המכוניות הבולטות של 2017

המכוניות הבולטות של 2017
טויוטה CH-R, הישראלים הזמינו תוך שעה את כל המלאי ההתחלתי

לרגל סיומה של שנת 2017: 5 מכוניות שבלטו וראויות לציון בשוק הרכב הישראלי בשנה החולפת

אורן פרנקל | 31/12/17

שתי יפניות, קוריאנית, גרמניה ואפילו צרפתיה ברשימת 5 המכוניות הבולטות לשנת 2017 בשוק הרכב הישראלי:

טויוטה CH-R: העתידיניות כובשת את ישראל

הג'יפון העירוני החדש של טויוטה, בעל המראה העתידני היוצא דופן, הפך להצלחה ברגע שהושק כאן, עם הזמנות של כל  300 רכבי טויוטה  C-HR אשר הוצעו ע"י היבואנית במכירה מוקדמת אונליין.
השילוב של רכב קרוסאובר במחיר שהוא לא שנות אור ממשפחתית, אפשרות למערכת הנעה היברידית חסכונית, עיצוב מיוחד, אבזור בטיחות סטנדרטי עשיר ומותג חזק כמו טויוטה, הוא שילוב מנצח אפילו בשביל דגם דנדש בכדי להתברג חזק בצמרת הדגמים המצליחים של טויוטה בישראל.יונדאי איוניק: "הבשר החדש" בהיברידיות המשפחתיות
המשפחתית ההיברידית של יונדאי הושקה רק בשלהי 2016 אך מראה נוכחות בולטת בכבישי ישראל.  המכונית של המותג הפופלארי בישראל הפכה להיברידית הנמכרת בישראל בחצי השנה הראשונה ולאחד הדגמים החזקים בטבלת המכירות של יונדאי.
נראה כי הבחירה הסולידית בפריוס ההיברידית עברה לאיוניק, לה מראה הרבה פחות שמרני, התנהגות כביש טובה ומחיר אטרקטיבי למדי, במיוחד להיברידית חסכונית בדלק.
פיג'ו 3008: הצרפתיה המעוצבת מרימה את המוניטין
רכב הפנאי של המוצג הצרפתי, אשר הגיע גם הוא בסוף 2016 עם התואר מכונית השנה באירופה, עשה כאן באזז די גדול.  
הקרוסאובר העירוני הפך להיות להיט מכירות של פיג'ו ונראה שלמרות המוניטין הלא ממש פופולארי של המותג בשוק הרכב הישראלי, הדגם עשה רושם טוב על הנהגים בישראל עם עיצוב מושחז מבחוץ ומבפנים(עם לוק קוקפיט מטוס), היצע מנועים משובח של טורבו בנזין או דיזל ורמות גימור שונות עם אבזור משודרג ברמות הגבוהות. 

מרצדס   S CLASS: האוטונומיות כבר כאן
אומרים לנו שזה אוטוטו יגיע, היום בו האוטו יקח אוטונומיות וישאיר לנו להתעסק בדברים אחרים בשעת הנהיגה. טעימה מכך אפשר לראות ב–S CLASS החדשה עם הסטנדרט הטכנולוגי החדש -  נהיגה אוטונומית המספקת רשת בטחון עם פיתוחים אוטונומיים המספקים סיוע לנהג בשמירת מרחק בטוח, תמרון והטיית הרכב בעת הצורך. המערכות ברכב יודעות להתאים את מהירות הרכב באופן אוטונומי בהתאם לתוואי הדרך בשילוב מערכת הניווט ומערכות הנהיגה, עד למערכת החוזה מראש מצבי תאונה ומכינה את הרכב להפחתת עוצמת הפגיעה ע"י שינוי זווית המושבים, מתיחת חגורת הבטיחות, השמעת צלילי התראה, אפשרות להרחקה מהירה של המושבים מאזור הפגיעה, פתיחת הנעילה וסגירת החלונות.
מיצובישי אאוטלנדר PHEV:  טעינה ביתית וחשמל טהור
רכב הפנאי-שטח ההיבירידי-נטען של מיצובישי הביא עימו חידוש קדמתי מרענן ובניגוד לדור הקודם של הדגם ולשאר המכוניות הנטענות שהכרנו בשוק הרכב הישראלי, הדגם ניתן להטענה מהשקע הביתי (מחייב אמנם שקע מתאים) וללא צורך ברכישת עמדת טעינה.
לאלה הדואגים לסביבה, הדגם אף מאפשר לחיצת כפתור המונעת שימוש במנוע הבנזין ומאפשרת נסיעה חשמלית טהורה ללא פליטת מזהמים ובשקט מופתי.