הישגים לטויוטה על המסלול

הישגים לטויוטה על המסלול
קבוצת ה-TOYOTA GAZZO, מקום 1 ו-2 במרוץ 8 השעות בחריין

טויוטה מסכמת שנת שיא בספורט המוטורי בהישג חסר תקדים ליצרנית רכב עם מקומות ראשונים על הפודיום בשלושת המרוצים מהחשובים ביותר בעולם

אורן פרנקל | 19/01/20

טויוטה מסכמת את שנת 2019 עם פינאלה מרשים בתחום הספורט המוטורי והופכת ליצרנית הרכב המעוטרת ביותר בשנה אחת עם הישגים בולטים בכל התחרויות הנחשבות וזכייה או זכייה כפולה בשלושת המרוצים החשובים בתחום הספורט המוטורי.

את שנת 2019 פתחה טויוטה עם זכייה ראשונה בראלי דקאר בהובלת נאסר אל-אטייה שזכה בפעם השלישית בראלי המפרך. לאורך כ- 5,000 ק"מ בתנאי שטח קשים ומאתגרים בדיונות בפרו, ניצחה היצרנית היפנית את מרוץ הסיבולת שנחשב לקשה בעולם בו לקחו חלק למעלה מ- 330 כלי רכב. בסה"כ הכל השתתפו במרוץ הסיבולת כ- 530 מתחרים אך רק כשליש מהם הגיעו לקו הסיום לאחר 10 ימים. ההיילקס הנהוגה בידי נאסר אל-עטייה, בעל ניסיון רב בנהיגת דיונות, הקנתה לקבוצת TOYOTA GAZOO את הניצחון.

ביוני רשמה טויוטה ניצחון כפול במרוץ 24 השעות של לה מאן - מירוץ הסיבולת החשוב בעולם.
המרוץ התנהל בשליטת טויוטה שחצתה ראשונה את קו הסיום עם הנהג הוותיק קזוקי נאקג'ימה שנהג במכונית מספר 8. זכייה מתוקה זו הגיעה לאחר ניצחון היסטורי שרשמה טויוטה המרוץ בשנת 2018. 

את השנה סגרה קבוצת ה TOYOTA GAZZO - עם ניצחון שלישי שלה בעונת אליפות הסיבולת העולמית WEC  כאשר הגיעה למקומות הראשון והשני במרוץ 8 השעות בחריין. הודות לאסטרטגיה חזקה וביצועים עקביים, כמו גם אמינות מרשימה לאורך המרוץ שנפרש על פני 1,390 ק"מ, הגיעו מכוניות טויוטה לשני המקומות הראשונים עם הפרש של 0.21 שניות להקפה ביניהן

ההשקעה של האדירה של טויוטה בתחום המוטורי וכמובן גם צירופו של נהג המרוצים הטוב בעולם פרננדו אלונסו לנבחרת של טויוטה מניבה פירות ומביאה הישגים מרשימים וניצחונות גדולים של טויוטה המפגינה באופן עקבי את ערכי הליבה שלה (איכות, אמינות, עמידות) תוך חיבור מחודש ומיוחד לעולם המרגש של מרוצי הסיבולת בשטח ובמסלול. באופן יוצא דופן בענף חתמה טויוטה חוזה בן 5 שנים להמשך מימון עם GAZOO RACING

לטויוטה בספורט המוטורי היסטוריה של יותר מ 60 שנה. ניצחונותיה והישגיה במרוצי ספורט שונים ברחבי העולם, לעיתים בתנאים הקיצוניים ביותר והנסיון שנצבר דרך ההיערכות למירוצים משמשים את טויוטה לבניית המכוניות של מחר ולפריצת גבולות. לאחר תקופת היעדרות, חיזקה בשנים האחרונות טויוטה באופן משמעותי את נוכחותה בתחום הספורט המוטורי הן בפיתוח וייצור של רכבי מרוץ וספורט, הן בהסבת דגמים קיימים לרכבי מרוץ קשוחים והן בשיווק גרסאות ספורטיביות לדגמים פופולריים. 

כזה הוא הדגם החדש המצטרף למשפחת הקורולה Corolla Excite GR – גרסת האצ'בק בעיצוב ספורטיבי, הכולל את סט מערכות הבטיחות המתקדמות מהדור השני של Toyota Safety Sense, מערכת מולטימדיה מקורית דוברת עברית עם מסך  "8 וממשק Apple CarPlay ו-Android Auto, חישוקי סגסוגת קלה "17 בעיצוב מיוחד, גג שחור, ריפודים בעיצוב ספורטיבי וסף דלת ממותג GR, במחיר של 145,900 ש"ח.