אופל Mokka החדש – השקה מקומית

אופל Mokka החדש – השקה מקומית
צילום תמונות: רונן טופלברג

קב' לובינסקי, יבואנית אופל, השיקה הבוקר את הדור החדש והמצודד של ה- Mokka, ובאותה ההזדמנות חשפה את תהליך השינוי התפיסתי שמתרחש אצל המותג הגרמני הוותיק, דרך עיצוב נועז, אבזור עשיר, טכנולוגיה מתקדמת ויציאה מקו של חשיבה סטנדרטית. חזרנו מההשקה עם הפרטים

טל אבן | 22/11/21

תחת הסלוגן Less Normal. More Mokka, הוקם אולם קונספט דיגיטלי ייחודי לאופל מוקה בלבד, בבית צרפת שברחוב תובל 5 בתל אביב - Mokka Store.

אופל, כמו רבים וטובים מיצרני המכוניות, מכריזה כי עד לשנת 2028, תשווק כלי רכב חשמליים בלבד באירופה, כמו גם כניסה לשוק הסיני עם מכוניות חשמליות.

בשוק המקומי, אנו צפויים לקבל כבר בשנת 2022 גרסאות המחודשות ברוח המותג החדשה, גם לאסטרה ולשני רכבי הפנאי, הקרוסלנד והגרנדלנד.

במסגרת התוכניות המעניינות של המותג, נמצאת גם החייאת האייקון מבית, האופל "מנטה", מכונית הקופה הנהדרת משנות ה-70'-80', שצפויה לשוב עם עיצוב רטרו משובב נפש, לצד טכנולוגיה עדכנית.  

---

אופל מוקה החדש ממחיש את שפת העיצוב החדשה של המותג, שמשדרת נועזות ומוחצנות מסוימת. המרכב נאה ודינאמי למראה, עם מקדם אווירודינמיות נמוך של 0.32 CD, לגג מראה "מרחף" מעל לגוף הרכב, בתי הגלגלים תפוחים ובחלקו הקדמי אלמנט עיצוב ה- Vizor שכולל גריל מודגש וחלק, יחידות תאורת לד (מטריקס לד בגרסאות הבכירות) ואת סמל הברק של אופל.

תא הנוסעים עוצב מחדש, עם צמד מסכים ודשבורד המכונה Pure panel. ניתן פה דגש על איכות חומרים רכים והנדסת אנוש גבוהה, לצד תפעול אינטואיטיבי עם כפתורים פיזיים.

היצרן אף נתן דגש לנוחות משובחת במושבים ובידוד אקוסטי איכותי בתא הנוסעים.

אורך המרכב עומד על 4.15 מ', רוחבו 1.79 מ', גובהו 1.534 מ' ובסיס הגלגלים עומד על 2.56 מ'. תא המטען בנפח של 350 ל' לדגם הבנזין ו-310 ל' לדגם החשמלי.

המוקה מגיעה בשתי תצורות הנעה לבחירה – חשמלית לחלוטין ועם מנוע בנזין.

 

בוורסיה החשמלית, MOKKA-e, שמחירה 158,990 ₪, מנוע עם הספק של 136 כ"ס ומומנט של 26.5 קג"מ. התאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש אורכת 9.0 שניות. המנוע מוזן מסוללת ליתיום בקיבולת של 50 קוט"ש ואלו מאפשרים טווח של עד 338 ק"מ בין טעינות לפי תקן WLTP. ניתן לטעון את הסוללה ממצב ריק לגמרי בעמדת טעינה מהירה (100 קוט"ש) ל-80 אחוזים תוך 30 דקות, השווים לתוספת של 100 ק"מ טווח בכל 10 דקות טעינה. טעינה מלאה 0-100% מעמדה ביתית המספקת 11 קוט"ש תארך כ- 5 שעות או בהתאמה לעמדות עם קצב טעינה נמוך יותר.

