התחבורה השיתופית יוצאת לדרך

התחבורה השיתופית יוצאת לדרך
בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום ברכבו הפרטי

השר כץ חתם על תקנה חדשה שתאפשר לראשונה לבעלי רכב פרטי לבצע נסיעות שיתופיות שלא למטרות רווח. כנסו לראות על כמה יעמוד הסכום המירבי לכל ק"מ נסיעה

אורן פרנקל | 05/12/17

בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום לנוסעים שתיאמו את נסיעתם מראש. הסכום המירבי לכל ק"מ של נסיעה יעמוד על שני שקלים לכל היותר וההוצאות יחולקו שווה בשווה בין הנוסעים.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם אתמול (יום שני) על תקנה חדשה המאפשרת לראשונה לבעלי רכב פרטי שיעמדו בתנאים שקבע משרד התחבורה, לבצע נסיעות שיתופיות שלא למטרות רווח בכלי הרכב שברשותם.
על פי התקנה החדשה, בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום ברכבו הפרטי. מספר הנוסעים בהסעה לא יעלה על ארבעה נוסעים, מלבד הנהג. כמו כן, בעל הרכב לא יוכל להסיע נוסעים מזדמנים, אלא רק כאלה שתיאמו את נסיעתם מראש.

בהתאם לתקנה החדשה, הסכום המירבי לכל קילומטר של נסיעה יעמוד על שני שקלים לכל היותר, וההוצאות הישירות יחולקו שווה בשווה בין כל נוסעי הרכב באותה נסיעה, לרבות הנהג. התקנות יכנסו לתוקף בתוך 30 יום מפרסומן ברשומות.

השר כץ ציין כי התקנה החדשה צפויה להגדיל את מספר הנוסעים בכל רכב ולהפחית את מספר כלי הרכב בכבישים, זאת במסגרת הצעדים שמשרד התחבורה מקדם להפחתת הגודש בדרכים.

יצוין כי לפני מספר חודשים חתם השר כץ על תקנה המאפשרת למוניות ספיישל (מיוחדות) לבצע נסיעות שיתופיות כך שהנוסעים במונית יוכלו לחלוק את הנסיעה עם אנשים נוספים המבקשים לנסוע לאורך אותו מסלול.