השוואת מחירי טיפול לרכב

השוואת מחירי טיפול לרכב

'תכנית חסכון' -"כך תוכלו לחסוך אלפי שקלים על טיפול לרכב"

galgalim | 22/12/15

כולנו מגיעים עם הרכב למוסך בשלב כזה או אחר, אם לקראת טיפול תחזוקה שוטף ובאופן יזום, אם בעקבות תקלה ברכב המצריכה טיפול, או באופן פאסיבי - לאחר תאונה.

לבחור מוסך זה בהחלט עסק לא פשוט ואולי אחת הבחירות שיעלו לכם הרבה כסף במהלך השנים.

כבר במעמד רכישת הרכב, הרכב עובר אלינו עם ׳נדוניה׳ של הוצאות שנתיות קבועות וידועות מראש: ביטוח רכב, עלות מבחן הרישוי - הטסט לרכב, טיפולים ותחזוקה שוטפת. נוסיף לזה עלויות לא מתוכננות כמו טיפול בתקלה או טיפול לאחר תאונה וכבר הגענו לסל הוצאות רכב לא קטן מדי חודש.

פערי המחירים בין המוסכים השונים עבור אותה תכולת הצעה יכולים להיות משמעותיים ואולי אף תחליטו ששווה להתרחק מהבית לטובת הצעה מוזלת וחסכון גדול בעלויות. בכל מקרה, בבחירת מוסך שווה להתייעץ, לקרוא חוות דעת של צרכנים כמוכם, להתעניין ולהשוות מחירון טיפולים בין המוסכים השונים.  

הנה סקירה קצרה שתעזור לכם להבחין בין סוגי המוסכים :

מוסך מורשה כללי
מוסך המאושר על ידי משרד התחבורה ונמצא תחת פיקוחו. מוסך זה מחויב להציג מחירון גלוי. מוסך מורשה יכול לטפל בכל סוגי הרכבים ויציע לכם במסגרת הטיפול גם חלפים.

 

מוסך מומחה

משרד התחבורה הגדיר כמה קריטריונים המציינים מיהו ומהו ׳מוסך מומחה׳, במסגרת מהפכה הנועדה לייצר תחרותיות ואטרקטיביות בעולם המוסכים ובכפיפה לרגולציה האירופית. כך, גם מוסך קיים יכול להשתדרג ולהפוך למוסך מומחה ובתנאי שהוא עומד בקריטריונים שהוגדרו, בין היתר: ציוד חדיש ומתקדם, צוות מקצועי ברמת מומחיות מסוימת העובר הסמכות והכשרה לפי הסטנדרטים של משרד התחבורה והסמכות היבואן ועוד. מומחיותו של המוסך במותגי ודגמי הרכב המסוימים עליהם הוא מוסמך, תפורסם ברחבי המוסך.
בבחירת מוסך מומחה, היתרונות העיקריים לכולנו כצרכנים, הם בשירות וטיפול מקצועיים לצד שמירה על מחיר אטרקטיבי. כן כן, אפשר ליהנות מכל העולמות!
מצד אחד, נהיה זכאיים ליהנות משירותים מקצועיים של מוסך מומחה ובמקביל, המוסך רשאי לתמחר את שירותיו באופן עצמאי ולהציע חלפים לרכב באיכות גבוהה (ולא רק חלקים מקוריים), מה שתורם להוזלה וחיסכון בהוצאות הרכב.

מרכז שירות יבואן
מוסך היבואן הוא למעשה המוסך היחיד באזור גיאוגרפי מסוים, המוסמך על ידי יצרן הרכב לספק שירותים כוללים לכל הרכבים תחת אותו יבואן. פה הצוות יכיר את כל תחלואי הרכב שלכם ואת כל הדגמים לדורי דורות. אם הרכב טופל במרכזי שירות יבואן היסטוריית הטיפולים תרוכז במקום אחד. במידה  ותצטרכו להחליף חלקים ברכב, מוסך יבואן יציע לכם גם חלפים מקוריים, אשר לרוב יהיו בזמינות גבוהה במוסך.

 

מה מרכיבי טיפול לרכב ?

כל יצרן קובע את התדירות ופרק הזמן בין טיפול לטיפול בהתאם לדגם הרכב. נהוג להבחין בין שני סוגי טיפולים מרכזיים :

טיפול "קטן" כולל, בחלק גדול מהדגמים, החלפת שמן מנוע , החלפת מסנן (פילטר) שמן , החלפת מסנן (פילטר) אויר ובדיקת בלמים

טיפול "גדול" כולל, בדרך כלל, את מרכיבי מפרט הטיפול "הקטן" ויתכן ויכלול גם : החלפת מסנן (פילטר) אויר למזגן, נוזל בלמים, החלפת שמן גיר, מצתים לרכב, נוזל בלמים, נוזל קירור ותכן אף רצועת טיימינג (רצועת תיזמון) . הטיפול יכלול גם בדיקת רצועות ואביזרים שונים ברכב. כאמור, הרכב הטיפול משתנה בהתאם ליצרן הרכב ולדגם וחשוב להקפיד לטפל ברכב בהתאם להוראות היצרן, כפי שמופיעים בספר הרכב.

עדיין מבולבלים?

אז אם אחרי הסקירה שלנו, אתם עדיין לא בטוחים בבחירת המוסך הנכון לכם ולרכב שלכם, תמיד מומלץ להשוות הצעות מוסכים שונים ומחירים ולשמוע מה צרכנים קודמים מספרים על המוסך . בעידן הטכנולוגיה של היום, ב"גלגלים" ניתן בקלות רבה להשוות מחירי טיפולים לרכב, לקרוא וללמוד מ"חוכמת ההמונים" , לבחור במוסך אמין ומקצועי, להזמין תור במועד נוח ולהגיע למוסך רגועים.

דוגמאות לטווחי מחירים עבור טיפול לרכב *  :

סוג טיפול לרכב

יצרן

דגם

טווח מחירים

טיפול 15,000 ק"מ (או שנה)

מאזדה

3

299-530 ₪

טיפול 30,000 ק"מ (או שנתיים)

סיאט

איביזה

300-749 ₪

טיפול 45,000 ק"מ (או שלוש שנים)

ניסאן

קשקאי

300-750 ₪

טיפול 60,000 ק"מ ( או ארבע שנים)

קיה

ספורטאז'

350-799 ₪

טיפול 75,000 ק"מ (או חמש שנים)

טויוטה

ורסו

375-680 ₪

טיפול 90,000 (או שש שנים)

יונדאי

i35

400-888 ₪

טיפול 105,000 ק"מ (או שבע שנים)

הונדה

סיוויק

290-850 ₪

טיפול 120,000 ק"מ ומעלה (או שמונה שנים ומעלה)

טויוטה

קורולה

350-1,000 ₪

בדיקת הכנה לטסט

סוזוקי

אלטו

150-350 ₪

מילוי גז למזגן

טויוטה

אונסיס

150-200 ₪

 

*הנתונים כפי שהתקבלו בהצעות המחיר עבור בקשות לטיפולים לרכב בגלגלים-השוואת מחירי טיפולים לרכב.

 

מעוניינים לקבל הצעות מחיר לטיפול לרכב ?
היכנסו, שלחו בקשה וקבלו הצעות מחיר מפורטות, בזמן אמת.
לשליחת בקשה