גרסת הבעירה הפנימית של הדגם מצוידת במנוע טורבו בנזין, 1.2 PureTech. מנוע זה מפיק 130 כ"ס ומומנט של 23.4 קג"מ והוא משודך לתיבת 8 הילוכים מבית AISIN. גרסת הבנזין תאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 9.2 שניות. נתון צריכת הדלק המוצהר בנסיעה משולבת עומד על 6.0 ליטר לכל 100 ק"מ.

לאופל Mokka בנזין 3 רמות אבזור –Elegance  שמחירה 132,990 ₪, GS-Line (136,990 ₪), ו- Ultimate (141,990 ₪). הגרסה החשמלית היא המאובזרת ביותר (Ultimate E) , כפי שיפורט בהמשך.

האבזור הבטיחותי בכולן עשיר, וכולל בלימת חירום אקטיבית, זיהוי רוכבי דו-גלגלי והולכי רגל, שמירת נתיב ותיקון סטייה, התרעה על הימצאות רכב בשטח המת, זיהוי תמרורים והמלצה לשינוי מהירות בבקרת השיוט בהתאם, מניעת סנוור ושינוי תאורה בהתאם לתנאי הדרך, התרעת ערנות נהג, בקרת שיוט אדפטיבית כולל עצירה מלאה וזינוק מעמידה, שמירת מיקום בנתיב בזמן שימוש בבקרת שיוט אדפטיבית, מצלמת חניה אחורית עם מבט-על וירטואלי וחיישני חניה היקפיים.

רמת האבזור Elegance כוללת בורר עם שלושה מצבי נהיגה, בלם יד חשמלי, מסך מולטימדיה מקורי 7" , הכולל ממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, לוח מחוונים דיגיטלי 7", כניסה והתנעה ללא מפתח, שקעי USB ו-12V מלפנים ושקעי USB ליושבים מאחור, מראות צד בעלות קיפול חשמלי כולל הפשרת אדים, בקרת אקלים, תאורת אווירה פנימית, חישוקי 17" דו-גוניים, פנסי LED ראשיים, וגלגל הגה קטום.

רמת האבזור GS-Line מוסיפה השפעת מצב ספורט על צליל המנוע, ההיגוי, העברת הילוכים, מיפוי דוושת תאוצה ועוד, מסך מולטימדיה 10", לוח מחוונים דיגיטלי 12", דוושות בגימור אלומיניום, חישוקי 18", BLACK PACK – גימור שחור לסמלים, פגוש קדמי ומסביב לגריל ה-Vizor, גג הרכב בצבע שחור ומכסה מנוע שחור (אופציה בתשלום).

רמת האבזור Ultimate נותנת בנוסף ריפוד מושבים מאלקנטרה משולב עור תעשייתי, חימום למושבים קדמיים ויחידות תאורה בחזית Intellilux Full LED Matrix המתאימה את אלומת האור באופן אקטיבי לתנאי הדרך והתנועה למקסום יכולת ההארה ומניעת סנוור.

רמת האבזור E-Ultimate החשמלית מוסיפה גם הדלקה מתוזמנת של מערכת המיזוג מחוץ לרכב (קירור וחימום מראש), מערכת חנייה אוטומטית בניצב ובמקביל, חימום לגלגל ההגה וערכת ניפוח גלגלים שמחליפה כאן את הגלגל הרזרבי (ולכן תא המטען בגרסה החשמלית מציע נפח מעט קטן יותר מגרסת הבנזין).

כדי לקדם את מכירות המוקה, היצרן נתן כבר עתה התחייבות לספק רכבים למלאי ולאספקה מהירה באופן יחסי.

הדגם יימכר עם אחריות של 4 שנים או 120,000 ק"מ על מערכות הרכב והגרסה החשמלית כוללת גם אחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ לסוללה.

לכל לקוחות אופל הקיימים מוצע מחיר מחירון עבור רכבם הקודם ברכישת אופל מוקה חדש (בכפוף לתקנון). בנוסף יוצעו במסגרת ההשקה חבילות מימון אטרקטיביות להקלת תהליך הרכישה.