טכנולוגית הרכב במשחקים האולימפיים בטוקיו

טכנולוגית הרכב במשחקים האולימפיים בטוקיו
אחד מרכבי טויוטה החדשנים התומכים בניידות במשחקים האולימפיים

טויוטה הציגה הצצה לחדשנות העולמית בטכנולוגית הרכב ודרכי הניידות הייחודיים אשר תפעיל באולימפיאדת טוקיו, עם טכנולוגיות חשמליות, נהיגה אוטונומית ועוד שלל חידושים שיהפכו את המשחקים האולימפיים לחדשניים ביותר בהיסטוריה

אורן פרנקל | 26/07/18

ענקית הרכב TOYOTA מציגה חדשנות עולמית בטכנולוגית הרכב - תמיכה בניידות המשחקים האולימפיים והפראולימפיים באולימפיאדת טוקיו 2020 באמצעות Toyota Production System 

נגישות אוניברסאלית, טכנולוגיות חשמליות, טכנולוגיית תא דלק, נהיגה אוטונומית, ניידות כשירות, ניידות מחוברת, ותמיכה תחבורתית מבוססת TPS, אלו רק חלק מהטכנולוגיות והשירותים שתעניק ענקית הרכב TOYOTA לכל משתתפי האולימפיאדה- המארגנים, הספורטאים והצופים. כל אלו יזכו בחוויה העתידית של "ניידות לכולם" של TOYOTA  אשר תתמוך בהפעלה בת קיימא של "המשחקים החדשניים ביותר בהיסטוריה".

TOYOTA חשפה את קונספט הניידות שיעמוד בבסיס פעילויות המשחקים האולימפיים והפאראולימפיים בטוקיו 2020 שייערכו בעוד שנתיים. קונספט הניידות כולל שלוש קטגוריות עיקריות-  ניידות לכולם, קיימות המתמקדת בהגשמת חברה מבוססת מימן שסביבה נקיה ובטיחות הן נר לרגליה, ושלישית- תמיכה תחבורתית בין אתרי המשחקים באמצעות מערכת TPS - Toyota Production System.

היצרנית מאמינה כי נגישות גם לבעלי מוגבלויות, תחזיר את רעיון הניידות למשמעותו הבסיסית ביותר- החופש לנוע. 
בשיתוף פעולה עם הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), הוועד הפאראולימפי הבינלאומי (IPC) והועדה המארגנת של טוקיו 2020, TOYOTA שואפת להפוך את טוקיו, העיר הראשונה שתארח בפעם השנייה את המשחקים האולימפיים והפאראולימפיים, לדוגמה עולמית ל"ניידות לכולם" ותהפוך את האולימפיאדה הזו לחדשנית ביותר בהיסטוריה.

נשיא TOYOTA אקיו טויודה ציין: "החופש להתנייד עומד בבסיס האפשרות לקחת חלק בחברה המודרנית. אם מישהו רוצה להציב לעצמו אתגר, ותנועה היא מה שמונע ממנו לעשות זאת, TOYOTA רוצה לעזור לו להתגבר על הבעיה. אנו רוצים שניידות תהיה אפשרות ולא מכשול. באמצעות מעורבותנו באולימפיאדה, במשחקים הפאראולימפיים והספיישל אולימפיקס, אני מקווה ש TOYOTA תצליח לכבד את הייחודיות ואת המגוון של כולם. כך נוכל להתקדם צעד נוסף לעבר היעד של "ניידות לכולם", ולהבטיח, כפי שהספורטאים מראים לנו מדי יום, כי ניידות שווה הגשמת חלום". 

TOYOTA הפכה בשנת 2015 לשותפה העולמית הראשונה לניידות עם הוועד האולימפי והוועד הפאראולימפי במטרה לתרום "ליצירת חברה של שלום ללא אפליה באמצעות ספורט" ו"מחויבות ליצור חברה בת קיימא באמצעות ניידות". כמו כן, בשנה שעברה השיקה TOYOTA את המיזם התאגידי העולמי הראשון שלה Start Your Impossible שנועד לחבר בין אנשים ולתרום לחברה שבה כל האנשים יכולים לקרוא תיגר על מה שאפשרי. 

הקטגוריות להן TOYOTA-  נותנת חסות: מכוניות, שירותי ניידות ומוצרי תמיכה תחבורתית וניידות מסוימים (לרבות רובוטים). בטוקיו 2020, TOYOTA תעניק תמיכה בשלושה תחומים מרכזיים: 

ניידות לכולם
TOYOTA לקחה על עצמה את האתגר להעניק לכולם במשחקי טוקיו 2020 את החופש לנוע, לרבות בעלי מוגבלויות: 

טויוטה תדגים את עתיד הנהיגה האוטונומית כ"ניידות לכולם" האולטימטיבית ותמחיש כיצד בעתיד מכוניות אוטונומיות יוכלו להעניק לכולם חופש לנוע. היא תערוך בדיקות אימות והדגמות באמצעות שימוש באוטונומיות ברמה SAE 4*, שבה כל פונקציות הנהיגה מבוצעות על ידי הרכב בתחומי פעולה מסוימים מוגדרים היטב. הבדיקות יתקיימו באזור חוףTokyo Water Front City והאנדה בטוקיו.

טויוטה תציג סוג חדש של חוויית תנועה באמצעות הדגמה של TOYOTA Concept-i, מכונית המזהה את רגשות הנהג והעדפותיו ויכולה לדבר באמצעות בינה מלאכותית (AI).

