במוו סדרה 1 החדשה בישראל

במוו סדרה 1 החדשה בישראל
במוו סדרה 1 החדשה, מוצעת במחיר כניסה של 199 אלף שקלים

דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו ישראל, השיקה אתמול את הדור השלישי של סדרה 1 במחיר כניסה של 199 אלף שקלים. חזרנו מההשקה עם הפרטים

טל אבן | 07/11/19

כ- 15 שנים ולמעלה מ-1.3 מיליון יחידות של סדרה 1 שנמכרו בעולם מאז הושקה, משיקה BMW את הדור השלישי של הדגם, כשלדברי היבואן, מדובר בכרטיס הכניסה לעולם הפרימיום הנחשק של המותג הבווארי ומיועד, בין היתר, למי שמחד חייב רכב קטן להתנהלות עירונית צפופה, אך מאידך לא מוכן להתפשר על תחושת היוקרה של המותג.

ה-1 החדשה מציגה עיצוב המזוהה מאד עם הפנים החדשות של ב.מ.וו, הכולל כליות גדולות בגריל הקדמי ופנסים אחוריים רחבים ודומיננטיים.

הדגם זמין כעת בתצורת חמש דלתות בלבד.

הרכב קצר יותר ב-5 מ"מ מקודמו, עם אורך של 4.319 מ' אך רחב ב-34 מ"מ(סה"כ 1.799 מ'). במימד הגובה, צמח ברכב ב-13 מ"מ (1.434 מ')

למרות שמרחק הסרנים התקצר ב-2 ס"מ (2.67 מ'), היבואן טוען שהחלל הפנימי והנוחות במושב האחורי שופרו באופן ניכר אל מול הדגם היוצא, הרבה בזכות המעבר להנעה קדמית.

תא המטען מציג נפח נאה בן 380 ליטר (360 ל' ביוצא), כאשר המרחק בין בתי הגלגלים בתא המטען גדל ב-6.7 ס"מ. 

בדור החדש של הדגם, זונחת ב.מ.וו את ההנעה האחורית שהיוותה יתרון בעיני רבים בקרב חובבי הנהיגה, ומציגה הנעה קדמית בשגמי 118 או כפולה בדגם ה 135M  הספורטיבית.

היבואן טוען כי אגב כך לא נפגעו הנאת הנהיגה והמצוינות הדינמית, ויחד איתה נהנה הדגם גם משיפור משמעותי במרחב הפנימי, בחוויית נסיעה, באיכות תא הנוסעים ובקישוריות.

ה-1 החדשה מצוידת בהגבלת החלקת גלגלים בסמוך למפעיל, שתפקידה בעיקר להתגבר על מגבלות מסוימות המאפיינות הנעה קדמית טיפוסית, לרבות תת היגוי והתנהגות במגבלות ובעת פניה.

לצד מערכת זו, שנמצאת בכלל הגרסאות, מוצעת מערכת מתלים משופרת במסגרת חבילת M Sport, המציגה מרווח גחון נמוך יותר ב-10 מ"מ ובולמים קשיחים יותר.

הדגם העיקרי בסדרה 1 החדשה הוא ה118, המצויד במנוע 1.5 ליטרים, 3 צילינדרים, כשהספקו צמח ל-140 כ"ס (136 בדגם קודם) ומומנט של 24.2 קג"מ (22.4 בקודם).

למנוע זו משודכת תיבה כפולת מצמדים חדשה בת 7 הילוכים קדמיים.

הביצועים מציינים זינוק למאה קמ"ש תוך 8.5 שניות (8.7 בדגם יוצא), ועם צריכת דלק ממוצעת מוצהרת של 20 ק"מ לליטר, מדובר בשיפור של 17%.

