פרס לטויוטה GR SUPRA

פרס לטויוטה GR SUPRA
טויוטה GR SUPRA, זוכת פרס "הגה הזהב" בקטגוריית מכונית הספורט

טויוטה GR SUPRA זכתה בפרס היוקרתי "הגה הזהב" המוענק למכוניות חדשות בקטגוריית מכונית הספורט הטובה ביותר

אורן פרנקל | 21/11/19

הדור ה-5 של הדגם זוכה באותו פרס בו זכתה ה-Supra לראשונה בשנת 1982.

טויוטה GR Supra זכתה בפרס "הגה הזהב" (Golden Steering Wheel) באחת מתחרויות הרכב היוקרתיות באירופה למכוניות חדשות. הפרס, שהוענק בקטגוריית מכונית הספורט הטובה ביותר, מציין את חזרתו יוצאת דופן של אחד הדגמים האגדיים של טויוטה ומשחזר את הצלחתו של הדור השני של הסופרה, זכייה בפרס "הגה הזהב" לשנת 1982.

פרסי הגה הזהב מוענקים על ידי העיתון הגרמני הנפוץ Bild ומגזין המכוניות המוביל Auto Bild. קוראי העיתון בחרו את המכוניות האהובות עליהם מבין יותר מ-50 מכוניות חדשות העומדות בקריטריונים, ושלוש המכוניות במקומות הראשונים בכל קטגוריה הועמדו למבחן על ידי צוות עיתונאים מומחים, נהגי מרוצים וידוענים במסלול המרוצים לאוזיצרינג. כל מכונית הוערכה מול קריטריונים מוגדרים של ביצועים וקיבלה ציון בנקודות כדי לקבוע מיהם המנצחים.

ה-GR Supra היא דגם חדש עם תכונות של מכונית ספורט קלאסית המבוסס על מורשת עשירה: מכונית קופה שני מושבים עם 340 כוח סוס/250 קילוואט עם מנוע המורכב מקדימה מודגש טורבו בסידור של 6 צילינדרים בשורה המניע את הגלגלים האחוריים.

ראשי התיבות GR מרמזים על תפקידה המרכזי של חטיבת המרוצים Gazoo Racing של טויוטה בפיתוח המכונית, הדגם הגלובלי הראשון שלה. מתלים בעלי איזון מושלם ומרכז כובד נמוך מבטיחים התנהגות כביש מלהיבה ותגובה מהירה, בין אם בנהיגה על כביש או במסלול מרוצים - תכונות ששכנעו את הקוראים ואת המומחים להעניק לה את הפרס.