חידוש תוקף רב-קו בלחיצת כפתור

חידוש תוקף רב-קו בלחיצת כפתור

שירות חדש לנוסעי התחבורה הציבורית: חידוש תוקף רב-קו בלחיצת כפתור. וגם, איזה עוד שירותים חדשים ברב קו יקלו על נוסעי התחבורה הציבורית?

אורן פרנקל | 16/07/19

 בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית. מעתה: ניתן לבדוק את תוקף כרטיס הרב קו במחשב האישי, בטלפון הנייד ובעמדות ההטענה שבקיוסקים, ולהאריך את תוקפו בחצי שנה. כך הודיע שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'.

בימים אלה צפוי לפקוע תוקפם של כרטיסי רב קו רבים שהונפקו לפני שמונה שנים (בשנת 2011). במטרה להקל על ציבור הנוסעים, מאפשרת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית להאריך את תוקף הרב קו שברשותם למשך ששה חודשים נוספים, בהם יוכלו הנוסעים להיערך כנדרש להנפקת הכרטיס החדש.
 
תוקפם של כרטיסי הרב קו הינו לשמונה שנים בלבד. כחודש לפני פקיעת תוקף הרב קו, במהלך הטענת הכרטיס, מקבל הנוסע הודעה הקוראת לו לחדש את תוקפו ולהנפיק כרטיס חדש באחד ממרכזי השירות. יצוין כי בכרטיסי הרב קו החדשים המונפקים כיום, תאריך התפוגה של הכרטיס מוטבע על גבי כל הכרטיס, במטרה לתזכר את בעליו לחדשו במועד.

מהיום יכול הנוסע לבדוק את תוקף כרטיס הרב קו שברשותו בכל אחת מנקודות ההטענה בקיוסקים, וכן באמצעות קורא הכרטיסים במחשב הביתי או בטלפון הנייד. כמו כן, ניתן להאריך את תוקפו של הרב קו בחצי שנה, ללא עלות. זאת, עד להנפקתו של כרטיס רב קו חדש באחד מעשרות מרכזי השירות "על הקו", הפרוסים ברחבי הארץ.

הארכת התוקף של הרב קו מאפשרת לשמור על כל היתרות וחוזי הנסיעה המוטענים על גבי הכרטיס, ולהעביר אותם בצורה בטוחה לכרטיס רב קו חדש, המונפק במרכזי השירות "על הקו". הארכת התוקף של הכרטיס מתאפשרת רק עבור כרטיסי רב קו שתוקפם עומד לפוג בחודשיים הקרובים, או שתוקפם פג בחודשיים האחרונים.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, אמיר אסרף הודיע היום על שירות חדש נוסף, המאפשר שיחזור של יתרות התקציב וחוזי הנסיעה גם בכרטיסי רב קו אנונימיים, ולהעבירן לכרטיס רב קו חדש, בתנאי שהכרטיס הישן נמצא בידי הנוסע, והיה בתוקף, לפחות עד לחודשיים האחרונים.

"במקום לגשת למרכזי השירות ולעמוד בתור, ניתן להאריך את תוקף הכרטיס בקלות ובנוחות מהבית או באחד מאלפי נקודות ההטענה ברחבי הארץ. אני ממליץ גם לבעלי כרטיסי רב קו אנונימיים להנפיק ללא עלות כרטיס רב קו אישי, בו הכסף והחוזים שיטענו מבוטחים גם במקרה של אובדן או גניבה", הוסיף אסרף.