מרוצי הגמר ליגת פיג'ו

מרוצי הגמר ליגת פיג'ו
כולם ינהגו על אותו רכב במירוץ, פיג'ו 208 RACING CUP של אליפות ישראל

ליגת פיג'ו 2019 מגיעה לסיומה עם עוד סופ"ש מרוצים גדוש באימונים ומרוצים

אורן פרנקל | 27/11/19

במקביל, חברת פרודרייב, המפיקה את המרוצים השונים בליגת פיג'ו, תפרסם בימים הקרובים את תאריכי המרוצים בכל הליגות לעונת 2020:
ב-2020 תתקיימנה 5 ליגות מרוצים פעילות: 
אליפות ישראל 208 רייסינג 
אליפות הטורינג הפתוחה 
אליפות ישראל בזמן מטרה - MDC 
ליגת מרוצי הסיבולת 
ליגת קרוסקארט צ'אלנג'

אליפות ישראל 2019 פיג'ו רייסינג CUP:

בעונת 2018 היינו בטוחים שהכל כבר סגור לקראת מרוץ הגמר. שלומי בקיש הוביל את האליפות עם ניצחונות מרשימים במהלך העונה, ואז ברגע האחרון, במאני טיים הגיע הנהג המרוצים הצעיר, זוהר שימשי, וקטף את אליפות ישראל הראשונה מתחת לאף של בקיש במירוץ הגמר ובנקודה אחת. 

סוף עונת 2019 ממש לא נראית סגורה ואין אף פרשן שיסכים לתת הימור בשלב זה. לאורך כל העונה הפייט היה בין איל דוראון וסופי גולן שניהם נראים ברמה אחת מעל שאר המתחרים. למרוץ האחרון שניהם מגיעים כאשר על הפרק יש ניקוד אליפות כפול, מה שיכול לטרוף את הקלפים בטבלת האליפות. 

במקום השלישי אלן סדובניק ינסה לשמור את מיקומו ואולי לקוות שתאונה חלילה בין שני מובילי האליפות תוביל אותו למקום השני באליפות. ביום שישי הקרוב, במסלול מרוצים בערד, מקצה מדידות הזמנים יהיה אולי הקריטי ביותר בעונה כאשר מי שייקח את המקום הראשון בדירוג יזנק מהמקום הראשון למרוץ היחיד באותו יום - הולך להיות מותח.

אליפות הטורינג הפתוחה
מגיעה לעוד סבב אחד ואחרון לעונת 2019 כאשר יש כ-10 משתתפים ביום שישי - עם שני מרוצים ביום אחד, המרוץ השני תמיד נותן הופעה מדהימה לקהל מכיוון שמדובר בזינוק בסדר הפוך. מי שמקווה להפתיע ולנצח את הדירוג הכללי זו נחמה בוגין שממשיכה להשתפר ממרוץ למרוץ והפעם מגיעה למרוץ מצוידת בצמיגי מרוצים (סליקס) וגם עם מחממי צמיגים שמבטיחים לה שהיא עולה למרוץ עם צמיגים חמים. 

המטרה שלה ברורה, לנצח את רומן זילברמן וחמדה עודה מובילי "המפלצות" בקטגוריה הבכירה. חמדה עם מיצובישי איוו 10 ניצח כמעט כל מרוץ העונה ותמיד בפער של כמה שניות מעל כולם אבל הפעם יצטרך לעשות זאת ללא טעויות כי נחמה נמצאת באותם זמני הקפה ומפגינה יציבות מעולה באימונים. האם יהיה מהפך במרוץ סוף העונה? נראה ביום שישי. המרוצים יערכו בין השעות 10:00 ל-11:30 ופודיום המנצחים מיד אחרי.

אלוף האלופים - MDC
אליפות ישראל בזמן מטרה - MDC הגיעה לסיומה לפני כמה שבועות ואנחנו כבר יודעים מי הם האלופים של כל קטגוריה, אבל תמיד נשאלת השאלה מי מהם הנהג הכי טוב והרי אין דרך להשוות באמת כי כל אחד נוהג על רכב שונה מקטגוריה שונה - לכן יש את מרוץ אלוף האלופים - כל הנהגים של ליגת  ה-MDC מוזמנים להגיע ולהתחרות באותם תנאים האחד נגד השני. 

כולם יתחרו במרוץ זמן מטרה נגד השעון וכולם ינהגו על אותו רכב - פיג'ו 208 RACING CUP של אליפות ישראל. החל משעה 11:30 הנהגים יעלו למקצי אימון ומקצי מדידה כדי לקבוע מי הוא הנהג המהיר של הליגה. הפרס למנצח הוא פרס מדהים של השתתפות במרוץ סיבולת באחד מצוותי המרוץ של פרודרייב על פיג'ו 208RC.

המרוצים ביום שישי יחלו בשעה 10:00 וימשיכו ברצף עד השעה 11:45 לאחר מכן תהיה אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה לצד נהג מרוצים.

יש אזור צפייה של קהל מעל המסלול וניתן לקבל את כל הפרטים לגבי קהל בדף הפייסבוק של מסלול המרוצים בערד.