השקה בנטלי

השקה בנטלי
צילום תמונות: איתן קג'יה

אורכיד ספורטס קארס, יבואנית בנטלי בישראל, השיקה אתמול (ג') את ספינת הדגל שלה, ה-Flying Spur, גרנד טורינג ספורט-סדאן פרי עבודת יד. מחיר הלימוזינה הסופר יוקרתית -החל מ 1.9 מיליון ₪. חזרנו מההשקה עם הפרטים.

טל אבן | 01/07/20

הפליינג ספר החדשה מעוצבת באופן אלגנטי ומובחן. מלפנים פנסי LED matrix הכוללים הדגשת פסי כרום, סמל בנטלי מפנה מקומו לפסלון, קמע מואר ויפיפה של המותג, שעוצב מחדש לרגל חגיגות  100 שנים למותג, והוא נשלף בלחיצת כפתור בחזית הרכב. מאחור יחידות התאורה עם מוטיב ה-B המוכר מרכבי היצרן.

לפליינג ספר היגוי חשמלי לכל ארבעת הגלגלים, לצד הנעה לכל הגלגלים ומערכת מתלי Dynamic Ride.

על מנת לשמור על נסיעה בעלת תחושת קפסולה מרחפת, הרכב מצויד במתלי אוויר בעלי שלוש בוכנות, המאפשרים טווח התאמה רחב, בין נוחות נסיעה של לימוזינה ועד לריסון תנועות מרכב של מכונית ספורט.

ברכב מנוע W12 טווין-טורבו בנפח 6.0 ליטרים של בנטלי, המשודך לתיבת הילוכים דו-מצמדית עם שמונה יחסי העברה קדמיים. הביצועים שמנוע TSI חדש זה מספק מעולים, עם 626 כוחות סוס, מומנט של כ-91 קג"מ, תאוצה למאה קמ"ש תוך 3.8 שניות ומהירות מרבית של 333 קמ"ש.    

בפנים, לצד מגוון רחב של דיפוני עץ, מוצע לבעלים ריפוד עור מחורץ חדש, את תפירת היהלום במושבים של חבילת Mulliner, וגם דיפוני עור לדלתות עם תפירת יהלום תלת-ממדית.

עוד נמצא פה לוח מחוונים דיגיטלי באיכות HD, קונסולה מרכזית מסתובבת עם אפשרות בחירה בין מסך מגע בגודל ''12.3, מחוונים אנלוגיים או עץ לבוד לחובבי נוסטלגיה, וכן מסכי המגע ליושבים מאחור.

הרכב מציג פלטפורמה חדשה לחלוטין, שעושה שימוש נרחב באלומיניום, בדומה לקונטיננטל GT החדשה, לצד שימוש בפלדה, מה שמייצר קשיחות מבנית גבוהה.

הרכב מגיע עם חישוקי 21 או 22 אינץ', וניתן להזמין אותו עם גג זכוכית פנורמי. מאחור, וילונות עור אלקנטרה חשמליים מוצעים במגוון של 15 צבעים זהים לאלו של דיפוני התקרה.

מערכת תאורת אווירה חדשה מוצעת כאופציה, עם מבחר של שבעה גווני תאורה ורמות תאורה שונות.

מושבי הפליינג ספר החדשה כוללים עיצוב חדש ופונקציונליות מוגברת עם חימום, קירור, עיסוי רב-מצבי, תמיכה לגב בהתאמה אישית והטייה של משענות הראש. בחבילת Mulliner Driving האופציונלית, ריפודי העור בסגנון תלת-ממדי משלבים תפירה מסורתית ועבודת רקמה.

הרכב מציע מגוון רחב של מערכות סיוע לנהג ובהן מערכת Traffic Assist, City Assist ו-Blind Spot Warning, מערכת לראיית לילה ותצוגה עילית עוזרים לנהג להתמקד בדרך ואילו מצלמת Top View מספקת מבט-על של המכונית וסביבותיה המיידיות, בנוסף לאזהרת תנועה חוצה מאחור ולמערכת לחניה.

מאחור, מסך מגע מאפשר גישה למגוון יישומונים, ובהם שליטה על הווילונות, על פונקציית העיסוי במושבים האחוריים ועל בקרת האקלים האחורית. ניתן להשתמש בו גם לשמירה של הגדרות מערכת תאורת האווירה.

מבחר של שלוש מערכות שמע מוצע בפליינג ספר החדשה, כאשר המערכת הסטנדרטית כוללת 10 רמקולים בהספק של 650 וואט. מערכת שמע השניה מבית Bang & Olufsen בהספק של 1,500 וואט עם 16 רמקולים ותאורה ייחודית.

בראש ההיצע נמצא Naim for Bentley עם הספק של 2,200 וואט, 19 רמקולים ו-Active Bass Transducer שמותקן במושבים הקדמיים.

מספר מאפייני Mulliner מוצע ללקוחות פליינג ספר החדשה, וכוללים ריפודי עור רקום בדוגמת יהלום למושבים ודיפוני עור בדוגמת יהלום תלת-ממדי לדלתות, חישוקי ''22 אקסקלוסיביים עם שני סוגי גימור, מוטיב 'כנף' רקום לכל המושבים, דוושות ספורטיביות וגימור יוקרתי למכסה מיכל הדלק ומיכל השמן.

הפליינג ספר מציגה נוכחות מרשימה מאד עם 5.316 מ' לאורך ורוחב בן 1.978 מ'. בסיס הגלגלים עומד על לא פחות מ- 3.194 מ'.

למרכב 17 צבעים ייחודיים שונים לבחירה. 

אל אולם התצוגה שבהרצליה פיתוח הגיעו 2 רכבים ראשונים, בגימור First edition היוקרתית ביותר, ומחירם כ- 2.3 מיליון ₪.