טויוטה תתמוך בשירותי תחבורה לספורטאים ולאורחים סביב הכפר האולימפי עם e-Palette, הדור הבא של מכונית חשמלית לחלוטין שפותחה במיוחד לניידות כשירות (MaaS).

טויוטה תעמיד את היצע המכוניות הקיים שלה עם טכנולוגיות סיוע, WelCab, וכן מכשירי ניידות אישית חדשים ותתמוך בצורכי ניידות של המייל האחרון (last mile). TOYOTA  מקווה גם שה- JPN Taxi החדש שהושק באוקטובר 2017 יזכה לפופולאריות ברחבי טוקיו ויקדם את פניהם של אורחים מרחבי העולם, ובכלל זה אנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים.

טויוטה תספק פתרונות ניידות אישית כגון Toyota i-ROAD ומכשיר לנהיגה בעמידה שיתמוך בצוות העובדים במשחקים, כגון, מאבטחים וכיו"ב.


קיימות בה עקרונות כמו סביבה ובטיחות הן נר לרגליה ומתמקדת בהגשמת חברה מבוססת מימן
TOYOTA מתכננת לתרום למשחקים אספקת צי המונה יותר מ-3000 מכוניות נוסעים המצוידות בטכנולוגיות הסביבה והבטיחות העדכניות ביותר, בכדי למזער פגיעה סביבתית ותאונות דרכים.
כדי להפוך את טוקיו 2020 לנקודת מפנה בהגשמת הרעיון של חברה מבוססת מימן, TOYOTA  תתמוך במשחקים עם מספר רב של מכוניות חשמליות מבוססות תא דלק מימן עם אפס פליטות (FCEV), כמו מכונית הסדאן מיראי (Mirai) שישמשו כרכב שרד. כמו כן, במשחקים ייעשה שימוש באוטובוס תא הדלק Sora ובמלגזות תא דלק שמיוצרות ונמכרות על ידיToyota Industries Corporation. 


 

בנוסף למכוניות חשמליות מבוססות תא דלק מימן עם אפס פליטות, שאר המכוניות בצי הרכב יכללו את המכוניות החשמליות היברידיות, היברידיות נטענות (HEV/PHEV) המתקדמות ביותר מהיצע הדגמים של לקסוס וTOYOTA-, וכן מכוניות חדשות חשמליות לחלוטין. בסך הכול, החברה ומארגני המשחקים שואפים להגיע ליעד הפליטות הנמוך ביותר אי פעם של צי רכב רשמי הנמצא בשימוש במשחקים האולימפיים והפאראולימפיים באמצעות שימוש במכוניות החדשניות הללו. 

המכוניות יאובזרו בטכנולוגיית הבטיחות האקטיבית המתקדמות ביותר-Toyota Safety Sense (TSS) ו- Lexus Safety System+ (LSS+)וכן Parking Support Brake (PKSB), טכנולוגיה שתעזור למנוע התנגשויות המתרחשות בעיקר במגרשי חניה ובחניונים.

בנוסף למכוניות לעיל, כמה מהמכוניות יכללו Highway Teammate, פונקציות בטיחות נהיגה אוטונומית המאפשרת נהיגה ללא אחיזה בהגה בכבישים מהירים (אוטונומיות בדרגה SAE 2*).

תמיכה תחבורתית רשמית במשחקים באמצעות Toyota Production System
ההערכה היא כי במהלך תקופה האולימפיאדה יצטרפו 15 מיליון מבקרים ל-15 מיליון תושבי טוקיו. המטרופולין של טוקיו יצדיק את המוניטין שיצא לטוקיו כאחת הערים היעילות ביותר בתחום הניידות העירונית. 
בנוסף, TOYOTA תתמוך בוועדה המארגנת של טוקיו 2020 כדי לעזור להבטיח תחבורה בטוחה ויעילה בין אתרים עבור מי שמשתמש בצי הרכב הרשמי. לשם כך, החברה תספק את הידע שצברה במסגרת ניסיונה הרב ביישום Toyota Production System. 
TOYOTA תתמוך גם בתנועתם של הצוות הרשמי והספורטאים לאירועים ומהם עם טכנולוגיות המידע והקישוריות העדכניות ביותר, כגון, מכלולי תקשורת נתונים לרכב המחוברים לפלטפורמת שירות הניידות שלה כדי להעניק הובלה בטוחה, מאובטחת ללא הפרעות של אנשים ומיטען במהלך המשחקים.
TOYOTA תתמוך גם בשיגור מכוניות ברחבי האתר עצמו ובפעילות העברות במקסימוםיעילות.

ערים מסביב העולם מתמודדות כיום עם בעיות ניידות שעליהן לפתור, החל בעומסי תנועה וכלה בזיהום אוויר, תאונות דרכים ונגישות לאנשים בעלי מוגבלויות. מטוקיו 2020 ועד בייג'ינג 2022 ופריז 2024, TOYOTA מקווה לסייע להתגבר על אתגרים אלה בשיתוף פעולה חובק עולם עם בעלי עניין, ולתרום ליצירת מורשת להגשמת הרעיון של חברת ניידות בת קיימא.

TOYOTA תחשוף פרטים נוספים על תוכניותיה, תרומתה ובכלל זה מוצרים ופתרונות ניידות חדשים מעתה ועד טוקיו 2020.