מיצובישי ASX החדש בישראל

מיצובישי ASX החדש בישראל
מיצובישי ASX החדש, הדגם מוצע במחיר המתחיל מ- 138,900 ₪

כלמוביל, יבואנית מיצובישי בישראל, השיקה אתמול את הדור החדש של ה-ASX, הSUV הקטן שלה. חזרנו מההשקה עם הפרטים

טל אבן | 06/11/19

היבואן רמז כי מדובר בסנונית ראשונה מתוך 6 כלי רכב הצפויים להיות מושקים על ידי מיצובישי בישראל עד סוף שנת 2020, חלקם דגמים חדשים, אחרים דורות חדשים של דגמים קיימים.

מיצובישי בחרה באופן גלוי לוותר על חלק מדגמיה הסדאניים, שהיוו בעבר פתרון קלאסי כ"רכב משפחתי אולטימטיבי", דוגמת הלנסר, לטובת הרחבה של היצע וייצור דגמי פנאי ל"נהג המשפחתי החדש".

הבנה נכונה זו של השוק הניבה לה מכירות של כ-6,000 יחידות מדגם ASX בישראל, מאז הושק, וכעת הדור החדש של הדגם בא עם כמה חידושים ושיפורים רעננים.

היבואן מציין כי חדשות אלה מתמקדות ב-ASX בארבעה תחומים: המנוע, העיצוב, הטכנולוגיה וחוויית הנהיגה.

מידות הרכב לא השתנו באופן ניכר, עם אורך של 4.365 מ', רוחב של 1.81 מ', גובה בן 1.64 מ' ובסיס גלגלים זהה לאחיו הגדול, האאוטלנדר, של 2.67 מ'. מרווח הגחון עומד על 19 ס"מ ונפח תא המטען גדל במעט ל– 393 ליטר.

נפחו והספקו של המנוע נותר כשהיה בדור היוצא, בדמות 2.0 ליטרים ו-150 כ"ס, אולם לדברי היבואן, מדובר במנוע גמיש, יעיל וחסכוני מקודמו, כשאמנם נתוני הזיהום האירופאים בתקני  WLTP מציגים חיסכון של 12% בצריכת הדלק, כשבפועל, כך היבואן, מדובר בחיסכון של כ-20%, וצריכה ממוצעת מוצהרת בת 14.7 ק"מ לליטר.

אל המנוע משודכת תיבת הילוכים רציפה חדשה, שגם היא מסייעת לרכב לנוע באופן שקט וחלק מבעבר.

בסעיף העיצוב, ה- ASX החדש מציג מראה יותר קשוח ואגרסיבי, בהתאם לקו העיצובי הנוכחי של יתר דגמי המותג. תאורות לד מלפנים ומאחור, חישוקים גדולים (18"), וחזית דומיננטית, מסייעים כולם למראה מוחצן ומסקרן מקודמו.

בפנים הרכב, מגיע הדגם החדש, כבר בגרסת הכניסה, Intense (135,900 ₪) עם מסך מולטימדיהCONNECTED CAR  בגודל 8"  ועם גרסת תוכנה חדשה (הניתנת לעדכון מעת לעת), הכוללת פיצ'ר חדש ומעניין, I SAY, ממשק זיהוי קולי עם מגוון פקודות קוליות.

במולטימדיה קיים וייז, רדיו אינטרנטי,Hot Spot  לגלישה באינטרנט ברכב וכן מצלמת נסיעה לאחור כסטנדרט.

עוד ניתן למצוא כבר בגרסת הכניסה בקרת אקלים, חיישני גשם ותאורה, בקרת שיוט ומנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה.

רמת גימור Instyle (מחיר 138,900 ₪) כוללת בנוסף: כניסה והנעה ללא מפתח, מראות צד מתקפלות חשמלית ומשולבות איתות  ועיטורים בשילוב כרום על הכנפיים הקדמיות.

רמת גימור Premium  (מחיר 147,900 ₪) כוללת גם גג שמש פנורמי, תאורת LED פנימית, מושבי Grand Lux עם ריפוד דמוי עור שחור בשילוב בד, חימום למושבים הקדמיים ודיפוני דלתות דמוי עור שחור.

בהתאם למדיניות כלמוביל, מגיעים כל הדגמים ברמת אבזור הבטיחות הגבוהה ביותר הניתנת לאותו הדגם ולאותה רמת הגימור, כשכבר ברמת הבסיס, Intense, מגיע הרכב עם בלימה אוטונומית, זיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, התרעה על סטייה מנתיב, שליטה אוטומטית באורות גבוהים ו-7 כריות אוויר עם אפשרות לניתוק כרית אוויר לנוסע ליד הנהג. רמת גימורPremium  מגיעה בנוסף עם רדאר לזיהוי כלי רכב בשטח מת כולל והתרעה על תנועה אחורית חוצה.

כמו כן, ברכב ישנה אפליקציית "כלמוביל", המאפשרת איתור מיקום הרכב, ניווט אל הרכב, התנהגות נהג (תאוצות, בלימות, פניות חדות, יומן נסיעות, היסטורית נסיעה, רמת מתח מצבר, התראת מהירות ועוד). כמו כן מאפשרת האפליקציה תיאום טיפול במוסך ללא שיחה למוקד שירות, ניהול אירוע תאונה, ספר רכב, ניהול והוספת נהגים חדשים ובני משפחה, הסבר על נוריות חיווי, שיחה ישירה למוקד השירות ועוד.