נסיעה ברכבת בכרטיס אשראי

נסיעה ברכבת בכרטיס אשראי
הפיילוט עתיד לאפשר נסיעה ותשלום ישירות ע"י העברת כרטיס אשראי

ללא רכישת כרטיס או העברת רב קו - פיילוט חדש יאפשר נסיעה ברכבת באמצעות העברת כרטיס האשראי של ישראכרט ומאסטר קארד

אורן פרנקל | 30/07/19

רכבת ישראל מתחילה בפיילוט שעתיד לאפשר נסיעה ברכבת ותשלום ישירות באמצעות העברת כרטיס האשראי של ישראכרט ומאסטר קארד  בשערי הכניסה והיציאה, ללא רכישת כרטיס או הטענת כרטיס הרב קו. המעבר בשערים והחיוב יתאפשר בזכות שבב מיוחד (EMV Contactless) המותקן כיום על גבי כרטיסי אשראי חדשים. נוסעי הרכבת שאינם נמנים עם משתמשי הפיילוט, יוכלו גם כן להשתמש בשערים החדשים באמצעות כרטיסי רב קו בדומה לשאר השערים בתחנה.

במסגרת הפיילוט, שיימשך כחודשיים ומבוצע בשיתוף פעולה עם חברת ישראכרט, הותקנו בחודשים האחרונים שערי כניסה ויציאה (ואלידטורים) חכמים במספר תחנות רכבת: ת"א ההגנה, ת"א השלום, אשדוד עד הלום, אשקלון, בנימינה, נתניה, רחובות, לוד, יבנה מזרח ומודיעין מרכז. כאשר בימים הקרובים יותקן שער חכם גם בתחנת באר יעקב. 
בשלב הפיילוט, יחויב כרטיס האשראי של ישראכרט ומאסטר קארד בחיוב יומי על רכישת כרטיס חד פעמי, וברכבת ישראל מתכוונים בעתיד להציע רכישה מותאמת, כך שהחיוב יהיה מותאם למספר הנסיעות שבוצעו וימליץ על רכישת חוזי נסיעה. 


אורי אלון, משנה למנכ"ל בקבוצת ישראכרט מסר: " ישראכרט שמה לעצמה מטרה לאמץ טכנולוגיות תשלומים מתקדמות אשר יצעידו את החברה קדימה וישמשו כמנועי צמיחה עתידיים. הפיילוט החדש משדרג את חווית הלקוח באמצעות תשלום ללא מגע ולמעשה מאפשר ללקוחות נסיעה ברכבת באמצעות העברת כרטיס אשראי של ישראכרט בלבד, להערכתי קהל הלקוחות יאמץ באופן מידי שירות זה"