רכבים שיתופיים באשדוד

רכבים שיתופיים באשדוד
מערך רכבים שיתופיים CAR2GO באשדוד. צפוי להתחיל ביולי 2018

הרכבים השיתופיים מגיעים גם לאשדוד. CAR2GO זכתה במכרז של עיריית אשדוד ותפעיל מערך רכבים שיתופיים בעיר. הכנסו לראות כמה כלי רכב יוקצו למיזם ומתי הוא יחל?

אורן פרנקל | 29/01/18

חברת CAR2GO מקבוצת שגריר זכתה במכרז להפעלת מערך רכבים שיתופיים בעיר אשדוד, במסגרתו יוצבו בתחילה 50 כלי רכב מסוגים שונים ברחבי העיר ותוך שנה ממועד התחלת המיזם מספר הרכבים יעלה ל-100 רכבים שיתופים אשר יוצבו ברחבי העיר במקומות חנייה ייעודים.  תחילת הפעילות צפויה ליולי 2018
הרכב השיתופי יאפשר לתושבי העיר ליהנות מחוויה של רכב פרטי מבלי כל הדאגות והעלויות של האחזקה. התשלום עבור השירות מבוסס על שעות השימוש וק"מ וכולל ביטוח, טיפולים, דלק וחניה.

עלות הנסיעה ברכב שיתופי עתידה לחסוך למשפחה מעל 15 אלף ₪ בשנה על אחזקת רכב.
כמו כן, רכב שיתופי הינו פתרון לתושבים שאין ברשותם רכב פרטי אך יש להם צורך בכזה מעת לעת. החברה תציע מגוון סוגי רכבים על מנת לתת לתושבי העיר מענה למגוון צרכים (רכבי מיני, רכבים משפחתים ורכבים להובלה).

מיזם הרכבים השיתופיים של CAR2GO הוקם לפני כ-10 שנים בתל אביב במטרה לצמצם את בעיות החניה וזיהום באוויר בעיר. מאז המיזם התרחב גם לגבעתיים, רמת גן, רעננה והרצליה והצליח לשנות את הרגלי הנסועה של אלפי משתמשים באופן קבוע בשירות מידי חודש. בחודש נובמבר אשתקד השיקה החברה שירות חדש של רכבים שיתופיים חשמליים בעיר חיפה, ולפני כחודש, עדכנה חברת CAR2GO בזכייתה במכרז בעיר ירושלים. 
תושבי העיר אשדוד אשר יצטרפו לשירות, יוכלו לנסוע ברכבי CAR2GO בכל הערים בהן היא פועלת. 

גיל לייזר מנכ"ל חברת CAR2GO מקבוצת שגריר ציין כי, "אני מברך את ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי על נכונותו ופתיחותו להצטרף למיזם המהווה אלטרנטיבה נוספת וחשובה למערך התחבורה העירוני. אנו בעיצומה של מהפכה תחבורתית שתייתר בעתיד את הצורך ברכב הפרטי ותחסוך עלויות נסועה רבות, תצמצם את בעיות החניה (ע"פ מחקרים עולמיים רכב שיתופי מפחית בין 10-14 רכבים) וזיהום האוויר בעיר. מדובר בתחליף נוח וחסכוני לנסיעה ברכב פרטי ולנסיעה במונית."