דגם ה-M135i xDrive מצויד במנוע 2.0 ליטרים, 4 צילינדרים, המפיק 306 כ"ס ומומנט בשרני בן 45.9 קג"מ. אל המנוע משודכת תיבה פלנטרית בת 8 הילוכים קדמיים. הרכב מאיץ למהירות תלת ספרתית תוך 4.8 שניות, ומצהיר על לגימה ממוצעת של 14.7 ק"מ לכל ליטר בנזין. 

הדגם מוצע עם חבילות עיצוב חיצוניות ופנימיות BMW Lines שונות, הכוללות את חבילת ה-Sport Line, חבילת ה-Luxury Line וחבילת ה-M-Sport.

 

הרכב מוצע ב-4 דגמים ורמות אבזור.

רמת האבזור הראשונה, Vibe (מחיר 199,000 ₪) מגיעה עם חישוקי "17, פנסי לד בחזית ומאחור עם חותמת התאורה החדשה של BMW, חיישני חניה מלפנים ומאחור, קיפול מראות חשמלי, בלם יד חשמלי, חיישני גשם ואורות ומערך קישוריות בשילוב מסך מגע בגודל "8.8 ומערכת שמע עם 10 רמקולים.

בסעיף הבטיחות נמצא התראת שטח מת, תנועה צולבת, תיקון סטייה מנתיב והתרעת התנגשות מאחור.

רמת הגימור M-Sport (214,000 ₪) מוסיפה חבילת עיצוב חיצונית עם פגושים שונים, חצאיות צד, גימורים בצבע שחור מבריק, פס אלומיניום מסביב לחלונות וחישוקי "17 שונים.

בפנים הרכב כוללת רמת הגימור את מושבי ה-M הייחודיים בעלי 12 כוונים והעטויים בריפוד אלקנטרה, גימורי פנים מוארים עם תאורה אווירה מורחבת ב-6 גוונים, גלגל הגה M מצופה עור Nappa, ספי כניסה, דוושות ושטיחים ממותגים M וגימור תקרה כהה.

רמת הגימור Superior (מחיר 239,000 ₪) מוסיפה גם חלון שמש פנוראמי, כניסה ונעילה ללא מפתח, כוונון חשמלי למושבים הקדמיים, חבילת סייען בחנייה, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, שמשות כהות וספוילר M אחורי.

דגם ה-M135i xDrive (מחיר 370,000 ₪) משווק ברמת גימור Superior, ומוסיף חישוקי "18, מערכת היגוי , פליטה ובלמי M, פקדי העברת הילוכים מההגה, מתלי M אדפטיביים, ואת מערךLive Cockpit Professional עם צג מגע מרכזי בגודל "10.25, מסך לוח מחוונים דיגיטלי בגודל "10.25, ממשק הפעלה חדש של BMW, מערכת ניווט מקורית, העוזר האישי "Hey BMW", המסייע בנושאי תפעול שונים ברכב דרך הוראות קוליות של הנהג ו- Apple CarPlay.

לפי דברי היבואן, ישנם מגעים עם גוגל לגרסאות תומכות אנדרואיד, אך הן אינן מוצעות בשלב זה.

 

אבזור אופציונלי נוסף כולל גם תצוגה עילית בגודל 9.2", ריפודי עור בגוון אדום, פתיחת תא חשמלית עם אפשרות לפתיחה באמצעות הרגל, חישוקי "19 במגוון עיצובים, מערכת שמע מבית Harman Kardon הכוללת 16 רמקולים ועוד.

ברק כהן, מנהל חטיבת BMW בדלק מוטורס: "אנחנו ממשיכים בקצב המהיר של הצגת דגמי הדור החדש של המותג ומשיקים היום כרטיס כניסה חדש למשפחת BMW. הסדרה1 החדשה היא BMWאמיתית, הממקסמת את הפוטנציאל הגלום בסגמנט: העוצמה, העיצוב, הטכנולוגיה והיוקרה של הסדרות הגבוהות, בממדים קומפקטיים ומחיר כניסה מפתה של פחות מ-200,000 ש"ח".