מודיעין נוסעת בקארפול

מודיעין נוסעת בקארפול

על רקע ההשבתה המתמשכת בפעילות הרכבת, Waze ועיריית מודיעין-מכבים-רעות, משיקות יוזמה משותפת להקלה על התושבים במהלך חודש אוגוסט ויפעילו בחינם את שירות הקארפול של Waze בעיר

אורן פרנקל | 01/08/18

אפליקציית הניווט Waze מתגייסת יחד עם עיריית מודיעין-מכבים-רעות על מנת להציע פתרון יצירתי, אקולוגי ונגיש לכלל התושבים לאור ההשבתות המתמשכות בפעילות הרכבת בעיר. במסגרת פתרון זה, החל ממחר, ה-01.08, כל המבקשים לנסוע מאזור מודיעין ואליו יוכלו לעשות כן ללא תשלום באמצעות Waze קארפול- שירות הנסיעות השיתופיות מבית Waze, במהלך כל חודש אוגוסט. 

לצורך פתיחת הקו החשמלי המהיר בין תל אביב לירושלים, מבצעת רכבת ישראל עבודות תשתית נרחבות לאורך המסילות, דבר שהוביל לסגירות רבות של התחנות מודיעין-מכבים-רעות. 
עד ל-12.08, תושבת הרכבת מדי שבוע בימי רביעי בערב ועד לראשון בבוקר, דבר אשר עלול להקשות על שגרת המשתמשים בתחבורה הציבורית בעיר, לטובת הגעה וחזרה ממקומות העבודה, בסיסים צבאיים ועד לבילוי משפחתי עם הילדים בימי החופש הגדול. למעלה מ-10% מ-100,000 תושבי העיר מתניידים בתחבורה ציבורית בשגרת היומיום. 

שירות הקארפול של Waze הושק לפני שנתיים בישראל ופעיל בכל רחבי הארץ. קהילת הנהגים והנוסעים בקארפול נמצאת בצמיחה מתמדת, במקביל להתרחבות השירות למדינות נוספות בעולם; בארה"ב, בברזיל ועוד. 
בנוסף, מצטרפים חדשים לשירות יוכלו ליהנות מנסיעה ראשונה בחינם בכל רחבי ישראל.

אילן יאיר בן סעדון, סגן ראש העיר ויוזם שיתוף הפעולה עם Waze: "אנו פועלים כל העת על מנת להקל על התושבים בימי השבתת רכבת ישראל בעיר ובצד תגבור והוספה משמעותיים של קווי אוטובוסים, אני שמח ומודה ל-Waze על נכונותה להתגייס לרווחת תושבי מודיעין-מכבים-רעות מתוך אחריות חברתית ולהעניק את שירות הנסיעות השיתופיות בחינם לכלל תושבי העיר במהלך חודש אוגוסט".    

רפא כהן, ראש ניהול המוצר ב-Waze:״Waze קארפול נוצר כדי להפוך את פקקי התנועה לנחלת העבר. אנו משתפים פעולה עם ערים ורשויות רבות בארץ ובעולם כדי להיטיב עם כל הנוסעים בדרך, ומספקים ערוץ תחבורה חלופי, קהילתי, ושיתופי לכלל המשתמשים והתושבים. אנו שמחים לשתף פעולה עם עיריית מודיעין-מכבים רעות ולהקל בעומסי התנועה באזור בעקבות השבתת הרכבת.״

להורדת האפליקציה בחינם ל-iOS או אנדרואיד, חפשו Waze Carpool בחנויות האפליקציות.