אבזור:  So Chic ו-Grand Chic.

So Chic כוללת מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך 8" ו-8 רמקולים, טעינה אלחוטית לטלפונים תומכים, דוושות בגימור אלומיניום, בלם חניה חשמלי, פתיחה חשמלית לתא המטען גם בהנפת הרגל, כניסה והתנעה ללא מפתח, בקרת אקלים דו אזורית, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3", דשבורד בגימור אלקנטרה, מערכת מתלים אקטיבית המתאימה את עצמה לתנאי הדרך ע"י מערכת סריקה בטווחים של 5-25 מ' לפני הרכב ומראות מתקפלות חשמלית.

 

רמת אבזור Grand Chic כוללת בנוסף גג שמש פנוראמי, מסך מגע 12 אינץ', שני שקעי USB במושב האחורי, טעינה אלחוטית לטלפון, מושבים קדמיים מתכווננים חשמלית, חישוקי 19", תאורת אווירה פנימית ב-8 גוונים וחלונות כהים.

מעבר לרמות האבזור, מוצעות שתי חבילות "גימור אווירה" (INSPIRATION):

רמת גימור SO CHIC תגיע עם חבילת גימור אווירה Inspiration Performance Line

רמת אבזור GRAND CHIC מאפשרת בחירה בין שתי חבילות גימור אווירה: Performance Line  ו- Opera המהודרת.

Inspiration performance Line, מציע גימור שחור מט למסגרת הגריל, סמלי performance Line וחישוקי 19" ייחודיים. תא הנוסעים מדופן במלואו בריפוד אלקנטרה לדשבורד, להגה ולמושבים, שטיחים ייחודיים ודוושות אלומיניום. 

Inspiration OPERA: חבילת גימור זו מורכבת מסימול Opera ייעודי וחלקי כרום חיצוניים ייחודיים. תא הנוסעים מדופן כמעט כולו בעור נאפה עם תפירת הפנינה הייחודית. המושבים מתכווננים חשמלית מאווררים ומחוממים, בעלי מערכת עיסוי, שמשה קדמית מחוממת ומערכת שמע של המותג הצרפתי היוקרתי  FOCAL Electra.

הרכב מצויד במערכת מתלים מבוקרי מחשב, המקבלת מידע ממערך חיישני תאוצה, מהירות, זווית הפניית ההגה כן ממצלמה ברזולוציה גבוהה אשר סורקת את הדרך מלפנים במהלך הנסיעה, בין 15 ל-130 קמ"ש ולטווח שבין 5 ל-25 מטר קדימה, ולמעשה מסוגלת לזהות שינוי בגודל של 5 מ"מ במשטח הדרך. הנתונים מועברים ליחידת הבקרה וזו מסוגלת להתאים את מידת שיכוך המתלים בהתאם למהמורות אשר הרכב עתיד לפגוש.  

המערך הבטיחותי שקיבל את הציון המירבי 8, התרעה לניטור מרחק מלפנים, התרעה על סטייה מנתיב, שמירה על נתיב הנסיעה ומיקום בתוך נתיב הנסיעה, התרעה על רכב בשטח המת כולל תיקוני היגוי, בקרת שיוט אדפטיבית עד כדי עצירה, בלימה אקטיבית בטווח מהירויות מורחב (עד 140 קמ"ש), זיהוי תמרורי מהירות והתאמת מהירות הנסיעה בבקרת השיוט, מצלמת חניה היקפית 360  מעלות, חיישני חניה קדמיים ואחוריים ו-6 כריות אוויר.

 

ברמת האבזור Inspiration OPERA נמצא גם מערכת ראיית לילה, התרעה לערנות נהג עם סריקת פנים, יחידות תאורת LED אקטיביות ו- מצלמת Connected Cam עם אפליקציה ייעודית.

 

מחירים:

DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 ברמת SO CHIC Performance Line – 299,990 שקל
DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 ברמת GRAND CHIC Performance Line – 324,990 שקל
DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 ברמת GRAND CHIC OPERA – 344,990 שקל

 

הדגם יימכר עם אחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ על הסוללה ו-3 שנים או 100,000 ק"מ על שאר מערכות הרכב.