לנד רובר דיפנדר נחשף

לנד רובר דיפנדר נחשף
הדיפנדר החדש, יושק בישראל במהלך הרבעון הראשון של 2020

לנד רובר חשפה לראשונה את הדור החדש של דגם הדיפנדר בתערוכת הרכב של פרנקפורט, איזה חידושים יציע רכב השטח המיתולוגי ומתי ינחת אצלנו?

אורן פרנקל | 15/09/19

לנד רובר יצרה לפני שנים, כשהמציאה את רכב ה-4X4 הראשון שלה, הגדרה מחודשת ליכולת שטח גבוהה וקשיחות. דגמי הסדרות והדיפנדר שקדמו לדגם הנוכחי עשו מעל ומעבר במהלך עשורים רבים והשיגו מעמד אייקוני בזכות יכולתם לעזור לאנשים חובבי שטח להפיק יותר מעולמם. עתה, עם המצאת הדגם החדש של הרכב האייקוני, התכונות האהובות הללו מעוצבות מחדש עבור המאה ה-21. 

הלנד רובר דיפנדר החדש הוא אייקון שהומצא מחדש עבור המאה ה-21: חכם, רב יכולת, בטוח לכל המשפחה ונמצא בקטגוריה משלו. הדיפנדר החדש נבנה עבור לבבות הרפתקנים ומוחות סקרנים, עבור אלו המכירים בערכה של קהילה ושואפים ליצור שינוי. 

הדיפנדר היה מאז ומעולם סמל לחוזק והדגם החדש הינו הקשוח ורב היכולת ביותר עד היום, ומשלב גוף חדש עם טכנולוגיות ראשונות מסוגן וחומרה משופרת כדי ליצור דיפנדר המתאים למאה ה-21. 

צללית הרכב שלא ניתן לטעות בה הינה מוכרת וחדשה בו זמנית. האוטו נראה קשוח והוא אכן קשוח, אך תוכנן עם מטרה והונדס כדי להלהיב. הדיפנדר ניתן להתאמה אישית כדי לאפשר לבעליו להפיק את המירב מעולמם. 

לנד רובר דיפנדר החדש מציג כמה אלמנטים חדשניים כפרופורציות מושלמות לעיצוב ולתכלית הכוללות שלוחות מינימליות מלפנים ומאחור ותקרה גבוהה ליכולת מקסימלית בכל סוגי השטח.עיצוב מלא אופי: הצללית המזוהה של הדיפנדר החדש מהווה פרשנות מודרנית למקור, העיצוב הינו חזק, מלא ביטחון ומתוחכם כשאין שום דבר שדומה לו. תא נוסעים מושך: מודולרי ומאוד פונקציונלי, מאופיין בסידור פרקטי ועיצוב פשוט. אופי מגוון: ארבע חבילות אבזור נוצרו כדי לענות על הדרישות של סגנונות חיים שונים, כולם נחשקים ורלבנטיים במידה שווה. 

הדיפנדר החדש זמין בגרסאות מרכב 90 ו-110 עם פרופורציות מושלמות, ב-6 גרסאות זמינות: דיפנדר, S, SE, HSH, דינפנדר X ו"First Edition" (בעת ההשקה יהיו זמינות גרסאות S ו-First Edition). גרסאות נוספות תהיינה זמינות בהמשך.  

גארי מקגוברן, מעצב ראשי, לנד רובר אמר: "הדיפנדר החדש מכבד את עברו, אך אינו כבול על ידו. זהו דיפנדר חדש לעידן חדש. אישיותו המיוחדת באה לידי ביוטי בצללית הייחודית ובפרופורציות האופטימליות, שהופכות אותו לנחשב ביותר ורב יכולת – רכב 4X4  בעל מראה מושך הנושא את העיצוב שלו והיושרה ההנדסית במחויבות חסרת פשרות". 

חרטום הדיפנדר הינו קשוח ונגיש ומודגש על ידי הצורות הגאומטריות של הפנסים , בעוד הפגושים משלבים בתוכם את קשתות הגלגל הרבועות והכל יחד מעניק תחושה סולידית ומוצקה, אותה הרכב משדר. 

