השקה ביונדאי

השקה ביונדאי
יונדאי ווניו (Venue), החל מ- 109,900 ₪. תמונות: יצרן

כלמוביל, יבואנית יונדאי, השיקה אתמול (א') את הווניו (Venue), ה- SUV הקטן החדש של הקונצרן. ברכב מערכות בטיחות סטנדרטיות כבר מרמת הגימור הראשונה (מתוך 3 המוצעות) ואבזור נדיב. המחיר – החל מ-109,900 ₪. לצד הווניו הושקה גרסה היברידית חדשה של ה- Kona. המחיר – החל מ- 139,900 ₪.

טל אבן | 18/05/20

כחלק ממאמצי המשק להתאושש ממשבר הקורונה ולהשיב את הכלכלה לפעולה, השיקה יונדאי ישראל את שני הדגמים האמורים, שמהווים בשורה לשוק המקומי, כל אחד בתחומו.

 

ברוח התקופה, ההשקה החלה בתיאור של התאמת היבואן למצב הקיים, תוך הצגת תוכנית "יונדאי בראש שקט", החל בתהליכי מכירה מרחוק, דרך תוכניות מימון ארוכות וגמישות (עד 100% מימון ועד 60 תשלומים), גרייס בהחזר ההלוואה ל-3 חודשים, אפשרות מכירה חזרה ליבואן במקרה של אובדן מקום העבודה ועד היערכות מרכזי השירות לעבודה בעתות קורונה.

 

הווניו, רכב פנאי קטן שבא לשדר סגנון חיים צעיר ודינאמי, והתוצאה נאה למדי ומכילה מוטיבים עיצוביים עדכניים, במיוחד בדגם הבכיר, כמו 19 שילובי צבעים יחד עם אפשרות לצביעה דו גוונית חיצונית, חזית מעניינת עם גריל במראה תלת מימדי, יחידות תאורה נאות (תאורת יום לד מלפנים), קשתות גלגלים מודגשות וחישוקים מעוצבים.  

 

אורכו של הווניו עומד על 4.04 מ', רוחבו 1.77 מ', גובהו 1.592 מ' ובסיס הגלגלים עומד על 2.52 מ'.

מרווח הגחון מכובד מאד לסגמנט, עם 19.5 ס"מ, מה שמאפשר תמרון לא רק בין מדרכות תל אביביות, אלא גם בשבילי קק"ל הידידותיים לרכב בעל הנעה קדמית.

נפח תא המטען עומד על 355 ל', כשבבסיסו רצפה הניתנת לכיוונון, לטובת בחירה בין נפח הטענה מקסימלי לבין העמסה בקו אחד עם סף ההטענה.  

 

כמו בשאר דגמי היצרן האחרונים שמגיעים ארצה, גם כאן ניתן לגלות חבילת אבזור בטיחותי תקני המצוי בדגם כבר מרמת הכניסה, הכוללת 6 כריות אוויר, בלימה אוטונומית בשעת חירום, תיקון אקטיבי והתראה על סטיה מנתיב, החלפת אורות גבוהים אוטומטית והתראה על ערנות הנהג.

 

פיצ'ר נוסף שקיים בסעיף זה הוא התראה על תחילת נסיעה של רכב מלפנים.

לרכב 3 רמות גימור מוצעות.

דגם הכניסה, Inspire (109,900 ₪) כולל מערכת מולטימדיה מקורית 8" עם חיישני חניה ומצלמת רוורס, אפשרות חיבור ל- Apple Carplay ול- Android Auto, מערכת TPMS,  כפתור חוגה לבקרת אחיזה מתקדמת, ובורר מצבי נהיגה בהתאם לסוג הדרך; נורמלי, אקו, ספורט, חול, בוץ ושלג.

דגם ה- Premium (117,900 ₪) כולל גם בקרת אקלים דיגיטלית, קיפול מראות חשמלי, תאורת יוםDRL  מסוג LED, תאורת עזר בפניה, פנסי איתות במראות, גריל קדמי בגימור ניקל, בקרת שיוט וחישוקי סגסוגת 17".

דגם ה- Supreme (122,900 ₪) מוסיף גם מראות בצבע הגג, גוון שונה בגג הרכב, גימורים צבעוניים סביב הרכב וריפוד בד בשילוב עור.

