סיכומי מרוצי הגמר של ליגת פיג'ו

סיכומי מרוצי הגמר של ליגת פיג'ו
מכוניות המירוץ במסלול המירוצים בערד. צילום: אורון גולקרוב

בסופ"ש האחרון במסלול ערד, נכתב עוד דף בהיסטוריה של הספורט המוטורי הישראלי עם גמר אליפות שניה ב-208 רייסינג CUP ועוד מירוצי סוף השנה. כל הסיכומים על מה שהיה במסלול המירוצים

אורן פרנקל | 01/12/19

ביום שישי האחרון, 29 בנובמבר 2019, במסלול ערד נערך גמר אליפות, שנה שניה. אם בשנה הראשונה נתפס קיום האליפות כמשהו לא מוכר, הרי שביום שישי האחרון נקבעה עובדה, יש ספורט מוטורי מסודר בישראל.

ערבוב מרתק של מתחרים שזוהי להם עונה שניה סדירה יחד עם מתחרים חדשים בשנתם הראשונה, כולל צעירים בני 18 ועד "צעיר" בן 78, 3 נשים אשר 2 מהן ניצחו את המירוץ בקטגוריה בה השתתפו והשלישית לקחה מקום שלישי. ספורט.

אליפות הטורינג, האליפות הפתוחה לכל סוגי מכוניות המירוץ:
נחמה בוגין, נהגת מרוצים בת 57, בשנת המרוצים השניה שלה לוקחת מקום ראשון בקטגוריה 2X4 כאשר במרוץ השני של היום היא מבצעת עקיפה יוצאת דופן, בחלקו החיצוני של הסיבוב על איל דוראון, שהוביל עד רגע זה בהקפה האחרונה של המרוץ כדי לנצח את הקטגוריה.

באליפות GROUP N חמדה עודה המשיך את הדומיננטיות שלו עם ניצחון כפול, אך במרוץ הזה הפער לחמדה הצטמצם כאשר, אלי אלבג התקרב מאוד לזמנים של חמדה וצמוד צמוד מאחור מחרים מחזיקים נחמה בוגין על הפיג'ו 208 טורבו ורומן זילברמן על ה-STI.

אליפות ישראל 208 CUP רייסינג
אייל דוראון הסתפק במקום השני בשני המרוצים העיקריים של היום אבל לקח הביתה את הפרס הגדול - זכייה באליפות ישראל פיג'ו 208 רייסינג קאפ בעונת המרוצים השניה שלו. למרוץ הגמר הגיעו סופי ואייל למלחמה האחרונה על הכתר כאשר לאייל מספיק המקום השני כדי להבטיח את האליפות ואילו סופי חייבת לנצח ולקוות שאייל יסיים שלישי ומטה.

במדידות זמנים הייתה זאת סופי שקבעה את הזמן המהיר ביותר ב-2 עשיריות השנייה וזינקה למרוץ מעמדת הפול-פוזישן, העמדה הבכירה. סופי הובילה לכל אורך המרוץ כשאייל מיד אחריה, צמוד מאחור. המשימה שלו הייתה לוודא שאלן שזינק אחריו, לא יעקוף אותו. אייל ביצע את המשימה בצורה יוצאת דופן כאשר מפגין נהיגה רהוטה ומדויקת ללא לחץ וגם קובע את זמן ההקפה המהיר של המרוץ וסיים את המירוץ בפער של 0.6 שנייה מסופי, קרב צמוד ומלהיב. 
לאחר עונה מרתקת בה ניצח בחמישה מרוצים, הוא הצליח לעשות את מה שצריך כדי להקדים את סופי גולן בניקוד הכללי ולנצח את האליפות עם 108 נקודות לעומת 105 של סופי. שוב אליפות שמסתיימת בפער קטן, מה שמוכיח את רמת המתחרים הגבוהה. לאחר הניצחון באליפות היה לו מספיק זמן להתראיין לתקשורת ולהתחבק עם קבוצת האוהדים והמשפחה שלו לפני שרץ חזרה לרכב כדי לזנק למרוץ הטורינג השני. 

אליפות ישראל זמן מטרה – MDC – מרוץ אלוף האלופים
במהלך כל העונה מתחרים משתתפי ליגת ה-MDC בכלי הרכב הפרטיים שלהם בקטגוריות שונות המחולקות על פי כוחות סוס. השוני בין המכוניות גדול ונשאלת השאלה מה מביא את הניצחון, הנהג או הרכב? מרוץ אלוף האלופים נועד כדי לגלות בדיוק מי הנהג המהיר ביותר בליגה. כל הנהגים מוזמנים להגיע ולהתחרות בתנאים שווים בפיג'ו 208 רייסינג. במוקדמות נערכת הגרלת כלי רכב וחלוקה לקבוצות נהיגה על פי דירוג הנהגים בעונת 2019 ולבסוף עולים ארבעת הנהגים הטובים לגמר מרגש ויוצא דופן. 

לגמר עלו אחד אחד נהגים מבריקים ומוכשרים: שלומי בקיש (אלוף קטגוריית קופרה קאפ), חי בר (אלוף קטגורית ספיד וואג), אביאל יעקבי (אלוף קטגוריית לוזית) ואלדר שטיינר (אלוף קטגוריית משמר דוד).

הגמר מתבצע בשיטת "המפסיד יוצא", המטרה היא כמובן לבצע את ההקפה המהירה ביותר ובכל מקצה מודח המתחרה האיטי ביותר. שלומי בקיש (סגן אלוף ישראל 2018) הודח בסבב הראשון של הגמר, חי בר, שנהג בפעם הראשונה בפיג'ו 208 קאפ הסתפק במקום השלישי לאחר שהודח הסבב השני ואז נשארו לגמר הגמרים אביאל יעקבי ואלדר שטיינר. אלדר בנהיגה רהוטה ומהירה וטעות של אביאל הבטיחו לאלדר את המקום הראשן הראוי. אלדר, שלפני שנתיים לא חלם בכלל על אפשרות של מרוצי מכוניות, מוצא את עצמו מניף את הגביע של אלוף האלופים וזוכה בפרס של השתתפות במרוץ סיבולת במהלך עונת 2020.

עונת 2020 מסתמנת כמלהיבה ומרובת משתתפים בכל הקטגוריות.
ההרשמה לעונה הבאה בעיצומה וכוללת חידוש מלהיב: פרסים כספיים בסך 180,000 ש"ח שיחולקו ל-5 הראשונים באליפות 208 רייסינג קאפ. (פרסי ניצחונות במרוצים ופרסי סוף עונה)


תוצאות המרוצים 29/11/19:
אליפות ישראל 208 רייסינג
סופי גולן
איל דוראון
אלן סדובניק

טבלת האליפות הסופית
איל דוראון – 108 נק'
סופי גולן – 105 נק'
אלן סדובניק – 61 נק'
איתי כהן – 56 נק'
מיכאל איציקסון – 40 נק'
גיל אליקים – 37 נק'
איילי קנוביקי – 27 נק'
ניר מקלף – 30 נק'

אליפות הטורינג הפתוחה
מרוץ 1 כללי
חמדה עודה
אלי אלבג
נחמה בוגין
2X4
נחמה בוגין
ניצן לוי
טל גולקרוב

מרוץ 2 כללי 
חמדה עודה
רומן זילברמן
נחמה בוגין

2X4 
נחמה בוגין
אייל דוראון