הדיפנדר החדש עבר למעלה מ-62,000 מבחנים הנדסיים, כשהשלדה וגוף הרכב תוכננו לעמוד בתהליך ה-Extreme Event Test של לנד רובר, הכולל מהלומות חוזרות ונשנות והוא הרבה מעל הסטנדרט בו נדרשים לעמוד רכבי פנאי ונוסעים. בזמן בדיקות הפיתוח עברו אבות טיפוס של הרכב למעלה מ-1.2 מיליון ק"מ בתנאים הנחשבים לקשים ביותר בעולם, מחום של 50 מעלות במדבר ועד מינוס 40 בחוג הארקטי ובגבהים של עד 3,000 מ' בהרי הרוקי בקולורדו. 
 
בדיפנדר החדש מושק הדור החדש של מערכת ה-Terrain Response של לנד רובר הניתנת להתאמה אישית ומאפשרת לנהגי שטח מנוסים לכוונן את המערכות השונות כדי להתאים בצורה מושלמת לתנאים, בעוד נהגים מנוסים פחות יכולים לתת למערכת לבחור לבד את המצב המתאים ביותר לשטח, תוך שימוש בפונקציית ה-AUTO החכמה. מערכת ה- Terrain Response2 אף מבטיחה שנהגים יוכלו לחצות מים עמוקים בביטחון מלא. מערכת ה-ClearSight Ground View המתקדמת של לנד רובר עוזרת לנהגים לנצל במלואן את יכולות השטח של הדיפנדר על ידי כך שהיא מראה לנהג את השטח שבדרך כלל מוסתר על ידי מכסה המנוע, ממש לפני הגלגלים הקדמיים, על ידי המסך המרכזי תוצע כאופציה ברכב. כתוצאה מכך הדיפנדר החדש מציע רמה חדשה של יכולות ומעלה את הרף בקושי בשטח ובנוחות בכביש. הדיפנדר החדש מתמודד עם רחובות עירוניים צפופים באותה קלות בה הוא יכול לטפס על ההרים, לחצות מדבריות ולעמוד בטמפרטורות קיצוניות. 

מבחר מנועי בנזין מתקדמים ומנועי דיזל נקיים מבטיחים שלדיפנדר יש את הכוח, השליטה והיעילות הנדרשים להתמודד עם כל סביבה. 
היצע מנועי הבנזין יכלול מנוע 4 צילנדר P300 ומנוע 6 צילנדרים חזק P400 המציע מערכת היברדית מתונה (MHEV) . לחילופין, ניתן לבחור מתוך צמד מנועי הדיזל בעלי 4 צילנדרים: ה-D200 וה-D240 רב העוצמה, ששניהם צורכים דלק בכמות של 7.6 ליטר למאה ק"מ (13.2 ק"מ לליטר) ופליטת CO2 של 199 גרם לק"מ, בהתאם לתקן הנדרש. 

הדיפנדר החדש מתקדם טכנולוגית ומציג את מערכת המולטימדיה החדשה של לנד רובר – יגואר – Pivi Pro. ממשק מסך מגע ידידותי למשתמש הדולק תמיד מקל על הנהג ועוזר לו. 

בנוסף לחבילות האבזור, הדיפנדר החדש יהיה זמין עם המבחר הרב ביותר אי פעם אותו הציגו לנד רובר. מבחר זה נע בין כננת חשמלית עם שלט רחוק, אוהל גג וסוכך עמיד למים ועד אביזרים מקובלים יותר כוו גרירה וגגוני מטען. 

פליקס ברוטיגם, מנהל מסחרי ביגואר לנד רובר, אמר: "הדיפנדר החדש יהיה זמין ב-128 שווקים ברחבי העולם ועומד בדרישות זיהום האוויר והבטיחות המחמירות ביותר בעולם ואף עולה עליהן. הדיפנדר החדש עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כדי לספק את האופי הייחודי לדיפנדר, רכב ה-4X4 שלנו שפותח עבור לבבות הרפתקניים ומוחות סקרניים". 


לנד רובר דיפנדר החדש יושק בישראל במרץ-אפריל 2020. הרכב הזמין בתקופת ההשקה יהיה דיפנדר בעל מרכב ארוך (110 – 4 דלתות). מרכב 90 יגיע בהמשך.