 

את הווניו מניע מנוע אטמוספרי בנפח 1.6 ל' עם הזרקת דלק כפולה ותזמון שסתומים כפול. ההספק עומד על 123 כ"ס ומומנט של 15.7 קג"מ. התאוצה למאה קמ"ש אורכת 11.2 שניות.

 

תיבת הילוכים רציפה IVT בעלת תכנות למתן תחושת 8 מהירויות. צריכת הדלק המוצהרת עומדת על 19.6 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית ו- 13.7 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית.

 

עם השקת ה- Venue  , כלמוביל תציע מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של 8,900 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 1,460 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

 

 

במקביל לווניו החדש, השיקה יונדאי גם את הקונה ההיברידית, ששומרת על מידות דגם הטורבו בנזין המוכר (שנמכר כ-5,000 פעמים עד כה בארץ).

הגרסה ההיברידית מגיעה עם יחידת הנעה המשלבת  בין מנוע בנזין 1.6 ל' המפיק 105 כ"ס ומנוע חשמלי המפיק 43.5 כ"ס.

שילוב המנועים מפיק 141 כ"ס ומומנט משולב בשרני של 27 קג"מ. גם כאן התאוצה למאה קמ"ש עומדת על 11.2 שניות. למנוע משודכת תיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים (DCT) עם 6 הילוכים.

הדגם מגובה ב- 5 שנים/100,000 ק"מ אחריות על הרכב ו- 7 שנים/150,000 ק"מ על המערכת ההיברידית.

 

צריכת הדלק המוצהרת כאן עומדת על לא פחות מ- 27.7 ק"מ לליטר בנהיגה עירונית ו- 25.6 ק"מ לליטר בנהיגה בינעירונית.

 

אבזור הבטיחות כולל 6 כריות אוויר, בלימה אוטונומית במצבי חירום, שמירה אקטיבית על נתיב, מערכת התראת קשב לנהג , התראה על רכב ב"שטח מת" והתראה על רכב חוצה מאחור.

 

דגם ה- Premium (139,900 ₪) כולל מערכת מולטי-מדיה מקורית, עם Apple CarPlay ו Android Auto על גבי מסך מגע 7 אינץ', דיבורית Bluetooth, מצלמה אחורית מקורית ושליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, בלם יד חשמלי, AUTO HOLD, בקרת שיוט, מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, הגה מצופה עור, כיוון הגה לגובה ולעומק, פנסי ערפל קדמיים,  מערכת בקרת אקלים דיגיטלית, מראות חיצוניות חשמליות מתקפלות ובצבע הרכב, חיישן אורות, תאורת יום DRL מסוג LED וחישוקי סגסוגת קלה 16".

 

 

דגם ה- Prestige (142,900 ₪) כולל גם כניסה והתנעה ללא מפתח, תאורה אחורית LED, חיישני חניה אחוריים מקוריים, התראה על רכב ב"שטח מת" והתראה על רכב חוצה מאחור.

גם כאן תציע החברה מסלול ליסינג פרטי מבית היבואן עם מקדמה של 9,900 ₪ ותשלום חודשי של החל מ- 1,776 ₪ ל- 36 חודשים. המסלול יכלול הטבה של 3 טיפולים ראשונים ללא עלות והרכב ירשם בבעלות פרטית.

 

אנשי היבואן ציינו, כי למרות שחלק ממומנטום המכירות של תחילת שנה אזרחית מאחורינו, וגם בצל משבר הקורונה, הם צופים מכירות נאות של שני הדגמים כבר בחודשים הקרובים.

 

עוד צוין, שבהמשך (ואולי אפילו עוד השנה), צפויים להגיע שני דגמים חשובים נוספים של היצרן, האחד הוא הסונטה ההיברידית החדשה והנאה, השני הוא דגם ה-7/8 מקומות הגדול של יונדאי, ה-Palisade.

 

את מסיבת העיתונאים קינח היבואן עם הודעה, כי מלאי מוגבל, כ-250 יחידות, מדגם ה-i20 אינטנס, יימכר כעת במחיר מיוחד של 87,900 ₪, במקום מחירו הרגיל, 95,900 ₪.